اخبار سیاسی

شهری که کتابفروشی ندارد روح ندارد

خبرنگاران ، محمود آموزگار، نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران: در هفته ای که گذشت، طرح نصب تابلوهای معرفی کتابفروشی ها در سطح شهر تهران با رأی مثبت 14 عضو به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسید. دو سال قبل در پی طرح مسأله از سوی کتابفروشی آموت در...

6 آبان 1399

ورق بورس برمی گردد؟

دامنه اقدامات حمایتی از بازار سرمایه از سوی دولت به بانک ها و صندوق توسعه ملی کشیده شد و بانک ها مجاز به سرمایه گذاری در این بازار شدند.

5 آبان 1399

فرانسه موشک کروز دوربرد آزمایش کرد

وزیر دفاع فرانسه اظهار داشت که این کشور روز سه شنبه برای نخستین بار، یک موشک کروز دوربرد را از یک زیردریایی هسته ای شلیک نموده است.

1 آبان 1399

آرایشگاه رفتن نانسی پلوسی سوژه ترامپ شد: نانسی بهتر از جو هایدن است، عکس

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا این بار رئیس مجلس نمایندگان کشورش را به خاطر حضور در آرایشگاه و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در بحبوحه مقررات وضع شده برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19 به انتقاد گرفت.

30 مهر 1399

عوارضی آزادراه تهران - شمال موقتی است

معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور گفت: دریافت وجه نقد در عوارضی های آزادراه تهران - شمال طبق هماهنگی صورت گرفته و تا حل و فصل کامل زیرساخت های کنترل دریافت عوارض به طور موقت خواهد بود.

29 مهر 1399

امروز آخرین مهلت ثبت نام کتب درسی

امروز آخرین روز از مهلت چندباره برای ثبت نام الکترونیکی کتب درسی است، اما هنوز هم برخی دانش آموزان در مدرسه ثبت نام نکردند.

26 مهر 1399

خاتمه حل موضوع ارزهای صادراتی

خبرنگاران : وزیر کشور در پنجاه و ششمین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: مسئله ارزهای صادراتی با همفکری اجزای مختلف دولت و بخش خصوصی قابل حل است.

24 مهر 1399

وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی باید خلع سلاح هسته ای گردد

ایرنا نوشت: مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر سیاست متناقض این کشور گفت: واشنگتن به رویکرد پیگیری خلع کامل و قابل راستی آزمایی سلاح های هسته ای کره شمالی ادامه خواهد داد.

23 مهر 1399

عراق، تکذیب تشکر الکاظمی از ترامپ به خاطر مبارزه با تروریسم

یک منبع خبری در هیئت همراه نخست وزیر عراق در سفر به آمریکا صحت سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور مبنی بر تشکر الکاظمی از وی برای مبارزه با تروریست های داعشی را تکذیب کرد.

20 مهر 1399

جزئیات تازه از انفجار در خط اصلی گاز سوریه

ایرنا نوشت: وزیر نفت و ثروت معدنی سوریه انفجار بامداد امروز (دوشنبه) خط اصلی گاز این کشور (العربی) بین منطقه الضمیر و عدرا در نزدیکی دمشق را بر اثر عملیات تروریستی دانست.

17 مهر 1399

آسوشیتدپرس: اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران، سازمان ملل را با بحران روبه رو خواهد نمود

ایالات متحده پس از شکست سهمگین و سخت در شورای امنیت، اکنون میخواهد از سازمان ملل بخواهد تحریم ها علیه ایران را مجدداً اعمال کند.

16 مهر 1399

باکو: ارمنستان به شهر گنجه حمله نموده است

فارس نوشت: در ادامه تنش های ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ، وزارت دفاع باکو مدعی حمله ارتش ایروان به شهر گنجه شد.

15 مهر 1399

موضع جدید کرملین درباره قره باغ و پاسخ به اتهام زنی ناوالنی

سخنگوی کرملین تاکید نمود، رئیس جمهوری روسیه و اعضای شورای امنیت ملی این کشور در نشست امروز (پنج شنبه) به خطر جدی در حال ظهور در منطقه ناگورنو-قره باغ به خاطر استقرار شبه نظامیان از سوریه و لیبی در این منطقه اشاره کردند.

13 مهر 1399

نشست پیشنهادی پوتین درباره ایران محور گفت و گوی لاوروف و پمپئو

وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه در تماسی تلفنی در خصوص برگزاری نشست سران اعضای شورای امنیت سازمان ملل و ایران بر سر مسائل مربوط به کشورمان به رایزنی پرداختند.

12 مهر 1399

جمعیت پایین حمله دشمنان را به دنبال دارد، رفتار ناشیانه رسانه ملی در نمایش خانواده پر جمعیت

محقق حوزه جمعیت گفت: متاسفانه در کشور ما برای برخی جا افتاده که خانواده اگر تعداد فرزند بالا داشته باشد این نشان دهنده فرهنگ پایین آن خانواده است یا مثلا تعداد بالا فرزند باعث میشود اقتصاد خانواده و حتی کشور دچار مسائل اساسی بشود در صورت اینکه دقیقا...

11 مهر 1399

خبرنگاران آمریکا به دنبال سوءاستفاده از ریاست نیجر است

تهران- خبرنگاران- محمدجواد جمالی نوبندگانی عضو پیشین کمیسیون سیاست خارجی مجلس معتقد است: خویشتنداری ایران تا به امروز سبب شده که اروپایی که در قبال سیاست های ایران با ایالات متحده هم نظر بوده است در بسیاری از موارد با این کشور همراهی نمی کند و همین امر...

10 مهر 1399

با اوضاع کنونی، سال تحصیلی غیرحضوری می گردد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه اوضاع کنونی کشور نشان می دهد که برای سال تحصیلی آینده آموزش حضوری نخواهیم داشت؛ بنابراین باید خود را برای شرایط قرمز و زرد آماده کنیم گفت: سوال عمده آن است که نحوه روبرو ما با معلمان، دانش آموزان و...

9 مهر 1399

انفجار بیروت چه تبعاتی برای لبنان خواهد داشت؟

انفجار مهیبی که عصر روز سه شنبه پایتخت لبنان را لرزاند و تقریبا مهمترین تاسیسات اقتصادی آن را از بین برد، برای لبنان تبعات سیاسی و اقتصادی متعددی در کوتاه مدت و بلندمدت خواهد داشت.

8 مهر 1399

مرگ دیپلمات آلمانی در انفجار بیروت تایید شد

شمار قربانیان حادثه بیروت تا کنون به دست کم 145 نفر افزایش یافته حال آنکه یکی از کارمندان سفارت آلمان نیز در بین قربانیان است.

7 مهر 1399

خانه آصف وزیری؛از قدیمی ترین خانه های شهر سنندج، عکس

با بازدید از این خانه 3 دوره مختلف تاریخی صفویه، قاجاری و پهلوی را یکجا خواهید دید. حتی یکی از زیباترین حمام های قدیمی کردستان نیز در همین خانه قرار گرفته است. خانه آصف وزیری به عنوان موزه مردم شناسی اهالی کرد و بزرگترین موزه قومی در ایران است. پس با خرید...

4 مهر 1399
تعداد: (290)