اخبار صنعت

تصاعد بحران بین غرب و شرق و تکاپوی آمریکا برای توقف شکل گیری نظم نوین جهانی

زمانی استاد دانشگاه تگزاس در بسط نظریه افول موریانه ای اشاره به رقابت قدرت های نوظهور با آمریکا داشت که در آن، چین، مأمور مهار قدرت مالی آمریکا و روسیه مأمور رقابت تسلیحاتی این کشور قلمداد می شد، موضوعی که رنگ واقعیت به خود گرفته است.

29 خرداد 1400

برنامه پارسال تولید خودرو برای امسال

براساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گویا قرار است این سازمان وعده یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 1399 را برای امسال محقق کند. در اهم برنامه های وزارت صمت برای تولید این تعداد خودرو سواری و وانت و همچنین افزایش 79 درصدی تولید...

27 خرداد 1400

خبرنگاران لایحه قانون آب به زودی تقدیم مجلس می گردد

تهران - خبرنگاران - معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: لایحه قانون آب هفته پیش به دولت ارسال شده و امید است به زودی در این دولت تقدیم مجلس گردد.

27 خرداد 1400

هوآوی در لیست 100 شرکت برتر 2021 به انتخاب تایم

کدام شرکت ها آینده ما را شکل می دهند؟ این سوالی است که در قلب فهرست 100 شرکت برتر تایمز وجود دارد. این فهرست فوق نشان می دهد کدام مشاغل (در واقع شرکت ها) دارای تأثیر فوق العاده ای در سراسر دنیا هستند.

26 خرداد 1400

غرفه ای در بازار مصرف کننده های فرهنگ

شاید در فضای داخلی کشور، زیادی روی جهانی بودن سینمای ایران مانور داده ایم.

26 خرداد 1400

نگرانی غول های نفتی درباره نفت ایران

خبرنگاران : در این بین صادرات نفت ایران افزایش پیدا نموده است؛ نفت ایران در آوریل 2.5 میلیون بشکه در روز برآورد شد که 200 هزار بشکه در روز نسبت به مارس افزایش داشت و بزرگترین افزایش فراوری ماهانه در میان اعضای اوپک بود. افزایش اندکی...

17 خرداد 1400

هیچ اطلاعات شفافی از صادرات بنزین نداریم!، ماجرای بنزین 500 تومانی حقیقت دارد؟

به گزارش خبرنگاران، دفتر نفتی ها مدعی شده بود که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در خرداد ماه سال گذشته اقدام به فروش و صادرات هر بشکه بنزین به کمتر از 4 دلار نموده است. اگر نفت از قرار بشکه ای کمتر از 4 دلار فروخته شده باشد، یعنی هر لیتر بنزین تقریبا...

3 خرداد 1400

طرز تهیه متبل بادمجان لبنانی اصل بسیار خوشمزه

مُتَبَّل بادمجان یکی از پیش غذاهای عربی و معروف لبنانی است که بسیار ساده و سریع تهیه می شود و خاصیت زیادی دارد. متبل غذایی سبک و مفید برای شام محسوب می شود. برای تهیه این پیش غذای خوشمزه به موادی که به راحتی و آسانی تقریباً بیشتر اوقات در هر خانه ای موجود...

31 اردیبهشت 1400

خبرنگاران هشت میلیارد ریال برای طرح هادی روستاهای دهلران جذب شد

ایلام - خبرنگاران - نماینده حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی گفت: هشت میلیارد ریال اعتبار از محل درآمدهای نفتی برای اجرای طرح هادی روستاهای بخش مرکزی دهلران جذب شده است.

28 اردیبهشت 1400

کشاورزان لبنانی خواهان لغو ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی به عربستان شدند

کشاورزان لبنانی تصمیم ریاض برای ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی این کشور به عربستان را خودسرانه و ناعادلانه توصیف کردند و خوستار لغو این تصمیم شدند.

26 اردیبهشت 1400

انعقاد بیش از 11 میلیارد ریال قرارداد با صنایع در دانشگاه حکیم سبزواری

دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری بیش از 11 میلیارد ریال قرارداد پژوهشی و تحقیقاتی با بخش صنعت در سال 99 امضا کرد.

25 اردیبهشت 1400

فیلم، درگیری لفظی مجری با مسئول دولتی

در ویدئو زیر شاهد بحث جنجالی امید قالیباف مجری گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با عباسی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی خواهید بود.

21 اردیبهشت 1400

جمع آوری سنگ و گوهرهای نادر در موزه تخصصی آمتیست

موزه تخصصی سنگ و گوهر آمتیست در ابتدا با نام تجاری مجموعه سنگ و گوهر آمتیست از تیرماه سال 1389 فعالیت خود را با هدف ارتقای سطح علمی در حوزه زمین شناسی آغاز کرد. این مجموعه توانسته با تلاش مداوم در داخل کشور و ایجاد ارتباط با سایر کشورها، اقدام به جمع آوری...

20 اردیبهشت 1400

اولین واکنش دولت به غنی سازی 60 درصد

خبرنگاران : رییس دفتر رییس جمهوری تاکید نمود: شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم برای مصارف صلح آمیز، نشانه روشنی از پیشرفت و توانمندی های کشور و پیغام صریحی به بدخواهان این مرزوبوم است.

17 اردیبهشت 1400

کارشناسی داوری فولاد-العین، مظفری: بازیکنان فولاد باهوش رفتار کردند

کارشناس داوری معتقد است داور ملاقات فولاد ایران و العین امارات اشتباهی نداشت.

15 اردیبهشت 1400

وزیر صمت: ستاد تنظیم بازار اختیاری در رابطه با تنظیم بازار ندارد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر صمت گفت: ستاد تنظیم بازار اختیاری در رابطه با تنظیم بازار ندارد و هیچ ابزاری برای اعمال نظارت بر بازار کالا های مختلف در دست این ستاد نیست.

13 اردیبهشت 1400

ترکیه و تبعات تنش در دریای سیاه

جبهه گیری آمریکا و ناتو در برابر روسیه در منطقه دریای سیاه و استفاده از اوکراین برای اعمال فشار بر مسکو، تابلوی مه آلودی پدید آورده و در این میان، ترکیه نیز در دو سال اخیر، به اوکراین، نزدیک و نزدیک تر شده است.

9 اردیبهشت 1400

2 کشتی نفتی یمن برطرف توقیف شد

شرکت نفت دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله چهارشنبه شب خاطرنشان کرد که 2 فروند از کشتی های سوخت رسان توقیف شده به دست ائتلاف سعودی برطرف توقیف شدند.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 76 دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز از شهرک صنعتی مشهد کشف شد

مشهد- خبرنگاران- کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 76 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز به ارزش 30 میلیارد ریال از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی واقع در غرب مشهد کشف و ضبط شد.

3 اردیبهشت 1400

اهل شاخه: شب عید بدون پول به خانه رفتیم، داور روز خوبی نداشت

گروه استان ها- مدافع تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در ملاقات با ذوب آهن داور چند سوت اشتباه زد که فکر می کنم در فرایند بازی هم تأثیر گذاشت.

1 اردیبهشت 1400
تعداد: (254)