مواردی که در سفر با موتورسیکلت باید بدانید

به گزارش مجله تور یک روزه، نکات سفر با موتورسیکلت

امروزه در بین گردشگران تمام جهان سفر با موتورسیکلت بسیار پرطرفدار و دانستن نکات سفر با موتورسیکلت واجب شده است. اگر به دور و بر خود نگاه کنید قطعا افراد بسیاری را پیدا خواهید کرد که با وسایل گوناگونی همانند ماشین سواری و کاروان ها، دوچرخه و حتی با پای پیاده به سفر می فرایند. در این میان بسیاری سفر با موتورسیکلت را راحت تر می یابند و پس از جمع آوری وسایل مورد نیازشان، سفر خود را حتی به دورترین نقاط ممکن آغاز می نمایند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سفر با موتورسیکلت را ترجیح می دهید یا این نوع سفر را در فهرست آرزوهای خود قرار داده اید، این مطلب مجله خبرنگاران به کارتان می آید.

مواردی که در سفر با موتورسیکلت باید بدانید

قدم اول: انتخاب موتورسیکلت

برای انتخاب و خرید موتورسیکلت خود، در پی شرکتی بروید که بیشتر از همه قابل اعتماد است. قابل اعتماد بودن یک شرکت موتورسیکلت به چه معنی است؟ یعنی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ اگر به خارج از کشور سفر می کنید، استفاده از یک برند دنیای می تواند بسیار کارساز باشد. بسیاری از شرکت ها در شهرهای معروف دنیا ارائه دهنده ملزومات موتورسیکلت و برند خود بوده و حتی بیمه برای وسیله نقلیه شما ارائه می دهند. اگر در سفر به مسئله ای همانند نقص فنی موتورسیکل خود برخوردید که قادر به تعمیر آن نبودید، داشتن برندی آشنا برای دنیا می تواند یک مزیت به حساب آید. در این صورت برای تعمیر می توانید به بیشتر مغازه های تعمیراتی بروید.

وسایل سفری محدود و جمع و جور بردارید

راجع به وسایلی که می توانید بردارید، منطقی باشید. برای چنین سفری در نکات سفر با موتورسیکلت باید سبک سفر کنید. شاید با یک چمدان سنگین و بزرگ نتوانید تند و به راحتی برانید. مگر اینکه قید سفرهای طولانی و سریع را بزنید. به گنجایش مخزن و کیسه ای که به موتور خود بسته اید دقت کنید. به هر حال به جز وسایل مورد احتیاج شخصی برای جاسازی وسایل تعمیری موتور نیز، باید فضایی داشته باشید.

کیف های متصل شده روی موتور

چه از مخزن هایی که برای موتور و بسیار شیک طراحی شده، بهره ببرید و چه خودتان برای روی موتور کیف و کوله و کیسه آماده نموده باشید، همه بستگی به کارایی و بودجه شما دارد. بسیاری از چمدان ها و کیف های طراحی شده برای نصب بر روی موتور بسیار سبک ساخته می شوند و به راحتی بر روی زین موتورسیکلت شما نصب می گردند. بهتر است که پیشگیری اتفاقات ناگوار را نیز برای خرید این نوع کیف ها داشته باشید. چرا که اگر موتور به زمین بیفتد، احتمال شکستن کیف های پلاستیکی یا پاره شدن کیف های پارچه ای وجود دارد. برای خرید حتما تمام این موارد را در نکات سفر با موتورسیکلت در نظر بگیرید. چرا که این موضوع تنها همراه و کارگشای شما در سفر طولانی تان خواهد بود. مراقب وزن موتور سیکلت خود نیز باشید. قبل از سفر یک بار تمام وسایل را بر روی موتور نصب کنید و برای امتحان کردن دوری بزنید تا سرعت موتور را چه در سرازیری ها و چه در سربالایی ها و بعلاوه توانایی تان در میزان کنترل فرمان بسنجید.

وسایل مورد احتیاج کلی

بعد از انتخاب کیف ها و مخزن های جاسازی مورد احتیاجتان، باید تمام وسایل شخصی خود را دبیشتر در یک کوله سبک وزن جا بدهید. یک مخزن را به وسایل تعمیراتی موتورتان اختصاص دهید و بهتر است که این ابزار را در یک طرف موتور بگذارید. اگر در پی کمپ کردن در طول راستا هستید، بهتر است که وسایل کمپینگ مانند کیسه خواب و چادر را در سمت دیگر موتور متصل کنید. بهتر است که در زمان رانندگی، کوله پشتی بر پشت خود نداشته باشید. فشار بیش از میزان به شانه هایتان سفر را برای شما سخت و سخت می نماید.

نحوه لباس پوشیدن

بیشتر افرادی که به سفر با موتور فکر می نمایند، سریع لباس هایی را تصور می نمایند که بیشتر موتورسواران می پوشند. یک شلوار جین، کفش های چکمه ای، کاپشن های چرم مخصوص موتورسواران به همراه دستکش های مخصوص موتور سواری. اگر چه استایل و تیپ شما مهم است اما ایمنی مهم تر از همه چیز است. به همراه داشتن یک کلاه ایمنی که میزان سرتان باشد و وزن سنگینی نداشته باشد، قطعا در اولویت است. به خاطر داشته باشید که برای بیشتر روز در حال رانندگی هستید و کلاه ایمنی به سر دارید، در نتیجه کلاهی را انتخاب کنید که در سفر و به مدت طولانی اذیتتان نکند. کلافگی از تنگی کلاه در طول سفر می تواند باعث آزار شما گردد. بعلاوه آمار تصادفات را جدی بگیرید!

پیدا کردن پمپ بنزین

یکی از مهم ترین نکات سفر با موتورسیکلت دقت و توجه به فاصله پمپ بنزین ها و ظرفیت مخزن سوخت موتورتان است. بدانید با باکی پر از بنزین تا چند کیلومتر را می توانید رانندگی کنید. گاهی اوقات در جاده هایی که مسافت ها بسیار طولانی دارند و خبری از پمپ بنزین در آن ها نیست، مجبور می شوید در بین وسایل خود برای ظرف بنزین جایی باز کنید. و الا در بین راه مجبورید برای یاری و رسیدن بنزین از دیگران یاری بخواهید. در صورتی که در بین راه بنزین تمام کردید، سعی کنید که موتورسیکلت و وسایل خود را برای تهیه بنزین ترک نکنید. در این مواقع وجود یک همسر بسیار مفید خواهد بود. یک نقشه از راستا به همراه داشته باشید. نقاط پمپ بنزین را در آن علامت گذاری کنید و فواصل بین آن ها را در طول راستا محاسبه کنید. برای اینکه در جاده از چنین غافلگیری هایی دور شوید، برای بنزین موتور خود برنامه داشته باشید.

بر روی موتور راحت بنشینید

در صورتی که همه موارد بالا را رعایت کردید، حالا باید سفری راحت را تجریه کنید. بنابراین بر روی موتور خود به گونه ای بنشینید که احساس راحتی داشته باشید. در طول راستاهای طولانی حتما در مکانی راحت نگه دارید و استراحت کنید.

منبع: cheatsheet.com

منبع: الی گشت
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1943

به "مواردی که در سفر با موتورسیکلت باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواردی که در سفر با موتورسیکلت باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید