مقبره ای متعلق به دوره روم باستان در مرکز شهر لندن کشف شد

به گزارش مجله تور یک روزه، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مقبره ای متعلق به دوره روم باستان در مرکز شهر لندن کشف شد.

مقبره ای متعلق به دوره روم باستان در مرکز شهر لندن کشف شد

باستان شناسان پیروز به کشف مقبره ای رومی در مرکز لندن شدند که سالم ترین مقبره متعلق به این دوره است که تا به امروز در بریتانیا کشف شده و قدمت آن را 2000 سال تخمین زده اند.

از این مقبره، دیوارهای کم ارتفاع، پله های ورودی و کف پوش داخلی به جای مانده و با توجه به آنکه دو مزاییک با طرح گل در این مقبره بدست آمده، احتمال دو طبقه ای بودن آن از سوی باستان شناسان مطرح شده است. درواقع تا به امروز دو موزاییک متشکل از کاشی های قرمز کوچک و کاشی های سیاه و سفید در این مقبره بدست آمده که هر کدام دارای گلی است که در دایره های متحدالمرکز محصور شد. باستان شناسان زمانی موزاییک دوم را پیدا کردند که زیر موزاییک اول را حفاری کردند. به گفته آنها این نشان از آن دارد که کف مقبره حداقل یک بار افزایش یافته درحالی که همچنان برای تدیفین استفاده میشد. ضمن آنکه بیش از 100 سکه نیز در کف آرامگاه بدست آمده است.

آنتونیتا لرز (باستان شناس ارشد در موزه باستان شناسی لندن) کشف این مقبره را دریچه ای شگفت انگیز به شرایط زندگی و سبک زندگی در دوره روم باستان دانست و گفت: مهاجمان رومی تحت فرمان امپراتور کلودیوس، لندن یا لوندینیوم را در حدود سال 47 پس از میلاد تأسیس کردند و تا اوایل قرن پنجم بر شهر حکومت کردند. در آن دوره، این منطقه دارای ساختمان های رومی با تزئینات مجلل بود اما در دوره های بعد تبدیل به محلی برای تدفین مردگان شد.

باستان شناسان این احتمال را می دهند که مقبره در ابتدا دارای تابوت و سایر آثار تدفین بوده باشد، اما هیچ یک از این آثار از مقبره به دست نیامده است. با این حال، در محل کاوش و حفاری اطراف این بنای تاریخی اشیای مربوط به دوران رومی متعلق به بیش از 80 تدفین از جمله دستبندهای مسی، مهره های شیشه ای، سفال و یک شانه استخوانی به دست آمد. باستان شناسان اکنون این اشیای بازیابی شده را برای مطالعه بیشتر درخصوص گذشته رومی مرکز لندن آنالیز خواهند کرد.

براساس گفته باستان شناسان، تنها افراد ثروتمند جامعه به این مقبره دسترسی داشتند. البته این مقبره ممکن است به عنوان یک مقبره خانوادگی مورد استفاده بوده باشد. آنچه از این سازه به جای مانده نشان می دهد که ساختمانی دو طبقه با ستون های بزرگ در گوشه ها به عنوان تکیه گاه بوده است. مقبره تازه حفاری شده پس از انتها مطالعات در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

منبع: همگردی
انتشار: 3 تیر 1402 بروزرسانی: 3 تیر 1402 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2223

به "مقبره ای متعلق به دوره روم باستان در مرکز شهر لندن کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره ای متعلق به دوره روم باستان در مرکز شهر لندن کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید