مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: رویکرد بایدن به برجام، صحنه بین الملل را تغییر می دهد

به گزارش مجله تور یک روزه، من فکر می کنم دولت تازه آمریکا خواهد فهمید که حتی تغییر توافق برجام نیز برایش گران تمام می گردد. حال باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: رویکرد بایدن به برجام، صحنه بین الملل را تغییر می دهد

با ما سفر کنید و با هزینه تور به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: سیاست دولت جو بایدن در قبال دو موضوع تغییرات زیست محیطی و توافق هسته ای ایران، صحنه بین المللی را دگرگون خواهد نمود.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ال پائیس اسپانیا، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته در نشستی مطبوعاتی با اتحادیه رسانه های اروپایی لِنا (LENA) که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار گردید گفت: ما معتقدیم رویکرد دولت جو بایدن فقط در قبال دو موضوع مقابله با تغییرات زیست محیطی و توافق هسته ای با ایران، کاملا صحنه بین المللی را تغییر خواهد داد.

بورل در پاسخ در باره احتمال بازگشت آمریکا به توافق برجام، گفت: مسئله ایران، امر پیچیده و حساستری بوده و ایران همواره برای آمریکا موضوع دشواری به شمار می رفته است. من فکر می کنم دولت تازه آمریکا خواهد فهمید که حتی تغییر توافق برجام نیز برایش گران تمام می شود. حال باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی همچنین با یادآوری دوران 12 ساله فرایند امضای برجام اضافه کرد: ما امیدواریم دولت بایدن این را درک کند که مسئله کنار گذاشتن یک توافق و ایجاد قراردادی تازه نیست.

این مقام اروپایی پیرامون بازگشت آمریکا به توافق پاریس و خدشه بر وجهه آمریکا به عنوان شریک مورد اعتماد اروپا گفت: مطمئنا بهتر بود آمریکا این توافق را ترک نمی کرد اما واشنگتن روز دوشنبه گذشته (چهارم نوامبر) بیان کرد که 72 روز دیگر باز می شود. از طرفی دیدگاه بعضی دولت ها متفاوت از دولت های پیشین یا جانشین های شان است به طوری که تغییر مقام اجرایی می تواند منجر به تجدید نظر در تعهدات آن کشور شود که اگرچه این مسئله مورد تایید ما نیست اما بخشی از قاعده بازی است.

بورل همچنین در شرح موضع اروپا در روابط بین آمریکا و چین در دوره ریاست جمهوری بایدن گفت: رویکرد ما در قبال چین ربطی به دولت بایدن ندارد. هر دو سوی اقیانوس اطلس این مسئله را درک نموده ایم که باید روابط متقابل و همکاری بیشتری با پکن ایجاد کنیم. مشکل نحوه برخورد با آن است. ما به جای جنگ تجاری با چین، به دنبال همکاری با او هستیم. ترامپ به اشتباه این نبرد تجاری را شروع کرد و تا کنون پیروز نشده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1263

به "مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: رویکرد بایدن به برجام، صحنه بین الملل را تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: رویکرد بایدن به برجام، صحنه بین الملل را تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید