4499 مراجعه به مراکز درمانی در مدینه

به گزارش مجله تور یک روزه، حجت الله روستا گفت: سه درمانگاه که یکی از آن ها به اسم مجموعه درمانی اصلی به صورت مجهز و شبانه روزی دایر است و دو درمانگاه و یک مطب هم در کنار آن وظیفه خدمات دهی به زائران مدینه النبی (ص) را عهده دار هستند.

4499 مراجعه به مراکز درمانی در مدینه

وی، کادر پزشکی فعال در این مراکز در مدینه منوره را 54 نفرشامل پزشک عمومی، متخصصان طب اورژانس، زنان، قلب، اعصاب و روان، تکنسین دارویی و پزشک اعزام (عرب زبان)، جهت هماهنگی اعزام بیماران به بیمارستان های سعودی وهم پرستار ذکر و اسم کرد: در درمانگاه ها سرم تراپی و تزریقات هم برای زائران انجام می گردد.

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج وزیارت در مدینه منوره با بیان اینکه زائران ایرانی که تا کنون به این مراکز درمانی مراجعه کردند مشکل و بیماری جدی نداشته اند و با یک سری اقدامات درمانی مشکل آن ها حل شده و هم اکنون همه زائران در صحت و سلامت کامل به سر می برند.

وی شرح داد: از هزار و 499 زائر مراجعه کننده به مراکز درمانی مدینه، هزار و 31 نفر به درمانگاه تخصصی و بقیه به درمانگاه عمومی مراجعه کردند و اغلب مراجعات هم به علت درد های عضلانی، آلرژی، سرماخوردگی، تشدید بیماری قلبی و مانند آن بوده است.

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه توضیح داد: بعلاوه 4 دستگاه آمبولانس هم برای اعزام بیماران تدارک دیده شده است.

به گفته روستا، در صورتی که بیماری احتیاج به مراقبت های بیمارستانی داشته باشد، با هماهنگی با وزارت بهداشت عربستان، برای رسیدگی و درمان به بیمارستان های مدینه انتقال می یابد که تا به امروز 35 بیمار خدمات پاراکلینیکی را از بیمارستان های کشور میزبان دریافت کردند.

وی ادامه داد: یک زائر ایرانی که بعلت مسائل گوارشی در بیمارستان سعودی بستری شده بود امروز مرخص شد و مشکل و بیماری حادی گزارش نشده است.

روستابا ابراز رضایت همکاری بیمارستان های کشور میزبان با مراکز درمانی درپذیرش بیماران ایرانی اضافه کرد: خدمات پزشکی به زائران تا آخرین روز حضور آن ها در مدینه ادامه خواهد یافت و امید است تمامی آنان در صحت و سلامت کامل مراسم حج تمتع را به جای آورند.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1716

به "4499 مراجعه به مراکز درمانی در مدینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4499 مراجعه به مراکز درمانی در مدینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید