زعفران استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا صادر می گردد

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران: مدیر جهاد کشاورزی استهبان گفت: زعفران فراوری شده در استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس، اسپانیا، آلمان، فرانسه، چین، ژاپن و کره جنوبی صادر می گردد.

زعفران استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا صادر می گردد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

محمد بوستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در شیراز، از صادرات محصول زعفران استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس، اسپانیا، آلمان، فرانسه، چین، ژاپن و کره جنوبی اطلاع داد و گفت: محصول زعفران در 365 هکتار از اراضی این شهرستان کشت می گردد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می گردد که سال جاری یک هزار و 500 کیلوگرم زعفران خشک در استهبان فراوری گردد، گفت: به طور معمول برداشت زعفران از اول آبان شروع شده و تا اواسط آذر ادامه دارد اما سال جاری به علت تغییر آب و هوا برداشت زعفران در استهبان با 15 روز تاخیر صورت گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی استهبان با اشاره به مصرف کم آب در کشت زعفران، مطرح کرد: زعفران به دو نوبت آبیاری احتیاج دارد که آبیاری نخست در اوایل مهرماه و آبیاری بعدی برعکس دیگر محصولات بعد از برداشت گلها یعنی آخر آذر ماه انجام و عمده آب مورد احتیاج این محصول به وسیله آب باران تامین می گردد.

بوستانی با بیان اینکه محصول زعفران قابل ترویج و کشت آن بهترین پیشنهاد برای مناطقی است که با مشکل کمبود آب روبه رو هستند اضافه کرد: پیاز این گیاه باید در مناطقی با آب و هوای معتدل کشت گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 598

به "زعفران استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زعفران استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید