ویروس جدید کرونا در کدام کشورها شناسایی شده است؟

به گزارش مجله تور یک روزه، 3 گونه جدید از ویروس کرونا که حداقل در 13 کشور دنیا شیوع دارند در چند هفته اخیر شناسایی شده است.

ویروس جدید کرونا در کدام کشورها شناسایی شده است؟

به گزارش ایرنا از گاردین، به گفته متخصصان، در بین این ویروس ها گونه ای که روز 14 دسامبر (28 آذر) در انگلیس شناسایی شده و VUI-202012/01 نام دارد تا 70 درصد بیشتر از سایر گونه های این ویروس مسری است.

آفریقای جنوبی هفته گذشته نیز خبر از شناسایی یک گونه جدید ویروس کرونا موسوم به 501.V2 داد که حتی بیش از گونه انگلیسی دچار جهش شده و اکنون ویروس غالب این کشور محسوب می گردد.

سومین گونه از این ویروس نیز با عنوان P681H در نیجریه شناسایی شده است. نوع جهش این ویروس با دو گونه قبلی متفاوت است و ظاهرا سرعت انتشار آن نیز از دو گونه جدید دیگر کمتر است.

با وجود این هیچ یک از گونه های جدید مرگ بارتر از گونه های قبلی نبوده و در برابر واکسن مقاوم نیستند. در ادامه فهرستی از کشورهایی که تا به امروز وجود گونه های جدید ویروس کرونا را گزارش نموده اند به این توضیح است:

استرالیا

در تاریخ 21 دسامبر (اول دی) مقامات این کشور گفتند: 2 مسافر که از کشور انگلیس به استرالیا وارد شدند به گونه جدید ویروس آلوده بودند.

دانمارک

سازمان جهانی بهداشت 9 مورد از ابتلا به گونه های جدید ویروس را در کشور دانمارک گزارش نموده است.

کانادا

مقامات کانادایی در تاریخ 26 دسامبر 2 شخص آلوده به گونه انگلیسی ویروس کرونا را در منطقه دورهام واقع در شرق تورنتو شناسایی کردند.

به گفته مقامات این کشور این افراد سابقه سفر، قرار دریافت در معرض ویروس یا ارتباطات پرخطر در دوران پاندمی را نداشتند و اکنون در قرنطینه به سر می برند.

فرانسه

در 25 دسامبر، فرانسه اولین شخص آلوده به گونه جدید ویروس کرونا را که یک شهروند فرانسوی بود و در تاریخ 19 دسامبر از پایتخت انگلیس به خانه بازگشته بود، شناسایی کردند. او هیچ علامتی نداشت و در منزل خود واقع در مرکز شهر تور قرنطینه شد.

ایتالیا

در 23 دسامبر ایتالیا دومین مورد از گونه جدید ویروس کرونا را در نزدیکی مرکز شهر آنکونا شناسایی کرد، اما این شخص هیچ ارتباط مستقیمی با انگلیس نداشت و به گفته یکی از متخصصان ایتالیایی، این ویروس با گونه ای که ابتدا در انگلیس شناسایی شد، متفاوت است. مقامات ایتالیایی اولین شخص آلوده به گونه انگلیسی ویروس را در تاریخ 20 دسامبر در فرودگاه فیومیچینو واقع در رم شناسایی نموده بودند.

ژاپن

در تاریخ 25 دسامبر ژاپن پنج شخص آلوده به گونه جدید ویروس را در بین مسافرانی که از انگلیس به این کشور آمده بودند، شناسایی کرد.

لبنان

در 25 دسامبر مقامات لبنانی یکی از مسافران پرواز لندن را شناسایی کردند که به گونه جدید ویروس کرونا آلوده بود.

هلند

در 22 دسامبر وزیر بهداشت هلند هم گفت:2 شخص مبتلا به گونه انگلیسی ویروس در شهر آمستردام شناسایی شده اند.

نیجریه

در 24 دسامبر رییس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا گفت گونه جدیدی از ویروس کرونا در این کشور ظهور نموده است.

این گونه جدید در نمونه های گرفته شده از 2 بیمار در تاریخ های سوم آگوست و نهم اکتبر در ایالت اوسون شناسایی شده است.

سنگاپور

در 24 دسامبر سنگاپور اولین مورد ابتلا به گونه انگلیسی ویروس را گزارش کرد. در بین 31 بیمار مبتلا به کووید 19 که بین 17 نوامبر تا 17 دسامبر وارد این کشور شدند، یک نفر به گونه B117 از ویروس کرونا آلوده بود.

علاوه بر این کشورهای اسپانیا، آفریقای جنوبی و سوئد نیز مواردی از ابتلا به گونه های جدید ویروس کرونا را گزارش کردند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1375

به "ویروس جدید کرونا در کدام کشورها شناسایی شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس جدید کرونا در کدام کشورها شناسایی شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید