اخبار اقتصادی

جمع آوری سنگ و گوهرهای نادر در موزه تخصصی آمتیست

موزه تخصصی سنگ و گوهر آمتیست در ابتدا با نام تجاری مجموعه سنگ و گوهر آمتیست از تیرماه سال 1389 فعالیت خود را با هدف ارتقای سطح علمی در حوزه زمین شناسی آغاز کرد. این مجموعه توانسته با تلاش مداوم در داخل کشور و ایجاد ارتباط با سایر کشورها، اقدام به جمع آوری...

20 اردیبهشت 1400

آمریکا علیه روسیه تحریم های جدید اعمال کرد

ایسنا نوشت:همانطور که اعلام شده بود، کاخ سفید در بیانیه ای گفت، آمریکا علیه روسیه تحریم های جدید را وضع کرد.

16 اردیبهشت 1400

وزیر صمت: ستاد تنظیم بازار اختیاری در رابطه با تنظیم بازار ندارد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر صمت گفت: ستاد تنظیم بازار اختیاری در رابطه با تنظیم بازار ندارد و هیچ ابزاری برای اعمال نظارت بر بازار کالا های مختلف در دست این ستاد نیست.

13 اردیبهشت 1400

کاهش یک درصدی نرخ بیکاری 18 تا 35 ساله ها ، نرخ بیکاری زنان بدون تغییر باقی ماند

مطابق با نتایج طرح آمارگیری نیروی کار مرکز آمار در زمستان 99، نرخ بیکاری جوانان 18 تا 35 ساله کشور با یک درصد کاهش نسبت به سال گذشته (98) به 16.8 درصد رسیده است.

11 اردیبهشت 1400

علی دایی؛ مهمترین پرسپولیسی استقلالی تاریخ!

علی دایی شاید مهمترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران باشد؛ آقای گل فعلی بازی های ملی در فوتبال جهان و ستاره ای که با ظهور دیرهنگامش در سطح ملی، حدنصاب های خیره کننده ای را با خود جابجا کرد.

10 اردیبهشت 1400

ترکیه و تبعات تنش در دریای سیاه

جبهه گیری آمریکا و ناتو در برابر روسیه در منطقه دریای سیاه و استفاده از اوکراین برای اعمال فشار بر مسکو، تابلوی مه آلودی پدید آورده و در این میان، ترکیه نیز در دو سال اخیر، به اوکراین، نزدیک و نزدیک تر شده است.

9 اردیبهشت 1400

پکن تحریم های آمریکا علیه مقامات چینی را محکوم کرد

چین ضمن محکوم کردن تحریم مقامات این کشور توسط واشنگتن بیان کرد که اقدامات متقابل لازم علیه ایالات متحده را اتخاذ خواهد نمود.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 76 دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز از شهرک صنعتی مشهد کشف شد

مشهد- خبرنگاران- کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 76 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز به ارزش 30 میلیارد ریال از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی واقع در غرب مشهد کشف و ضبط شد.

3 اردیبهشت 1400

اهل شاخه: شب عید بدون پول به خانه رفتیم، داور روز خوبی نداشت

گروه استان ها- مدافع تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در ملاقات با ذوب آهن داور چند سوت اشتباه زد که فکر می کنم در فرایند بازی هم تأثیر گذاشت.

1 اردیبهشت 1400

آمریکا: هیچ مشوقی برای ترغیب ایران به مذاکره در نظر نگرفته ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره احتمال معاف کردن برخی کشورها از اجرای تحریم های نفتی واشنگتن علیه ایران به منظور ترغیب ایران برای مذاکره با آمریکا گفت که واشنگتن هیچ مشوقی برای این منظور در نظر نگرفته است.

30 فروردین 1400

بازسازی بازی The Last Of Us برای PS5

گزارش ها حاکی از آن است که نسخه بازسازی شده The Last of Us با نام T1X در حال ساخت است.

29 فروردین 1400

بحران یمن راه چاره نظامی ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: به همکاری خود با همه طرف ها برای دستیابی به راهکار سیاسی در یمن و آتش بس دائمی ادامه خواهد داد.

28 فروردین 1400

دفاع رومنیگه از شرایط قطر برای میزبانی جام جهانی

رئیس هیات مدیره بایرن مونیخ از میزبانی قطر برای جام جهانی 2022 قطر دفاع کرد.

26 فروردین 1400

روش هایی برای بهبود عملکرد مغز در سال نو

محمدعلی آرامی- متخصص مغز و اعصاب در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: شکی نیست که سال 99 برای همه ما سخت و برای گروهی از هم وطنان نیز بسیار غم انگیز بود، اما خاتمه واکسیناسیون علیه کووید 19 شروع شد و این امر امید بسیاری را برای بازگشت به حالت طبیعی در سال جدید...

24 فروردین 1400

راهنمای جامع برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت دائم این کشور

آلمان، کشور فرصت های نوآلمان کشوری در شمال قاره اروپا می باشد و در حدود 83.7 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور در حال حاضر یکی از اعضای ناتو و سازمان های دیگر جهانی است. آلمان دارای 16 ایالت است و پایتخت آن برلین می باشد. آلمان با داشتن اقتصادی بسیار قدرتمند،...

23 فروردین 1400

پیشنهادهای مهشید میرمعزی برای مطالعه نوروزی؛ از عشق اول من تا خالکوب آشویتس

به گزارش خبرنگاران ، با رسیدن به روزهای پایانی سال به سراغ مترجمان خوب کشورمان رفتیم و از آن ها پرسیدیم چه کتاب هایی در سال 99 خوانده اند که مطالعه آن را به مخاطبان خبرگزاری کتاب پیشنهاد می دهند. آنچه در ادامه می خوانید گفت وگوی ما با مهشید میرمعزی مترجم...

23 فروردین 1400

مشاهده مجدد 17 گیاه منقرض شده!

17 نوع گیاه که تصور می شد منقرض شده اند، دوباره مشاهده شده و مورد توجه قرار گرفته اند و اکنون تحت حفاظت قرار گرفته اند.

22 فروردین 1400

چه عاملی موجب محبوبیت گردشگری سیاه شده است؟

نیاز مسافران از مقصد به استراحت در سواحل یا لذت از خدمات مجلل محدود نمی شود، بلکه می تواند ارزش های منحصربه فرد مقصد برای ارائه تجربیات بی نظیر را شامل شود. با گردشگری سیاه، مسافران می توانند جنبه بسیار متفاوت و گاهی اوقات خاص، دلخراش و هیجان انگیز از...

20 فروردین 1400

سه میان بر برای خانه دار شدن خبرنگاران

تامین مسکن یکی از نیازهای اساسی افراد جامعه، به شمار می رود. در سال های اخیر به دلیل شرایط مالی و افزایش قیمت مسکن، قدرت خرید در بین افراد جامعه کاهش پیدا نموده است.

19 فروردین 1400

فعالان اقتصادی مدعی آزادسازی منابع اقتصادی ایران در عراق شدند

دبیرکل پیشین اتاق بازرگانی ایران و عراق مدعی شد آمریکا با آزاد سازی منابع ایران در بانک تجارت عراق موافقت نموده است.

18 فروردین 1400
تعداد: (396)