10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - رئیس کمیته امداد از پیشنهاد مجلس شورای اسلامی برای اختصاص 10 هزار میلیارد تومان اعتبار جهت اشتغال مددجویان در سال آینده اطلاع داد.

10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختکمک در بازدید طرح اشتغال مددجویان استان قزوین، توانمندسازی را ماموریت اصلی کمیته امداد دانست و اضافه نمود: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار، مهمترین راهبرد این نهاد در خودکفایی و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه اشتغال زایی به استقلال معیشتی و قطع وابستگی مددجو به کمک دیگران منجر می گردد، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی برای سال 1400 نیز پیشنهاد 10 هزار میلیارد تومانی برای تسهیلات اشتغال مددجویان در نظر گرفته است و امیدواریم بتوانیم تحولی در عرصه اشتغال نیازمندان ایجاد کنیم.

بختکمک اعلام کرد: از مراکز دانش بنیان تقاضا کردیم کمیته امداد را کمک رسانند و در لایه های اشتغال ورود یابند تا بتوانیم اشتغال شایسته و نوآور برای مددجویان رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از شیوه های علمی برای اشتغال زایی استفاده از ظرفیت راهبران و راهنمایی های شغلی است، گفت: اشتغال کمیته امداد همراه با آموزش است از این رو به راهبری شغلی باید توجه ویژه ای داشته باشیم از این رو در سال 1400 طرح راهبران شغلی تقویت می گردد.

وی اشتغال خانگی را یکی از راهبردهای کمیته امداد دانست و تاکید نمود: بیش از 63 درصد از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد بانوان سرپرست خانوار هستند و اشتغال خانگی موجب می گردد هیچ مادری به واسطه فعالیت برای اشتغال، از وظیفه مادری غافل نگردد.

وی گفت: اشتغال خانگی، روستایی و اشتغال خرد در اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد چرا که ما را به استقلال واقعی و حقیقی می رساند از این رو نه تنها مددجویان بلکه اقتصاد کشور را نیز ارتقا می دهد.

در ادامه سفر به استان قزوین، 14 واحد مسکونی به مددجویان شهرستان آوج واگذار شد.

برای هر یک از این واحدهای مسکونی 86 میلیون تومان هزینه شده که 20 میلیون تومان تسهیلات بانکی و مابقی از محل اعتبارات کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1489

به "10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید