راه حل عربستان برای حل بحران سوریه

به گزارش مجله تور یک روزه، ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه عربستان گفت که راهکار سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه مطابق با قطعنامه 2254 سازمان ملل و قطعنامه های بین المللی مرتبط است.

راه حل عربستان برای حل بحران سوریه

به نقل از خبرگزاری واس، فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه عربستان در نشست وزارتی درباره سوریه در رم ، مرکز ایتالیا بر اهمیت اجماع بین المللی برای جلوگیری از رنج بیشتر مردم سوریه و دستیابی به راه حلی برای بحران گذرگاه های مرزی به نحوی که ضامن رسیدن یاری های بین المللی به دست کسانی که مستحق آن هستند ، باشد تاکید نمود.

وی خواهان سیاسی نکردن مساله انسانی در سوریه و عدم اهمال در تامین نیازهای بشرمحبت آمیز مردم سوریه شد.

فیصل بن فرحان اضافه کرد: فقدان اراده بین المللی موثر برای حل بحران سوریه به ایجاد فرصت برای بعضی از طرفها جهت اجرای پروژه های توسعه طلبانه، فرقه ای و جمعیتی خود با هدف تغییر هویت سوریه یاری کرد؛ موضوعی که منجر به طولانی شدن بحران سوریه و تاثیراتش بر منطقه و دنیا شد.

وی در خاتمه سخنان خود، بر اهمیت اتحاد کوشش ها برای از سرگیری فرایند مذاکره ، پشتیبانی از کوشش های سازمان ملل و فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در این زمینه و ارائه کلیه پشتیبانی های لازم تأکید کرد.

نشست رم با حضور 19 کشور شامل آمریکا، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، مصر، کانادا، یونان، عراق، آلمان، ایرلند، ژاپن، اردن، لبنان، لهستان، نروژ، قطر، عربستان، ترکیه وامارات و هم نمایندگان اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب حول محور سوریه برگزار گردید و این کشورها خواهان آتش بس در کل خاک سوریه و ورود یاری های انسان محبت آمیز بدون هیچ گونه موانعی شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1682

به "راه حل عربستان برای حل بحران سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل عربستان برای حل بحران سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید