علیرضابیگی رمزگشایی کرد، ردپای دو خانم در پرونده شاسی بلند ها

به گزارش مجله تور یک روزه، منیبان نوشت: نماینده افشاکننده دریافت خودرو های شاسی بلند از طریق نمایندگان ابعاد جدیدی از تخلف قرارداد شرکت خودرویی متخلف با یک شرکت صوری برای اعطای خودرو شاسی بلند به نمایندگان را اعلام کرد و گفت: ساختار اداری مجلس مقصر اصلی پرونده خودرو های شاسی بلند است.

علیرضابیگی رمزگشایی کرد، ردپای دو خانم در پرونده شاسی بلند ها

احمد علیرضا بیگی، کننده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم و کننده افشا کننده دریافت خودرو های شاسی بلند اعطایی از جانب وزارت صمت از طریق کنندگان درباره آخرین ابعاد این موضوع گفت: برخی کنندگان با اسامی از قبیل دفترداران، رانندگان، عروس و دامادشان این خودرو ها را دریافت کردند؛ بنابراین این کنندگان نسبت به قباحت این کار آگاهی داشتند و می دانستند این اقدام برازنده خانه ملت نیست.

او همچنین افزود: امضای رییس منابع انسانی معاونت اجرایی وقت مجلس پای نامه خانمی که شرکت صوری و جعلی به نام وی تشکیل شده دیده می شود. دقت کنید که امضای یک مقام ارشد اداری مجلس در کنار امضای خانمی است که در کوهدشت در حال زراعت است و شرکت به نام این خانم و خواهرش ثبت شده و روح شان هم از این موضوع خبر ندارد.

کننده تبریز، اسکو آذرشهر با بیان این که شرکت خودرویی مذکور بر خلاف فرمان 8 ماده ای رئیس جمهور واگذاری خودرو را خارج از سامانه عمومی انجام داده است، گفت: باید به این تخلف رسیدگی شود که در این واگذاری خلاف مقررات، مشتری خود را چگونه انتخاب کرده است.

او ادامه داد: مشتری شرکت خودرویی متخلف در این پرونده، یک شرکت صوری و جعلی است چگونه یک شرکت صوری طرف قرارداد این شرکت خودرویی قرار گرفته است؟ آیا مقررات اجازه می دهد که شرکت خودرویی متخلف با شرکتی که یک میلیون تومان سرمایه دارد و مدیرعامل و رییس هیات مدیره دو خواهری هستند که در کوهدشت مشغول زراعت هستند و روحشان خبر از این موضوع ندارد قرارداد تنظیم کنند؟

عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی همچنین شرح داد که این شرکت از جانب معاونت اجرایی مجلس طرف قرارداد شرکت خودرویی متخلف قرار گرفته است. این اقدامات بسیار عجیب است که چطور حیثیت مجلس در سایه سوءتدبیر به بازی گرفته شده است.

ساختار اداری مجلس زمینه چینی این تخلف بزرگ را انجام داد

علیرضا بیگی همچنین در ادامه با تاکید بر این که در کنار توجه به نقش و سهم کنندگان مجلس در این مساله باید به این نکته هم توجه داشت که چه کسانی کنندگان را به سمت این موضوع سوق دادند و زمینه این تخلف را فراهم کردند گفت: متاسفانه باید تاکید کنم که این اقدام جز با زمینه چینی ساختار اداری مجلس نمی توانست رخ دهد. یعنی این تخلف از جانب شاکله اداری مجلس سازماندهی شد.

علیرضابیگی همچنین تاکید کرد: آنچه رخ داد در خوش بینانه ترین حالت ممکن محصول سوءمدیریت رئیس مجلس بود. این سوءمدیریت سبب این شرایط شد چرا که پیش بینی نکردند این موضوع می تواند برای نهاد مجلس چه تبعاتی داشته باشد. هرچند که کسانی که سازماندهی این تخلف را برعهده داشتند می دانستند چه تبعاتی در پی این قضیه است و این موضوع به یک رسوایی می انجامد. دقیقا به همین دلیل هم کسانی که در این تخلف دست داشتند با اسامی غیر این خودرو های را دریافت کردند.

آقای نیکزاد به من می گفتند ما با این تخلف برخورد کردیم و شما از این موضوع بگذر

علیرضابیگی درباره برخورد هیات رییسه مجلس پیش از رسانه ای شدن موضوع نیز گفت: آقای نیکزاد به من می گفتند ما با این تخلف برخورد کردیم و شما از این موضوع بگذر، من متوجه نمی شوم با کنار گذاشتن معاون اجرایی چه برخوردی با این مساله اجرا شده و برخورد ادعا شده از طرف هیات رییسه مجلس چه آثاری داشته که منجر به تکرار این تخلف نشود و یا با این کنندگان چه برخوردی شده است.

او افزود: از طرف دیگر نوع نگاهی که هیات رییسه به کنندگان دارد غلط است که تصور میکنند این شیوه برخورد نوعی مدیریت است این نوع نگاه سبب وهن مجلس است.

این کننده مجلس یازدهم درباره تاثیر افشای این موضوع در رای عدم اعتماد کنندگان به فاطمی امین نیز گفت: اینبار هم قرار بود وزیر مانند دوره قبل رای بیاورد. طرح این مساله عامل ثانویه ای شد و محاسبات را برهم زد. این اتفاق نقطع عطف تاریخی در روابط دولت و مجلس شد.

نباید مقابل ظلم بزرگ در حق خانه ملت سکوت کرد

کننده افشاکننده دریافت خودرو از طریق برخی کنندگان مجلس یازدهم در خاتمه تاکید کرد: در نظر بگیرید که زمانی که من این موضوع را اعلام کردم چند مقام و نهاد وارد شدند. یکی می گفت اگر نتوانی موضوع را اثبات کنی باید از مجلس بروی و دیگری می گفت باید بگویی اشتباه کردی. به فاصله 48 ساعت بعد از طرح این مساله از دادگستری من را احضار کردند. من تنها انتظارم این است که با همان سرعتی که مدعی العموم من را احضار کرد حالا هم با مسببان این ظلم بزرگ در حق خانه ملت هم با سرعت برخورد کنند. انتظار دارم دادستان کل بر اساس گزارش تقدیمی بنده موارد را پیگیری کنند. من و بسیاری از کنندگان ملت خواهان برخورد حقیقی با این مساله هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 خرداد 1402 بروزرسانی: 7 خرداد 1402 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2211

به "علیرضابیگی رمزگشایی کرد، ردپای دو خانم در پرونده شاسی بلند ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضابیگی رمزگشایی کرد، ردپای دو خانم در پرونده شاسی بلند ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید