همه چیز راجع به اسپین آف بازی تاج و تخت؛ بازگشت تارگرین ها با خاندان اژدها

به گزارش مجله تور یک روزه، خاندان اژدها (House of the Dragon) نام اسپین آف تازه بازی تاج و تخت (Game of Thrones) است که بالاخره فیلم برداری آن پس از کش وقوس های فراوان آغاز شد و احتمالا امسال از HBO MAX پخش شود. در این مقاله همه اطلاعاتی که تا به حال درباره این سریال جنجالی منتشر شده را با شما به اشتراک می گذاریم.

همه چیز راجع به اسپین آف بازی تاج و تخت؛ بازگشت تارگرین ها با خاندان اژدها

وارنر مدیا در اکتبر 2019 از ساخت اسپین آف بازی تاج و تخت به نام خاندان اژدها خبر داد. مراحل پیش تولید و فیلم برداری در سکوت خبری طی شد و فقط می دانستیم که این سریال بر اساس یکی از کتاب های جرج آر آر مارتین است و بخشی از ماجراجویی های خاندان تارگرین را روایت می کند.

همه چیز در هاله ای از ابهام بود تا اینکه در چند روز گذشته اخبار و عکس هایی از فرایند تولید خاندان اژدها منتشر شد. اگر همه گیری کرونا اجازه بدهد و دنیا به روال عادی برشود، باید در سال 2022 منتظر پخش اسپین آفی باشیم که با وجود 59 جایزه امی بازی تاج و تخت، راه سختی پیش رو دارد.

ظهور ستاره اکس ماشینا و خاندان اژدها

سونیا میزونو ستاره ژاپنی فیلم هایی مثل اکس ماشینا (Ex Machina) و توسعه دهندگان (Devs) از جدیدترین بازیگرانی است که به خاندان اژدها پیوسته. حضور مت اسمیت، اما دارسی، پدی کانسیداین، اولیویا کوک، ریس ایفانز، ایو بست و استیو توسانت هم پیش تر تائید شده بود.

سونیا میزون ایفاگر نقش میساریا است اما او کیست؟ وقتی به وستروس آمد چیزی نداشت و بیش تر از آنچه به یاد می آورد، فروخته شد. او نشکست و در عوض به بعیدترین و معتمدترین متحدِ وارث تاج و تخت، شاهزاده دیمون تارگرین تبدیل شد.

بازگشت رامین جوادی آهنگساز بازی تاج و تخت

رامین جوادی آهنگساز ایرانی- آلمانی که با موسیقی متن سریال بازی تاج و تخت درخشید، آهنگسازی خاندان اژدها را بر عهده دارد. جوادی بین سال های 2019- 2017 تور کنسرت هایش را در 24 شهر مختلف برگزار کرد.

قطعات موسیقی بازی تاج و تخت به اندازه ای تاثیرگذار بود که با وجود گذشت چند سال هنوز هم دل نشین است. او برای این سریال برنده دو جایزه امی شد. همچنین دنیای غرب (Westworld) از آثار دیگر HBO با آهنگسازی جوادی است.

کدام بازیگران به خاندان اژدها پیوستند؟

استیو توسانت در نقش لرد کورلیس ولاریون معروف به مار دریا مشهورترین ملوان تاریخِ وستروس، ریس ایفانز در نقش اوتو های تاور یا دست پادشاه و ایو بست در نقش شاهزاده رینیس ولاریون اژدها سوار و همسر لرد ولاریون است.

همچنین اولیویا کوک برای بازی در نقش آلیسنت های تاور فرزندِ دست پادشاه و زیباترین دختر هفت اقلیم، مت اسمیت برای نقش دیمون تارگرین و اما دارسی برای نقش شاهزاده رینیرا تارگرین انتخاب شدند.

اما یکی از شگفتانه های اصلی خاندان اژدها حضور پدی کانسیداین در نقش پادشاه ویسریس تارگرین است. ویسریس توسط لردهای وستروس به عنوان جانشین پادشاهِ کهن سال، جاهاریس تارگرین انتخاب شد. او مردی خونگرم، مهربان و شایسته است اما از بازی تاج و تخت یاد گرفتیم که مردان خوب لزوما پادشاهان شایسته ای نیستند!

انتشار اولین تصاویر هنری خاندان اژدها

یک سال پس از اعلام رسمی ساخت اسپین آف بازی تاج و تخت، نخستین تصاویر هنری این سریال در کریسمس 2020 به هواداران هدیه شد.

این طراحی مفهومی، تصویر یک اژدهای فلس دار سرخ رنگ و نماد اصلی خاندان تارگرین است. اسپین آف 10 قسمت دارد و از کتاب آتش و خون (Fire & Blood) جرج آر آر مارتین اقتباس شده است.

ماجرا از چه قرار است؟

اما نوبتی هم باشد نوبت داستان سریال است. خاندان اژدها پیش درآمد بازی تاج و تخت است و حوادث آن به 300 سال قبل از ماجراهای سریال اصلی بازمی شود.

کتاب آتش و خون مارتین در سال 2018 منتشر شد و ماجراهای شکل گیری خاندان تارگرین، نبردها و حوادث خشونت بار این خانواده را بیان می کند. پس خودتان را برای یک سفر شگفت انگیز به شجره نامه دنریس آماده کنید.

سازندگان خاندان اژدها

فیلم نامه به صورت مشترک توسط جرج آر آر مارتین و رایان کندال نوشته شده. میگل سپاچنیک و کندال کارگردانی این سریال را بر عهده دارد. سپاچنیک در مجموع شش اپیزود بازی تاج و تخت را کارگردانی کرد که بعضی از آن ها در تاریخ سریال سازی معرکه بودند؛ مثلا برای اپیزود نبرد حرامزاده ها (Battle of the Bastards) برنده جایزه امی و DGA شد. او در سال 2019 برای کارگردانی اپیزود شب طولانی (The Long Night) نامزد بهترین کارگردانی شد و جایزه امی بهترین تهیه کننده اجرایی را دریافت کرد.

سپاچنیک، کندال، مارتین و وینس جراردیس تهیه کنندگان اجرایی خاندان اژدها هستند.

تولید خاندان اژدها در چه مرحله ای است؟

HBO در دسامبر 2020 گفت در چند ماه آینده فیلم برداری اولین اسپین آف بازی تاج و تخت را آغاز می کند. کیسی بلوز مدیر برنامه ریزی HBO در ژانویه همان سال مصاحبه ای انجام داد و از احتمال انتشار خاندان اژدها در سال 2022 خبر داد. البته هنوز تاریخ دقیقی تعیین نیست و ممکن است همه گیری کرونا این تاریخ احتمالی را هم به تعویق بیندازد.

استودیو لیوزدن در حومه لندن لوکیشن فیلم برداری سریال است و در حال حاضر بتمنِ مت ریوز در همان جا فیلم برداری می شود.

منبع: indiewire

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1588

به "همه چیز راجع به اسپین آف بازی تاج و تخت؛ بازگشت تارگرین ها با خاندان اژدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز راجع به اسپین آف بازی تاج و تخت؛ بازگشت تارگرین ها با خاندان اژدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید