3 علامت هشدار دهنده نارسایی قلبی

به گزارش مجله تور یک روزه، ممکن است به نظر برسد که ورم معده بعد از زیاده روی در خوردن غذا و نوشیدنی بیش از میزان رخ می دهد، اما در واقع می تواند نشانه ای از نارسایی قلبی باشد.

3 علامت هشدار دهنده نارسایی قلبی

تنگی نفس، احساس سنگینی در قفسه سینه، درد در بازو یا شانه. مردم می دانند که باید مراقب این علائم کلاسیک حمله قلبی باشند. اما سایر نشانه های مسائل قلبی می توانند به روش های شگفت انگیزی آشکار شوند به ویژه به شکل مشکل معده. در ادامه به سه نشانه که ممکن است در معده بروز نمایند، اما در حقیقت نشانه وجود عارضه قلبی باشند اشاره می شود:

1- سوزش سر معده می تواند به معنای ناراحتی قلبی باشد

بسیاری از ما با احساس سوزش سر معده آشنا هستیم احساس سوزش در قفسه سینه یا معده که گاهی با رفلکس اسید همراه است. بسیاری از عوامل می توانند باعث سوزش سر معده شوند مانند خوردن غذاهای چرب یا تند، خوابیدن در موقعیت های خاص و خوردن میان وعده در اواخر شب که زمانی رخ می دهد که اسید در دستگاه گوارش راه خود را به مری پیدا می نماید. با این وجود، احساس مشابهی ممکن است زمانی رخ دهد که فردی مسائل قلبی را تجربه کند.

هاروارد هلث گزارش می دهد که جریان ناکافی خون به قلب می تواند منجر به درد قفسه سینه شود که مشابه ناراحتی ناشی از سوء هاضمه است. در واقع، از بیش از هشت میلیون مراجعه به اورژانس برای درد قفسه سینه در هر سال سوزش معده شدید بیش از نیمی از مواردی را تشکیل می دهد که در آن مسائل واقعی قلبی نادیده گرفته می شوند. بنابراین، چگونه می توانید تفاوت بین سوزش معده و ناراحتی قلبی را تشخیص دهید؟ انجمن قلب آمریکا شرح می دهد که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی بیش از چند دقیقه به طول می انجامد یا از بین می رود و باز می شود. علاوه بر این، می تواند مانند فشار ناراحت نماینده، فشردن، پُری یا درد احساس شود.

2- ورم ممکن است با سلامت قلب مرتبط باشد

ممکن است به نظر برسد که ورم معده بعد از زیاده روی در خوردن غذا و نوشیدنی بیش از میزان رخ می دهد، اما در واقع می تواند نشانه ای از نارسایی قلبی باشد. نارسایی احتقانی قلب (CHF) می تواند باعث تجمع خون در قفسه سینه شود که سپس به معده نفوذ می نماید. نتیجه این جمع آوری مایعات ممکن است یک شکم متورم باشد.

هنگامی که تورم معده همراه با علائم دیگر (از جمله خس خس سینه، تنگی نفس، تورم در پاها و یا ضربان قلب نامنظم) رخ می دهد ممکن است نشانه ای از نارسایی قلبی باشد. اگر ورم با علائم هشدار دهنده دیگر رخ داد و به تدریج بدتر شد باید از پزشک یاری بگیرید. حساس بودن معده، تب، حرکات غیر معمول روده، یا ناتوانی در نوشیدن یا خوردن علائمی هستند که ممکن است به یاری حرفه ای احتیاج داشته باشید.

یک رژیم غذایی سالم برای قلب می تواند به جلوگیری از ورم معده ناشی از مسائل گوارشی و ناراحتی قلبی یاری کند. نوشیدن کافی آب می تواند در این زمینه یاری نماینده باشد.

3- سخت بودن تشخیص مشکل معده از عارضه قلبی

آیا این مشکل قلبی، مسمومیت غذایی یا مسئله ای در معده است؟ گاهی اوقات علائم ممکن است غیر قابل تشخیص به نظر برسند. تهوع و استفراغ می توانند در طول حمله قلبی به علت کاهش عملکرد قلب و آزاد شدن متابولیت ها به علت خون رسانی ناکافی رخ دهند.

علائم یک مشکل احتمالی قلبی می تواند شامل ناراحتی قفسه سینه، حالت تهوع، سوزش معده، درد معده و سرگیجه باشد، اما محدود به آن نمی شود. از سوی دیگر، علائم یک مشکل گوارشی در معده یا بیماری های مرتبط با غذا مانند مسمومیت غذایی، می توانند مشابه باشند، زیرا این مسائل ممکن است منجر به حالت تهوع، استفراغ، اسهال و سوزش معده شوند.

بعضی از علائم می تواند به شما یاری کند تا تفاوت را تشخیص دهید: مسائل مربوط به قلب بر خلاف بیماری های مرتبط با غذا ممکن است شامل بی حسی یا درد قفسه سینه باشند که می توانند به بازوها، پاها یا ناحیه گردن، فک و گلو توسعه یابد. در نهایت، شما همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید یا اگر علائم نگران نماینده ای دارید در پی مراقبت های پزشکی باشید.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 آبان 1402 بروزرسانی: 4 آبان 1402 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2258

به "3 علامت هشدار دهنده نارسایی قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 علامت هشدار دهنده نارسایی قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید