جزئیات مهم از نخستین عرضه وزارت دفاع در بورس

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران : طبق اعلام بورس کالا، عرضه املاک و اراضی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در روز 9 آذرماه جاری با قرارگرفتن یک قطعه زمین واقع در دماوند، دشت مشا بر روی تابلوی معاملات شروع می گردد.

جزئیات مهم از نخستین عرضه وزارت دفاع در بورس

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس ، براساس اطلاعیه بورس کالای ایران، عرضه املاک و اراضی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این بورس از روز 9 آذرماه جاری با قرارگرفتن یک قطعه زمین واقع در دماوند-دشت مشا بر روی تابلوی معاملات شروع می گردد.

در این زمینه ایمان عسگری زاده دبیر هیئت اجرای فروش املاک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگو با خبرگزاری فارس، بیان کرد: پیرو مصوبه مجلس شورای اسلامی به نهادهای دولتی اختیار داده شده است که با عرضه املاک و مستغلات در بورس کالا از تشریفات مزایده و مناقصه معاف شوند، از همین رو هیئت اجرایی فروش املاک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان اولین وزارتخانه گام نخست را در عرضه ملک در بورس کالای ایران برداشته است.

عسگری زاده گفت: همچنین عرضه املاک و اراضی در بورس کالا فرآیندی سهل و جذابی است که مطابق دستورالعمل بازار فرعی بورس کالای ایران تدوین شده و با توجه به آنالیز هایی که در کمیته تخصصی عرضه بورس در املاک و اراضی معرفی شده صورت می گیرد، پذیرش های صورت گرفته، دارای کیفیت قابل احرازی بوده و از مزایای این شیوه معاملات به حساب می رود.

دبیر هیئت اجرای فروش املاک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خاتمه گفت: نتیجه این امر باعث استاندارسازی و تدقیق در معاملات عرضه املاک و اراضی و همچنین ضمانت سلامت معاملات آینده را ایجاد می کند.

براساس این گزارش، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای برنامه فروش املاک مازاد خود، یک قطعه زمین محصور شده واقع در شهرستان دماوند را به قیمت پایه 130 میلیارد ریال در تاریخ 9 آذر ماه سال جاری در بورس کالای ایران روی میز فروش می گذارد.

این قطعه زمین به مساحت 3623.45 مترمربع دارای سند شش دانگ واقع در شهرستان دماوند- دشت مشاء است و تضمین متقاضیان خرید برای شرکت در حراج مبلغ 3.9 میلیارد ریال معادل سیصد و نود میلیون تومان (3 درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد یا تودیع ضمانت نامه بانکی در نظر گرفته شده است.

مهلت واریز وجه تضمین و ثبت درخواست جهت شرکت در حراج نیز تا پیش از پذیرفته شدن بهترین قیمت پیشنهادی و انجام معامله خواهد بود. علاقه مندان می توانند به وسیله لینک http://www.ime.co.ir/amlak.html در سایت بورس کالای ایران جزییات عرضه این ملک وزارت دفاع را ملاحظه نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1292

به "جزئیات مهم از نخستین عرضه وزارت دفاع در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مهم از نخستین عرضه وزارت دفاع در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید