44 نکته برای صرفه جویی در هزینه های سفر (قسمت اول)

به گزارش مجله تور یک روزه، برای برنامه ریزی سفر بعدی شما، در این مقاله ما مجموعه ای از بهترین نکات برای ذخیره پول در سفر را مهیا کرده ایم؛ از کاهش هزینه ماشین های اجاره ای و هواپیما ها گرفته تا رازهای کروز دریایی و ارزان ترین بهشت کرائیب. با ما همراه باشید تا با کمترین هزینه ممکن به دور دنیا سفر کنیم.

44 نکته برای صرفه جویی در هزینه های سفر (قسمت اول)

1. از موتور جستجوی انحصاری آمریکا برای رزرو هواپیما استفاده نکنید

موتور جستجوی انحصاری آمریکا هم مانند همه موتورهای جستجو، تمام امکانات لازم را مهیا نکرده است. در این موتور جستجو قسمت های بودجه، خارجی و خطوط هوایی منطقه ای کوچکتر دیده نمی گردد. برای اینکه تصویر بهتری از قیمت هواپیماها به نقاط مختلف داشته باشید، از چندین وبسایت جستجوی بلیط دیدن کنید. دو مورد از بهترین این سایت ها Momondo.com و Skyscanner.com هستند.

2. بلیط خود را خیلی زود رزرو نکنید

مناسب ترین زمان برای رزرو بلیط پروازهای بین المللی چهار تا شش ماه قبل از پرواز است. خطوط هوایی تا این زمان با توجه به فرایند فروش بلیط، هزینه پرواز را توجیه اقتصادی می کنند و بر این اساس هزینه بلیط را مشخص می کنند. برای پروازهای داخلی این مدت زمان یک تا دو ماه است.

3. از وبسایت های خارجی برای خرید بلیط استفاده کنید

در مرحله اول به یک وبسایت هواپیمایی خارجی رجوع می کنید و تظاهر می کنید که در کشور آنها هستید. رزرو بلیط با ارز محلی بعضی وقت ها صدها دلار به سود شما است. بهترین قسمت این روش تبدیل ارز از طریق کارت اعتباری خود شرکت است. فقط قبل از این که روی کلمه خرید کلیک کنید، از مورد قبول بودن کارت اعتباری شما برای آن شرکت اطمینان حاصل کنید.

4. در روزها و ساعت های خلوت سفر کنید

مواقع خلوت فقط به ساعت 5 تا 7 صبح یا بعد 8 شب خلاصه نمی شوند بلکه به روزهایی که مردم معمولا سفر نمی کنند هم مواقع خلوت می گویند. سه شنبه، چهارشنبه و شنبه بهترین روزها برای سفری کم هزینه تر است.

5. دو بلیط یک طرفه از دو خطوط هوایی متفاوت خریداری کنید

در پروازهای داخلی معمولا هزینه دو بلیط جداگانه از آژانس های هواپیمایی متفاوت از یک بلیط دو طرفه از یک آژانس هواپیمایی مقرون به صرفه تر خواهد بود. می توانید در سایت Airfarewatchdog.com نگاهی به هزینه پروازهای یک طرفه داشته باشید و در سایت آمریکن اکسپرس (American Express) هزینه ها را با هم مقایسه یا ترکیب کنید.

6. قبل از خرید بلیط هیستوری و بوکمارک مرورگر خود را پاک کنید

طبق گفته مین جی هانگ (Min-Jee Hwamg) از وایزر (Wiser)، یک بنگاه بازرگانی با مطالعه و تحقیق بر روی آنالیز تکنیک های قیمت گذاری به این نتیجه رسید که خطوط هوایی در پی کلمات کلیدی مانند پرواز، بلیط، هواپیما، مقصد و غیره در هیستوری و بوکمارک های شما می گردد و بر اساس نتایج بدست آمده هزینه سفر را مشخص می کند. این استراتژی، قیمت گذاری پویا (Dynamic Pricing) نام دارد و به این معنی است که هزینه ها با توجه به تقاضا و شرایط عوض خواهد شد. با وجود اینکه هیچ خط هوایی به این کار اعتراف نکرده است ولی باز هم بهتر است که هیستوری و بوکمارک های خود را قبل از جستجوی پرواز پاک کنید یا بهتر از آن از صفحه های ناشناس (Incognito یا Private) استفاده کنید.

7. از بلیط های لحظه آخری استفاده کنید و ایمیل دریافت کنید

اگر با سفر در لحظه آخر مسئله ای ندارید، The Flight Deal، Airfarewatchdog و TravelPirates بهترین سایت ها برای سفر در لحظه آخر هستند.

8. مقصدهایی برای بازدید با شبی کمتر از 25 دلار

آیا می دانستید با شبی 6 دلار می توانید از شهر مدلین (Medellin) در کشور کلمبیا دیدن کنید. یا با روزی 3 دلار در اوگاندا (Uganda) غذا میل کنید. شاید رسیدن به این مکان ها کمی هزینه بر باشد ولی وقتی به آنجا رسیدید، خرج زیادی نخواهید داشت.

پاناما

مقرون به صرفه ترین اقامتگاه برای یک شب: هزینه 13 دلار

مقرون به صرفه ترین غذای روزانه: 8 دلار

فیجی

مقرون به صرفه ترین اقامتگاه برای یک شب: هزینه 6 دلار

مقرون به صرفه ترین غذای روزانه: 12 دلار

یونان، سنتورینی (Santorini)

مقرون به صرفه ترین اقامتگاه برای یک شب: هزینه 15 دلار

مقرون به صرفه ترین غذای روزانه: 10 دلار

بلغارستان، سوفیا

مقرون به صرفه ترین اقامتگاه برای یک شب: هزینه 11 دلار

مقرون به صرفه ترین غذای روزانه: 6 دلار

9. کشورهایی با هزینه روزی 50 دلار

اگر با روزی 50 دلار مسئله ای ندارید، مکان های زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

فیجی

تصور ما از فیجی جایی گران قیمت است و به نظرمان مقصد گردشگری افراد ولخرج و افراطی است. ولی در حقیقت این کشور مقصد بسکمک از مسافران است و برعکس جزایر گران همسایه اش، بسیار مقرون به صرفه است. درست است که تفرجگاه هایی به قیمت شبی هزار دلار نیز در آنجا وجود دارد ولی حتی در فیجی نیز خوابگاه و اقامتگاه و ویلاهای اجاره ای با شبی کمتر از 50 دلار نیز پیدا می کنید. حمل و نقل حول جزیره مقرون به صرفه است و ساحلی کاملا رایگان دارد. گشت و گذار در فیجی بسیار لذت بخش است و می توانید از ساحل دست نخورده استفاده کنید، از صخره ها به دریا بپرید، غذاهای دریایی را امتحان کنید و با خوشگذرانی مشغول صحبت با افراد محلی بشوید.

کمبودیا

کمبودیا یکی از بهترین و بصرفه ترین کشورها برای بازدید در محدوده جنوب شرقی آسیا است. در اینجا هرچیزی که فکرش را بکنید مقرون به صرفه تر از حد معقول است. شما می توانید یک اتاق شخصی با تهویه مطبوع را با قیمت 20 دلار کرایه کنید. غذای محلی 2 دلار است و گوشت غربی تنها 7 دلار. کمبودیا کشوری بسیار محبت آمیز و مهمان نواز است و اگر نزدیک به 50 دلار در روز خرج کنید، پادشاهی کرده اید. کمبودیا کشوری با سواحل زیبا، خرابه های تاریخی و جنگل هایی مرطوب است.

پرتغال

یکی دیگر از کشورهای مقرون به صرفه اروپایی پرتغال است. در اینجا شما سواحلی زیبا، صخره هایی مرتفع و شهرهایی تاریخی را با قیمتی مناسب مشاهده خواهید کرد. لیزبون پرتغال نیز یکی از شهرهای مقرون بصرفه با هتل های 5 ستاره مناسب است. پس از سفر به پرتغال به حال مردمی که به جای سفر به پرتغال به ایتالیا یا اسپانیا رفته اند، غبطه می خورید.

پرو

بیشتر مردم برای بازدید از آثار باستانی به پرو سفر می کنند که با توجه به پتانسیل بالای این کشور مایه تاسف است. در پرو می توانید در آمازون دریانوردی کنید، از سواحل بیابانی با شن های سفید در منکورا (Mancora) دیدن کنید و به گشت و گذار در خرابه های باستانی اینکا (Inca) بپردازید. غذاها در پرو به ندرت از 5 دلار بالاتر می رود و هتل ها به طور میانه شبی 25 دلار هزینه دارند و شما می توانید با حدود 30 دلار به هر کجا که خواستید بروید.

چین

بعد از عبور مارکو پولو از جاده ابریشم (Silk)، مسافرین علاقه عجیبی به چین پیدا کرده اند. هرچند که روزهای فوق مقرون به صرفه چین دیگر به سر آمده، ولی هم چنان در حواشی شهرها اتاق ها حدود 20 دلار بیشتر هزینه بر نیستند. وعده غذایی بین 2 تا 5 دلار تمام می گردد و حمل و نقل عمومی کمتر از یک دلار است. آن دسته از افرادی که به چین سفر کرده اند از مردم مهمان نواز، غذای خوشمزه و کوه ها و سواحل زیبا و مقرون بصرفه سخن می گویند.

کره شاقتصادی

وقتی برای اولین بار به کره شاقتصادی سفر می کنید، از قیمت پایین هرچیزی متعجب خواهید شد. اگر قصد سفر به یک کشور آسیای شرقی دارید، از کره شاقتصادی با کوه های دیدنی و نوشیدنی های مقرون به صرفه قیمت دیدن کنید.

هند

هند همیشه کشوری مقرون به صرفه بوده است. ده سال پیش هر 39 روپیه یک دلار ارزش داشت و امروزه هر 60 روپیز یک دلار می ارزد. پس این یعنی حدود 50 درصد مسافرین آمریکایی سود کرده اند. با یک اقامتگاه میان رده و غذای معمولی امکان ندارد بتوانید بیش از 50 دلار در روز خرج کنید، مگر اینکه هتل 5 ستاره رزرو کرده باشید. هزینه بلیط سفر به هند گران ترین خرج شما خواهد بود ولی وقتی به آنجا رسیدید، همه چیز مقرون به صرفه است.

یونان

حتی قبل از بحران اقتصادی اروپا که یونان را در راس خود قرار داده بود، یونان کشوری مقرون به صرفه بود. امروزه در این کشور اجاره اتاق کمتر از 30 دلار، هزینه شام میانه کمتر از 10 دلار و نوشیدنی ها حدودا 3 دلار است. با شبی 55 دلار نیز می توانید هتلی مجلل را تجربه کنید. به یونان سفر کنید تا از اماکن باستانی دیدن کنید، به اقتصاد یونان کمک کنید و پول خود را نیز مدیریت کنید.

تایلند

جدا از این که تایلند مقصد گردشگران بسکمک از سرتاسر جهان است، در تایلند هر چیزی بسیار مقرون به صرفه است. اتاق های هتل (تخت خواب، تهویه و سرویس مشترک) تقریبا بین 6 تا 10 دلار شبی آب می خورد. غذای خیابانی محلی ردوزی 5 دلار تمام می گردد و نوشیدنی با 2 دلار سر و ته اش هم می آید. مردم مهمان نواز، هوایی مناسب، غذایی دلچسب، سواحل منحصر به فرد و جنگل هایی انبوه حال و هوای شما را به کل عوض می کند.

10. بر یکی از مقرون به صرفه ترین بهشت های جهان قردم بردارید

جزایر پیرل، پاناما

تا به حال نام ساحل کسامیل (Ksamil) در مجمع الجزایر پیرل (Pearl) را شنیده اید؟ این جزیره آسمانی (که چیزی کمتر از جزایر باهاما و هاوایی ندارد) به دلیل ناشناخته بودن جهانگرد زیادی را در خود نمی بیند و به همین دلیل هزینه زیادی را متقبل نخواهید شد.

جزایر پیرل مجموعه ای از جزایر در 35 کیلومتری غرب پاناما در اقیانوس آرام است. بسکمک از جزایر این مکان مسکونی نیستند و در واقع شما کرایه ای پرداخت نخواهید کرد. اگر اتاقی نزدیک به دریا مد نظر دارید، شبی 10 دلار هزینه برایتان دارد. این مکان به میزان کافی خوب بوده که شاه ایران دوران تبعید خود را در اینجا گذرانده بود. تا سال 1970 میلادی تنها افرادی که در این مکان سکونت داشتند دزدان دریایی بوده اند.

11. از جزایر کاراییب دیدن کنید

به شما قول می دهم نتیجه سفر به جزایر کاراییب برای تعطیلات خالی شدن حساب بانکی تان نباشد. هزینه ی هتل در باربادوس (Barbados) شبی 50 دلار آب می خورد و نوشیدنی ها در گرنادا 50 سنت تمام می گردد.

سینت لوسیا (St. Lucia)

میانگین هزینه هتل: شبی 50 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 7 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: کمتر از یک دلار

کوراکائو (Curacao)

میانگین هزینه هتل: شبی 65 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 23 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: کمتر از یک دلار

نگریل (Negril) ، جامائیکا

میانگین هزینه هتل: شبی 50 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 23 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: کمتر از 2 دلار

کانکون (Cancun)، مکزیک

میانگین هزینه هتل: شبی 36 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 17 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: یک دلار

سینت کیتز (St. Kitts)

میانگین هزینه هتل: شبی 80 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 10 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: کمتر از یک دلار

رینکون (Rincon)، پورتو ریکو

میانگین هزینه هتل: شبی 70 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 30 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: 2 دلار

باربیدوس (Barbados)

میانگین هزینه هتل: شبی 50 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 26 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: 2 دلار

پانتا کانا (Punta Cana)، جمهوری دامنیکن

میانگین هزینه هتل: شبی 34 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 26 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: 2 دلار

اکو ریوس (Ocho Rios)، جامائیکا

میانگین هزینه هتل: شبی 34 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 22 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: 2 دلار

گرنادا (Grenada)

میانگین هزینه هتل: شبی 55 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 9 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: کمتر از یک دلار

دامینیکا (Dominica)

میانگین هزینه هتل: شبی 38 دلار

میانگین هزینه غذای روزانه: 13 دلار

مقرون به صرفه ترین نوشیدنی: 2 دلار

12. مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی

کشورهای اروپای شرقی اندکی از غافله جذب جهانگرد نسبت به بقیه اروپا عقب افتاده اند و این کشورها به همان میزان که تاریخی و زیبا هستند، مقرون به صرفه هم هستند. با کسری از هزینه از شهرهای زیر دیدن کنید.

ارزش یابی شهرهای زیر بر اساس قیمت دو هزار و چهارصد کالا مشترک به علاوه هزینه های حمل و نقل، رستوران و سرویس های مختلف است. در این آنالیز معیار، 100 در نظر گرفته شده است و هر کشوری بالای صد گران تر از حد معمول و هر کشوری پایین تر از صد مقرون به صرفه تر از حد معمول شناخته شده است.

مقرون به صرفه ترین شهرهای اروپایی:

10. ترکیه (61)

9.مجارستان (57)

8. مونتونگرو (57)

7. لهستان (56)

6.رومانی (54)

5. صربستان (53)

4. بوسنی و هرزگوین (53)

3. آلبانی (50)

2. بلغارستان (48)

1. مقدونیه (47)

بد نیست گران ترین شهرهای اروپایی را نیز بشناسید:

10. فرانسه (111)

9. بلژیک (117)

8.هلند (120)

7.ایرلند (121)

6. انگلستان (122)

5. فنلاند (123)

4.سوئد (125)

3. دانمارک (138)

2.نروژ (148)

1.سوییس (154)

13. از اتوبوس های گردشگری استفاده کنید

معمولا محلی ها وقتی از نقطه ای به نقطه دیگر سفر می کنند به دلیل بی حوصلگی و به خاطر جلوگیری از پرس و جوهای جهانگرد، آنها را سوار ماشین نمی کنند. ولی اتوبوس های گرشگری هم برای آشنایی با مردم و بازدیدکنندگان مناسب است و هم برای روبه رو نشدن با ازدحام و شلوغی قطار و مترو. به علاوه که این تجربه متفاوت از هدر رفتن وقت نیز جلوگیری می کند.

14. از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و تاکسی سوار نشوید

جدا از موارد استثنا مثل مواقعی که دیر وقت است یا با گروهی سفر می کنید، سعی کنید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. به طول کلی در همه کشورها تاکسی ها گران ترین راه برای جابه جا شدن هستند. اگر وقت کافی دارید، حمل و نقل عمومی نه تنها مقرون به صرفه تر است بلکه یک روشی خوب برای آشنا شدن و کسب تجربه از افراد محلی نیز است.

15. بهتر از حمل و نقل عمومی پیاده روی یا اجاره دوچرخه است

بسیار از شهرهای امروزی مسیرهایی مشخص دوچرخه مشخص کرده اند و شما می توانید با دوچرخه خود به گشت و گذار در شهر بپردازید.

16. از اتوبوس ها تخفیف نخواهید حتی در آمریکا

هزینه سفر از واشنگتون به نیویورک با اتوبوس های شرکت بولت باس (Bolt Bus) فقط و فقط 20 دلار خواهد بود. در بیشتر کشورهایی که هزینه اتوبوس با قطار و هواپیما فاصله زیادی دارد، مخصوصا کشورهایی که مردم از پس هزینه هواپیما بر نمی آیند، هزینه اتوبوس به میزان کافی مقرون به صرفه است پس انتظار تخفیف نداشته باشید.

17. سواری رایگان (Hitchhike)

بهترین راه برای سفری مقرون به صرفه، خرج نکردن است. سواری رایگان نیز در تمام جهان حتی در آمریکا شناخته شده است و بر خلاف تصور همیشه خطرناک نیست. فقط اندکی باهوش باشید و از مغزتان استفاده کنید.

18. اقامت رایگان

یکی از بهترین راه ها برای اقامت رایگان، داشتن دوست یا آشنایی است که در مکانی که شما قصد سفر دارید زندگی می کند. بهترین راه برای پیدا کردن افراد محلی که حاضر هستند محلی برای اقامت رایگان شما فراهم کنند سایت هایی مثل Couchsurfing ،Global Freeloaders و Hospitality Club است. افراد داوطلب جدا از مکانی برای استراحت، اطلاعات مفیدی از شهر خود نیز به شما پیشنهاد می کنند.

19. تعویض خانه

یکی دیگر از راه های داشتن محلی رایگان برای اقامت در کشور مقصد تعویض خانه است. همان طور که از اسمش پیدا است شما برای مدتی مشخص خانه خود را با خانواده ای در کشور مقصد تعویض می کنید. بهترین وبسایت برای این اقدام وبسایت Home Exchange است.

20. اقامت رایگان در قبال کار

اگر حاضر هستید وقت خود را در قبال کمی غذا و اتاق بدهید، می توانید انواع کارهای کشاورزی را در سرتاسر جهان در سایت WWOOFing که مخفف World Wide Opportunities on Organic Farms است پیدا کنید. فقط باید سررشته کافی برای کشاورزی را داشته باشید. در کل اگر زیاد در کشاورزی وارد نیستید، می توانید با واسطه سایت HelpX.net کارهای متنوع تر (و بعضی با حقوق) را تجربه کنید.

منبع: کجارو / thrillist.com / thrillist.com / thrillist.com / thrillist.com / thrillist.com
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1909

به "44 نکته برای صرفه جویی در هزینه های سفر (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "44 نکته برای صرفه جویی در هزینه های سفر (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید