کشف همتای باستانی کروکودیل ها، عکس

به گزارش مجله تور یک روزه، باستان شناسان در جدیدترین حفاری های خود توانستند فسیل یک تالاتوسوچی را بیابند.

کشف همتای باستانی کروکودیل ها، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، باستان شناسان در حفاری های اخیر خود پیروز به کشف فسیل تالاتوسوچی در ساحل دورست انگلستان شدند؛ نتیجه این اکتشاف شامل استخوان سر، ستون فقرات و اندام جزئی بوده است.

قدمت این موجود به دوره ژوراسیک اولیه یعنی 185میلیون سال پیش، بر می گردد. دانشمندان اظهار می نمایند که کشف این شکارچی نو به پر کردن شکاف موجود در فسیل ها یاری می نماید و نشان می دهد که تالاتوسوچیان، با سایر تمساح ها، باید در اواخر دوره تریاس به وجود آمده باشند.

بیشتر بخوانید:

چرا پلنگ نمی تواند شکار کروکودیل را از چنگش در بیاورد؟/ عکس

رندر شاسی بلند بوگاتی طرفدارانش را حیرت زده کرد/ عکس

به گفته دکتر اریک ویلبرگ، استادیار دپارتمان علوم تشریحی در دانشگاه استونی بروک، باید در انتظار کشف فسیل های بیشتر بود، چرا که در اکتشافات قبلی یک جمجمه تالاتوسوشی در سقف غاری در مراکش از دوران دیرینه سنگی پیدا شد و حالا نمونه دیگری کشف شده است.

تالاتوسوچیان در عامیانه به عنوان تمساح دریایی نامیده می گردد؛ علی رغم این واقعیت که آنها کروکودیل نیستند، اما با هم نسبت دوری دارند. بعضی از تالاتوسوچیان ها با زندگی در اقیانوس ها بسیار سازگار شدند و این سازگاری تغییراتی در اندام های آن ها ایجاد کرد.

این موجود به علت پوزه نسبتا بلند و باریک آن، ظاهری شبیه به تمساح های غاریال داشته است. با این حال گفته می گردد تالاتوسوچی به طور کامل تکامل نیافته بود. باستان شناسان بر این باورند که این شکارچی تقریباً 2 متری، برخلاف کروکودیل ها، صرفاً در زیستگاه های دریایی ساحلی زندگی می نموده است.

یکی از خصوصات این موجود عضلات فک بزرگ آن ها بوده است که احتمالاً شرایط گاز گرفتن سریع را برای آن ها ممکن می نموده است.

منبع: scitechdaily

227321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2177

به "کشف همتای باستانی کروکودیل ها، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف همتای باستانی کروکودیل ها، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید