اینترسپت: بن سلمان در صدد انتقام گرفتن از جو بایدن است

به گزارش مجله تور یک روزه، وب سایت اینترسپت بیان نمود، که محمد بن سلمان با افزایش قیمت نفت و نرخ تورم جهانی دنبال انتقام از رئیس جمهور آمریکا است.

اینترسپت: بن سلمان در صدد انتقام گرفتن از جو بایدن است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وبسایت اینترسپت به شدت به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی حمله کرد و او را یک قاتل دیوانه توصیف کرد که باید برکنار شود.

وب سایت سعودی لیکس نوشت که وب سایت اینترسپت گفت: ولیعهد سعودی با افزایش قیمت نفت و نرخ تورم جهانی دنبال انتقام از دموکرات های آمریکا به ویژه جوبایدن رئیس جمهوری این کشور است.

براساس گزارش وب سایت مذکور: محمد بن سلمان این گام را به دلیل مواضع اخیر حزب دموکرات کنگره آمریکا و جو بایدن در قبال عربستان برداشته است.

ظاهراً خود جو بایدن ماه گذشته در یک مصاحبه با سی ان ان به این موضوع اشاره کرد و طی آن افزایش قیمت بنزین را به یک ابتکار سیاست خارجی خاص خود نسبت داد و اضافه نمود: کسانی در خاورمیانه هستند که می خواهند با من صحبت کنند اما من مطمئن نیستم که با آنها صحبت کنم.

بایدن به طور تلویحی از ملاقات با ولیعهد سعودی و به رسمیت شناخته شدن به عنوان حاکم واقعی عربستان سعودی به دلیل نقش او در قتل وحشتناک جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در اکتبر 2018، امتناع کرد.

این وب سایت نوشت: ریاض در سال 2018 به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای کاهش قیمت نفت از طریق افزایش تولید آن پاسخ مثبت داد اما درخواست بایدن از اوپک را در مورد افزایش تولید نفت پس از افزایش قیمت نادیده گرفت.

اینترسپت تاکید کرد محمد بن سلمان به دلیل اینکه تا به امروز نتوانسته با بایدن ملاقات کند و همچنین خروج آمریکا از جنگ یمن درخواست بایدن در مورد قیمت نفت را رد می کند.

بایدن به عنوان یکی از اولین اقدامات خود دستور انتها دادن به حمایت ایالات متحده از عربستان سعودی و جنگ امارات را صادر کرد، اگرچه او با ممنوع کردن حمایت فقط از عملیات تهاجمی نسبت به انجام این کار هشدار داد، اما عربستان سعودی این امر را ضربه مهلکی می داند.

علی الشهابی نویسنده سعودی نزدیک به بن سلمان در توئیتر خود نوشت: بایدن شماره تلفن کسی را که در صورت درخواست هر گونه خدمات باید به او زنگ بزند، دارد.

عربستان سعودی در 15 ماه گذشته از زمان بحرانی که قراردادهای آینده نفت را به زیر صفر رساند، تلاش زیادی برای ایجاد یک اوپک پلاس منسجم انجام داده است.

یکی از دستیاران ارشد سنا که مجاز به صحبت در این صورتجلسه نبود، به اینترسپت گفت: ایالات متحده از طریق سیاست های خود، اساساً به محمد بن سلمان اجازه داده که تحریم های اقتصادی علیه ما اعمال کند.

تریتا بارسی معاون اجرایی موسسه کوئینسی می گوید محمد بن سلمان با این اقدام دنبال تقویت جمهوری خواهان است زیرا آنها را متحد معتبرتری می داند.

علاوه بر این بایدن موضع شدیدتری نسبت با ترامپ در مورد شرایط حقوق بشری عربستان و حضورش در جنگ یمن اتخاذ کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1848

به "اینترسپت: بن سلمان در صدد انتقام گرفتن از جو بایدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترسپت: بن سلمان در صدد انتقام گرفتن از جو بایدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید