صف آرایی روسیه و ناتو در دریای سیاه

به گزارش مجله تور یک روزه، وزارت دفاع روسیه در حالی از برگزاری رزمایش عظیم هوایی در دریای سیاه اطلاع داد که همزمان رزمایش ناتو در این پهنه آبی در حال اجرا است.

صف آرایی روسیه و ناتو در دریای سیاه

به نقل از وزارت دفاع روسیه، این رزمایش دریایی دو روزه با شرکت واحدهای هوایی ناوگان دریای سیاه روسیه در دو مرحله برگزار گردید و تا بامداد روز چهارشنبه ادامه داشت.

در مرحله نخست این رزمایش، جنگنده های سوخو-24 ام.ار به تجسس هوایی برای یافتن اهداف دریایی شامل ناوها و زیردریایی دشمن فرضی پرداختند.

سپس جنگنده های سوخو-30 اس.ام و هواپیماهای آبی-خاکی بی-12 و بالگردهای نظامی کا-27 پ.ال اقدام به نابودی و بمباران اهداف دریایی و زمینی کردند.

روسیه توانمندی نظامی در کریمه را تقویت می نماید

در همین حال تارنمای روسی نووستی کریما روز سه شنبه گفت که به دستور سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه، بخشی از واحدهای ارتش روسیه برای تقویت گروه نظامیان روس در کریمه به این شبه جزیره منتقل می گردد.

واحدهای تازه نظامی در چند پایگاه نظامی کریمه مستقر می شوند و این اقدام با هدف تقویت توانمندی نظامی روسیه در این منطقه صورت می گیرد.

دو ناو ناتو وارد دریای سیاه شد

رزمایش روسیه در دریای سیاه در حالی برگزار گردید که دو رزمناو ناتو روز دوشنبه وارد این پهنه آبی شدند.

واحدهای دریایی و هوایی ناوگان روسیه در دریای سیاه، این دو ناو ناتو مجهز به موشک های راهنمایی شونده را تحت کنترل دریافتد و هر کجا که این ناو بروند، واحدهای نظامی روسیه با فاصله معینی آن را دنبال می نمایند.

قرار است ناو آمریکایی یو اس اس لیبون هم در دریای سیاه حضور بیابد.

این اقدامات آمریکا و پیمان ناتو برای اعمال فشار بر روسیه و حمایت از اوکراین در رویارویی سیاسی و نظامی این کشور در برابر روسها انجام می گیرد.

وزارت دفاع اوکراین در این رابطه اعلام نموده است که امروز چهارشنبه رزمایشی را در منطقه هرسون در جنوب این کشور (در مجاورت منطقه کریمه) برگزار می گردد.

به گزارش رسانه های روسی، اوکراین می خواهد عملیات نظامی علیه روسیه را با هدف بازپس دریافت شبه جزیره کریمه که در سال 2014 با برگزاری همه پرسی عمومی و اعلام استقلال از کی یف به روسیه ملحق شد، تمرین کند.

ناتو در دریای سیاه رزماش برگزار می نماید

رزمایش دریایی سی بریز-2021 (Sea Breeze-2021) از هفته آینده در آب های دریای سیاه شروع می گردد که در آن کشتی های جنگی نیروی دریایی اوکراین و کشورهای عضو ناتو شرکت می نمایند.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسی تسارگراد، وزارت خارجه آمریکا هدف رزمایش ناتو با اسم سی بریز-2021 را افزایش سرعت عملیاتی واحدهای ناتو در دریای سیاه و تحکیم امنیت دریایی این پهنه ابی خوانده است.

انتظار می رود تا 40 فروند ناو و ناوچه موشک انداز و کشتی های پشتیبانی آمریکا و کشورهای دیگر عضو ناتو در این رزمایش دریایی شرکت نمایند.

در این رزمایش دریایی، ناوهای کشورهای شرکت نماینده مانورهای تاکتیکی را در هماهنگی با یکدیگر انجام می دهند، آموزش های مربوط به سازماندهی ارتباطات، اقدامات مین یابی و انتقال محموله در حال حرکت هم انجام خواهند شد.

رزمایش نیروهای ناتو در اوکراین که از سال 1997 برگزار می گردد، از سال 2014 با قیام روس تبارها در شرق اوکراین و ملحق شدن کریمه به روسیه ابعاد بسیار گسترده تری یافته است.

این رزمایش ها که در آبهای دریای سیاه و با شرکت کشورهای این منطقه و هم بازیگران فرامنطقه ای و عضو ناتو ازجمله آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی عضور ناتو برگزار می گردد، در واقع صف آرایی ناتو و روسیه است و مسکو بارها در خصوص پیامد این رویارویی و تبعات آن برای امنیت منطقه هشدار داده است.

سال جاری در رزمایش سی بریز-2021 که از 28 ماه ژوئن تا 10 جولای (7 تیر تا 19 تیر ماه) برگزار می گردد، ناوهای اوکراین، آمریکا، کانادا، انگلیس، هلند، رومانی، بلغارستان، یونان، ترکیه و لتونی و بعضی کشورهای همکار با ناتو شرکت می نمایند.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه به تازگی در این رابطه گفت که رزمایش ناتو در اوکراین در واقع برای سرپوش گذاشتن به تحویل تسلیحات مدرن به اوکراین است و به بهانه برگزاری رزمایش، سلاح های پیشرفته به این کشور تحویل خواهد شد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که واحدهای نظامی روسیه به دقت رزمایش ناتو در دریای سیاه را تحت نظر خواهند داشت و در صورت احتیاج بطور مناسب به آن پاسخ می دهند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1665

به "صف آرایی روسیه و ناتو در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف آرایی روسیه و ناتو در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید