قیمت تازه تخم مرغ اعلام شد

به گزارش مجله تور یک روزه، ناصر نبی پور، از کاهش قیمت تخم مرغ درب مرغداری اطلاع داد و گفت: علی رغم این مسأله در مراکز عرضه شاهد کاهش قیمت نیستیم.

قیمت تازه تخم مرغ اعلام شد

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری هم اکنون 17 هزار و 500 تومان است، اضافه نمود: قیمت مصوب این محصول 18 هزار و 300 تومان در هر کیلوگرم است.

نبی پور ادامه داد: قیمت 43 هزار تومانی هر شانه تخم مرغ بر مبنای خرید آن از مرغدار به قیمت کیلویی 18300 تومان است و وقتی نرخ درب مرغداری به 17500 تومان رسیده باید قیمت هر شانه نیز 38 هزار تومان باشد، اما چنین اتفاقی نیفتاده و قیمت هر شانه تخم مرغ در مراکز عرضه همچنان بین 41 تا 43 هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی واردات، افزایش فراوری و در نتیجه افزایش عرضه را علت کاهش قیمت تخم مرغ خاطرنشان کرد.

نبی پور پیش بینی کرد با توجه به شرایط فراوری نه تنها تا سرانجام امسال بلکه سال آینده هم با مسئله ای در حوزه تامین تخم مرغ روبرو نخواهیم شد ضمن اینکه با مازاد سنگین روبرو هستیم.

وی از عدم برنامه ریزی در حوزه فراوری تخم مرغ به شدت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برنامه ریزی درستی برای فراوری وجود ندارد جوجه ریزی زیادی اجرا شده که این جوجه ها 5 ماه دیگر تخم می نمایند و بنابراین در ماه های آینده با مازاد وحشتناک فراوری روبرو خواهیم بود.

نبی پور قیمت مصوب جوجه یک روزه را نیز 8 هزار تومان اعلام و اضافه نمود: قیمت جوجه یک روزه تخم مرغ همچنان بالا و 16 هزار تومان است یعنی دو برابر نرخ مصوب آن.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1929

به "قیمت تازه تخم مرغ اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تازه تخم مرغ اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید