کمالوندی در گفت وگو با فارس: گروسی 2 آذر در تهران با اسلامی و امیرعبداللهیان دیدار می کند

به گزارش مجله تور یک روزه، سخنگوی سازمان انرژی اتمی به فارس گفت گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر دوشنبه اول آذرماه وارد تهران می شود و سه شنبه با اسلامی و امیرعبداللهیان دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

کمالوندی در گفت وگو با فارس: گروسی 2 آذر در تهران با اسلامی و امیرعبداللهیان دیدار می کند

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران در دوشنبه هفته آینده را تأیید کرد و گفت که گروسی عصر دوشنبه اول آذر ماه وارد تهران می شود و روز سه شنبه با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات و گفت وگو می کند.

وی گفت که این سفر در راستای همکاری های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود.

پیش از این سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه از سفر گروسی به تهران خبر داده بود. سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود که از رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی برای سفر به ایران دعوت شده و تاریخ برای سفرش پیشنهاد شده و به زودی راهی ایران خواهد بود و منتظر پاسخ وی هستیم.

خطیب زاده گفت: مراودات فنی ایران و آژانس در راستا خوبی در جریان است و وی در این سفر علاوه بر رئیس سازمان انرژی اتمی با وزیر خارجه نیز ملاقات خواهد کرد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه (+) دهم آبان ماه هم در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره درخواست رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران و ملاقات با امیرعبداللهیان نیز گفت: روابط ایران و آژانس کاملا فنی و حرفه ای است. سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس روابط بسیار منظم و دقیقی دارند و در سفرهای قبلی مدیران کل آژانس به تهران برخی ملاقات های از جنس تشریفاتی و تکریمی انجام شده است. ولی برخی موضوعات دیگر هم بود که به صورت ماهوی انجام شده است و اگر سفری تنظیم شود اگر لازم باشد ملاقاتی تنظیم شود، تنظیم خواهد شد. اگر سازمان انرژی اتمی برنامه را نهایی کند و مطابق برنامه های ما باشد امیرعبداللهیان حتما گروسی را می بیند و منعی برای این قضیه وجود نداشته و نخواهد داشت.

سفر اول آذر ماه گروسی به تهران دومین سفرش در دولت سیزدهم است. وی 21 شهریورماه در تهران با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ملاقات و گفت وگو کرد و دو طرف بیانیه مشترکی صادر کردند. (اینجا بخوانید)

در نشست خبری مشترک اسلامی و گروسی، رئیس سازمان انرژی اتمی گفته بود که گروسی قرار است مجددا به تهران سفر کند.

اسلامی گفت: توافق کردیم مدیرکل آژانس در آینده نزدیک به تهران سفر و مذاکرات را در سطوح مختلف انجام دهد. همچنین توافق کردیم برای تعویض کارت های حافظه دوربین های نظارتی، تیم فنی مربوطه بعد از توافق به ایران بیایند و بتوانند اقداماتی را که باید برای دوربین ها به لحاظ فنی انجام بدهند را انجام داده و کارتهای حافظه طبق روالی که طبق پادمان است و در ایران نگهداری و پلمپ می شود، همان جا کارت های قدیمی را پلمپ می کنند و کارت های تازه حافظه را در دوربین ها نصب خواهند کرد که روال جاری و طبیعی در سیستم نظارتی آژانس است.

رئیس سازمان انرژی اتمی هم بعد از سفر گروسی به ایران، برای شرکت در شصت و پنجمین کنفرانس عمومی آژانس به وین سفر و 29 شهریور ماه با گروسی مجددا ملاقات و گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1870

به "کمالوندی در گفت وگو با فارس: گروسی 2 آذر در تهران با اسلامی و امیرعبداللهیان دیدار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی در گفت وگو با فارس: گروسی 2 آذر در تهران با اسلامی و امیرعبداللهیان دیدار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید