نتایج یک آنالیز نشان داد؛ کرونا در اروپا زودتر از اعلام رسمی آن شیوع پیدا نموده بود

به گزارش مجله تور یک روزه، نتایج یک تحقیق فرانسوی نشان می دهد که شیوع کرونا در اروپا زودتر از آنچه تا به حال رسماً اعلام شده و در نوامبر 2019 بوده است و محدودیت های کرونایی نیز شرایط خرده فروشی ها در انگلیس و آلمان را به شدت وخیم نموده است.

نتایج یک آنالیز نشان داد؛ کرونا در اروپا زودتر از اعلام رسمی آن شیوع پیدا نموده بود

با ما سفر کنید و با نرخ تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع جهش یافته ویروس کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی در حال شیوع است و شرایط بسیار سخت و دشواری را برای شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

نظارت شدید پلیس یونان بر اجرای قرنطینه سراسری در آتن

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که پلیس یونان بر اعمال قرنطینه سختگیرانه در پایتخت این کشور نظارت می نماید.

به گزارش رسانه های این کشور پلیس به وسیله موانع خیابانی، جریمه و هواپیماهای بدون سرنشین بر این محدودیت ها و رعایت آن نظارت می نماید.

در پایتخت یونان در حال حاضر تنها سوپرمارکت ها، داروخانه ها و صندلی های سوخت باز هستند. ساکنان این منطقه با حدود 4 میلیون نفر جمعیت تنها حق دارند در موارد ضروری این شهر را ترک نمایند. بسیاری از بیمارستان های آتن با بیماران کرونایی پر شده اند.

ضرر میلیاردی خرده فروشان در انگلیس

بر اساس ارزیابی های بخش خرده فروشی در انگلیس در نتیجه محدودیت ها در این کشور این بخش فروشی معادل 22 میلیارد پوند را از دست داده است. انجمن خرده فروشان در انگلیس از دولت درخواست نموده است که حمایت بیشتری را از این بخش به عمل آورد. از اوایل ژانویه کسب و کارها در انگلیس اکثرا به غیر از موارد استثنائی تعطیل بوده اند.

تشدید محدودیت های سفر در اسلواکی

کشور اسلواکی هم برای مهار کرونا محدودیت های سفر در این کشور را تشدید می نماید. وزیر بهداشت این کشور دلیل این اقدام را بخصوص کشف نوع جهش یافته ویروس کرونای آفریقای جنوبی در کشور همسایه اتریش اعلام نموده است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از روز دوشنبه برای مسافران ورودی به اسلواکی یک قرنطنه اجباری دو هفته ای ضروری است.

نتایج یک آنالیز: شیوع کرونا در اروپا زودتر از آنچه تا به حال اعلام شده بوده است

نتایج یک آنالیز صورت گرفته در فرانسه هم نشان می دهد که ویروس کرونا در نوامبر سال 2019 در اتحادیه اروپا دیده شده است. محققان مجله تخصصی European Journal of Epidemiology می نویسند: نتایج این آنالیز از شیوع زودتر از آنچه تا به حال گزارش شده کرونا در اروپا خبر می دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این در حالی است که به صورت رسمی شیوع این ویروس برای اولین بار در دسامبر سال 2019 در چین گزارش شده بود. محققان فرانسوی به یک پایگاه داده ها شامل حدود 10 هزار نمونه خون دسترسی پیدا کردند که از آن دریافتند که حداقل 44 آنتی بادی ویروس کرونا که هفت مورد مربوط به ماه نوامبر و 3 مورد مربوط به ماه دسامبر در فرانسه بوده است در این نمونه ها دیده شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در انگلیس هم تا به حال بیش از 13 میلیون نفر علیه کرونا واکسینه شده اند. این خبر را بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام نموده و گفته است که به این ترتیب دولت در این راستا در حرکت است که هدف مد نظر خود برای واکسیناسیون حدود 15 میلیون نفر تا اواسط ماه جاری میلادی را به دست آورد. تا به حال حدود 520 هزار انگلیسی دوز دوم کرونا را هم دریافت نموده اند.

بیش از هزار مرگ کرونایی روزانه دیگر در انگلیس

در انگلیس روز چهارشنبه نهادهای بهداشتی از ابتلای 13013 مورد جدید ابتلا به کرونا و 1001 مورد مرگ کرونایی جدید خبر دادند.

بار سنگین محدودیت ها روی دوش خرده فروشان آلمانی

انجمن خرده فروشان در آلمان (HDE) هم دولت آلمان را به دلیل تمدید مجدد محدودیت ها تا ماه مارس شدیدا مورد انتقاد قرار داده و خواهان ارائه چشم انداز مشخصی برای آینده شد.

مدیر عامل این انجمن اعلام نمود که در یک نظر سنجی که از بین هزار شرکت به عمل آمده 57 درصد اعلام نموده اند که در صورت عدم حمایت دولت مجبورند در امسال کسب و کار خود را رها نمایند.

صدراعظم آلمان هم در سخنانی در مجلس آلمان از تصمیمات اخیر توافق شده بین دولت و ایالات آلمان برای مبارزه با کرونا حمایت نموده و درباره کاهش سریع محدودیت ها هشدار داد.

وی درباره خطرات ویروس های جهش یافته کرونا که موارد زیادی از آن در آلمان کشف شده هشدار داده و گفت: با وجود کاهش آمار مبتلایان و واکسیناسیون که در حال اجرا است هر کسی باید بسیار بسیار با دقت و محتاط عمل کند. کارشناسان بر این عقیده اند که تنها گذر زمان احتیاج است تا جهش های ویروس غالب گردد و این یک خطر بسیار واقعی است.

صدراعظم آلمان همچنین گفت: ما در حال مبارزه با این ویروس هستیم و می توان گفت آن دشمن ما است.

هشدار مرکل درباره وقوع موج سوم کرونا

مرکل همچنین درباره عواقب کاهش محدودیت ها هشدار داده و گفت: کاهش بیشتر محدودیت ها نباید منجر به موج جدیدی از این ویروس گردد که به فزونی آن بیانجامد و تعداد مبتلایان به صورت تصاعدی افزایش یابد.

مرکل همچنین تاکید نمود که در مقابله با کرونا در پاییز گذشته کوتاهی ها و غفلت های زیادی رخ داد. وی گفت: ما به اندازه کافی محتاط و سریع نبودیم.

وی درباره وقوع موج سوم کرونا در کشور با شیوع ویروس های جهش یافته هشدار داده و گفت: در حال حاضر ویروس جهش یافته انگلیسی بیشترین موارد آلودگی را در بین ویروس های جهش یافته دیگر در آلمان ایجاد نموده است.

تمدید قرنطینه سراسری در آلمان

بنا بر تصمیماتی که در نشست آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با مسئولان ایالتی این کشور در روز چهارشنبه (22 بهمن) گرفته شد، محدودیت های کرونایی تا روز هفتم مارس یعنی تا بیش از سه هفته دیگر ادامه خواهد یافت. این برنامه بازگشایی مدارس و آرایشگاه ها را شامل نمی گردد.

بسیاری از مسئولان ایالت های آلمان قصد دارند مدارس و مهدکودک ها را از روز 20 فوریه به تدریج و با رعایت مقررات شدید بهداشتی باز نمایند. همچنین آرایشگاه ها می توانند فعالیت خود را از اول مارس شروع نمایند.

بر اساس مقررات جدید با کاهش شمار مبتلایان به کرونا به زیر 35 نفر از هر 100 هزار نفر ظرف یک هفته، بعضی حوزه های دیگر مانند موزه ها، مغازه ها و بعضی رشته های دیگر مالی می توانند فعالیت خود را شروع نمایند. این رقم تا پیش از شیوع نوع جدید ویروس کرونا به 50 نفر در هر 100 هزار نفر رسیده بود.

در نشست روز چهارشنبه در خصوص برنامه واکسیناسیون شهروندان آلمانی، در صورت بازگشایی زودرس مدارس نیز بحث شد. زیرا در این صورت باید معلمان و کارکنان مهدکودک ها زودتر از موعد معین شده واکسینه شوند. تا به امروز این گروه در رده سوم اولویت واکسیناسیون، یعنی پس از افراد سالمند و افرادی با ریسک بالای ابتلا به کرونا قرار داشتند.

هلگا براین، رئیس دفتر صدراعظم آلمان هم از اعمال محدودیت های جدید برای مهار کرونا و تمدید آن حمایت نموده و در گفتگویی با زد دی اف آلمان به شرایط جدید که در اثر گسترش ویروس های جهش یافته در کشور ایجاد شده اشاره نمود.

666 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 10237 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 666 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

مارکوس بلوم، دبیر کل حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان هم کشورش را در مبارزه با بحران کرونا در برابر بزرگترین چالش از زمان شیوع این ویروس ارزیابی نموده و گفته است: دشوارترین مرحله حالا می آید. آمارها بهتر شده و از این رو انتظارات افزایش می یابد. اما از طرف دیگر خطرات هنوز برطرف نشده است.

این مقام آلمانی همچنین به خطراتی که از طرف ویروس های جهش یافته کشورش را تهدید می نماید اشاره نموده و از شهروندان خواست با احتیاط و تدبیر عمل نمایند.

شاروه پیکاک، از ویروس شناسان برجسته انگلیسی هم بر این عقیده است که انواع ویروس جهش یافته کرونا جهان را همچنان تا اوایل سال 2030 به خود مشغول خواهد نمود.

تشدید هشدارهای سفر به چین از طرف آلمان

آلمان هشدارهای سفر به کشور چین را تشدید می نماید. وزارت خارجه آلمان این خبر را روز پنج شنبه در وب سایت خود منتشر کرد.

لتونی مرزهای خود را می بندد

کشور لتونی هم برای مهار کرونا مرزهای خود را به مدت دو هفته می بندد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از روز پنج شنبه تنها افرادی مجاز به سفر به این کشور هستند که دلیل موجهی داشته و یک تست منفی کرونا را ارائه دهند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3,985,161 نفر به کرونا مبتلا شده و 114,851 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3,385,622 نفر به کرونا مبتلا شده و 80,443 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3,023,601 نفر به کرونا مبتلا شده و 63,704

نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2,668,266 نفر به کرونا مبتلا شده و 92,338 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2,311,297 نفر به کرونا مبتلا شده و 63,979 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1461

به "نتایج یک آنالیز نشان داد؛ کرونا در اروپا زودتر از اعلام رسمی آن شیوع پیدا نموده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج یک آنالیز نشان داد؛ کرونا در اروپا زودتر از اعلام رسمی آن شیوع پیدا نموده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید