نخستین پیروزی ایران رقم خورد، هلند حریف شاگردان جوان الکنو نشد

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، در سومین روز از رقابت های لیگ ملت های والیبال، تیم ملی ایران امروز (یکشنبه) از ساعت 14:30 مقابل تیم ملی هلند صف آرایی کرد. این نخستین ملاقات رسمی دو تیم بود که با فزونی 3 بر صفر ایران به سرانجام رسید.

نخستین پیروزی ایران رقم خورد، هلند حریف شاگردان جوان الکنو نشد

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

کاپیتان سعید معروف و محمدرضا حضرت پور برای این ملاقات رسیده اند و با اعلام ولادیمیر آلکنو ایران با ترکیب 14 نفره میلاد عبادی پور، سعید معروف (کاپیتان)، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت پور، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی (لیبرو) و امیرحسین اسفندیار مقابل هلند به میدان خواهد رفت.

ولادیمیر الکنو مانند بازی مقابل روسیه ترکیب جوانی را روانه زمین کرد. امیر حسین اسفندیار، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی، محمدطاهر وادی، محمد موسوی و آرمان صالحی یاران آغاز کننده ایران بودند.

ست نخست؛ 25 بر 18 به سود ایران

تیم ملی والیبال ایران آغاز خوبی در ست ابتدایی بازی داشت. صابر کاظمی سرویس های خوبی برای ایران زد تا ملی پوشان ایران 5 بر یک پیش بیافتند و روبرتو پیازا سرمربی هلند به اجبار تقاضای تایم استراحت داد. نخستین تایم استراحت فنی با رجحان 8 بر 5 ایران همراه شد. عملکرد خوب یاران ایران در سرویس و دفاع اختلاف امتیاز را دو برابر کرد تا نتیجه بازی 12 بر 6 به سود ایران گردد. پیازا یک بار دیگر تقاضای تایم استراحت داد اما وقفه ایجاد شده تأثیری در عملکرد خوب بازیکنان ایران نداشت تا دومین تایم استراحت فنی با رجحان 16 بر 11 ایران همراه گردد. معروف و بردیا سعادت با زمین آمدند. در نهایت ست نخست با عملکرد خوب ملی پوشان ایران در سرویس و دفاع با نتیجه 25 بر 18 به سود شاگردان الکنو به انتها رسید.

ست دوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

ست دوم با امتیاز سرویس میثم صالحی برای ایران همراه بود. صابر کاظمی نقش زیادی در امتیازهای ایران در آغاز بازی داشت و ایران با نتیجه 8 بر 5 پیروز به استقبال نخستین تایم استراحت فنی رفت. در ادامه ایران اختلاف امتیاز خود را حفظ کرد تا دومین تایم استراحت فنی نیز با پیروزی 16 بر 13 شاگردان الکنو همراه گردد. محمد موسوی روز خوبی در زدن سرویس نداشت. عملکرد خوب تیم ملی در حمله و دفاع رجحان ایران را در ست دوم با نتیجه 25 بر 23 به همراه داشت.

ست سوم؛ 30 بر 28 به سود ایران

سد دفاعی ایران در آغاز ست سوم با رجحان 8 بر 3 ایران در نخستین تایم استراحت فنی همراه شد. ملی پوشان ایران اختلاف امتیاز ایجاد شده را حفظ کردند و دومین تایم استراحت فنی نیز با رجحان 16 بر 12 به سود ایران بود. تعویض پاسور دوم تیم ملی هلند فریدک اختلاف امتیاز را به یک کاهش داد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. نارنجی پوشان هلند در مقابل سد دفاعی ایران راهی نداشتند و هر چند دو تیم رالی جذابی را تا امتیاز 30 به نمایش گذاشتند اما در نهایت ملی پوشان کشورمان ست سوم را هم با نتیجه 30 بر 28 به سود خود انتها دادند.

نخستین برد ایران در انتها هفته اول با شکست نارنجی پوشان به دست آمد تا هلند بدون پیروزی به استقبال هفته دوم برود. مسابقات به مدت سه روز تعطیل است و ملی پوشان روز پنج شنبه از ساعت 14:30 مقابل کانادا صف آرایی خواهند کرد.

به گزارش خبرنگاران، فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل 16 تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال هستند. تیم ملی چین به دلیل مسائل اقتصادی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم گردد. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال 2019 از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در سال های 2018 و 2019 به ترتیب با شکست تیم های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1646

به "نخستین پیروزی ایران رقم خورد، هلند حریف شاگردان جوان الکنو نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پیروزی ایران رقم خورد، هلند حریف شاگردان جوان الکنو نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید