نقدها آذری جهرمی به صداوسیما؛ از فردوسی پور تا پهنای باند

به گزارش مجله تور یک روزه، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در یک برنامه تلویزیونی از صداوسیما انتقاد کرد.

نقدها آذری جهرمی به صداوسیما؛ از فردوسی پور تا پهنای باند

محمدجواد آذری جهرمی امشب در برنامه زنده تلویزیونی تیتر امشب با اشاره به ماجرای شنیده شدن آژیر در تهران گفت: مردم چند شب قبل در فضای مجازی درباره صدای آژیر قرمز صحبت کردند و گفتند در مناطقی صدای آژیر قرمز شنیده و هواپیمایی نیز در آسمان دیده شده است. من همان زمان تلویزیون را روشن کردم و تمام شبکه های تلویزیون را گشتم هیچ کدام از شبکه ها درباره چنین چیزی صحبت نمی کردند. پس ازحدود 3 ساعت دیدم که صدا و سیما درباره این آژیر صحبت می نماید.

او اضافه کرد: زمانی که پای فضای مجازی به میان می آید ساختار عمکلردی تفاوت می نماید. اگر به شیوه قدیم به این فضا نگاه کنیم، توسعه و پیشرفت نخواهیم کرد. فضای مجازی به اخبار سرعت می بخشد و این راهش نیست که با بستن این شبکه ها جلوی راه توسعه را بگیریم. راهش این است که محتوای مناسب ایجاد کنیم و اقدامات و عملکردمان را متناسب با این فضا پیش ببریم.

جهرمی با اشاره به حذف عادل فردوسی پور از تلویزیون گفت: مدتی قبل یک گزارش ورزشی پخش شد، مردم دوست داشتند این گزارش را در شبکه داخلی خودمان و با گزارش مجری محبوب شان بشنوند، اما این اتفاق رخ نداد. با همین تصمیم در حالی که می شد این برنامه ترافیک داخلی باشد، اما در شبکه خارجی پخش شد و ترافیک خارجی را به خود اختصاص داد.

او توضیح داد: همواره با بستن فضای مجازی نمی توان به نتیجه دلخواه رسید، گاهی چاره کار آزاد کردن فضا است. پهنای باند یک مسئله دستوری نیست که به مردم بگوییم چه چیزی مصرف نمایند، مصرف به ذائقه افراد برمی شود و نمی توان به کسی زور کرد که چه چیزی مصرف کند.

وزیر ارتباطات گفت: درباره پهنای باند، دو شکل نگاه وجود دارد. بعضی می گویند دولت پهنای باند را افزایش ندهد چون بخش فرهنگی به تناسب آن ارتقا پیدا ننموده است. عده ای می گویند کاری به فرهنگ نداشته باشیم و پهنای باند را بدون درنظر دریافت این شاخصه توسعه بدهیم. تشکیل مرکز ملی به این دلیل بوده است که در این باره تصمیم بگیرد.

جهرمی اضافه کرد: اما باید بگویم در این بین سازمان هایی هستند باید فرهنگ سازی نمایند، اما به جای این که بودجه را صرف فرهنگسازی نمایند، صرف انتقاد می نمایند، اگر پهنای باند انجام نشده بود در ایام کرونا چطور می توانستیم آموزش، سلامت و کسب و کار را پیش ببریم؟ نگاه افزایش پهنای باند، بدون در نظر دریافت ضوابط فرهنگی ذهنیت اشتباهی است، باید جنس فرهنگ سازی را تغییر دهیم. دیگر نمی توان جامعه را با مکانیزم صداوسیما پیش برد، صداوسیما باید خودش را آپدیت کند.

او درباره امنیت در فضای مجازی گفت: وضع ما از نظر امنیت وضع مناسبی است اما باید دراین زمینه کار کرد، چون تفکر دست اندازی به قدرت ما زیاد است و افرادی وجود دارند که در این حوزه خرابکاری می نمایند. باید به این نکته توجه کنیم که فضای مجازی دسترس پذیر است و مورد هجوم قرار می گیرد. ما سپر دفاعی دژفا را اجرایی نموده ایم تا جلوی اتفاقات را بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1425

به "نقدها آذری جهرمی به صداوسیما؛ از فردوسی پور تا پهنای باند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها آذری جهرمی به صداوسیما؛ از فردوسی پور تا پهنای باند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید