روایت عراقچی از موضع ایران در برابر بازگشت آمریکا به برجام

به گزارش مجله تور یک روزه، معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان امروز با وزیر امور خارجه کویت ملاقات و رایزنی کرد.

روایت عراقچی از موضع ایران در برابر بازگشت آمریکا به برجام

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که امروز سه شنبه (7 بهمن 1399) در رأس هیاتی به کویت سفر نموده است، با شیخ احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه کویت دیدار و مصاحبه کرد.

عراقچی در این دیدار ضمن تقدیر از کوشش های کویت در برقراری تفاهم و مصالحه بین کشور های خلیج فارس، بر دو عنصر مصاحبه و عدم دخالت کشور های خارج منطقه به عنوان دو اصل مهم برای امنیت دسته جمعی در منطقه تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار بر لزوم استمرار رایزنی های دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کویت پیرامون مسائل دو جانبه و منطقه ای تاکید و عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران جهت تحکیم مناسبات با کویت و دیگر کشور های منطقه را به اطلاع طرف کویتی رساند. او همچنین یاد آور شد با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه، همکاری کشور های حوزه خلیج فارس در زمینه های مختلف می تواند آینده ای روشن و نوید بخش برای منطقه به ارمغان آورد.

وی ضمن اشاره به اهمیت تامین امنیت و ثبات در منطقه توسط خود کشور های منطقه، این امر را در گرو همکاری دسته جمعی این کشور ها و عدم مداخله خارجی دانست. وی اضافه نمود از نظر جمهوری اسلامی ایران امنیت خلیج فارس موضوعی است که تنها به کشور های منطقه مربوط می شود و در این موضوع ایران تنها حاضر است با کشور های منطقه مصاحبه کند.

عراقچی در این دیدار همچنین با تشریح سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر بازگشت احتمالی آمریکا به برجام گفت هیچ مذاکره ای درمورد برجام یا موضوعاتی فراتر از برجام وجود نخواهد داشت، اما نحوه و چگونگی بازگشت همه طرف ها به اجرای برجام می تواند در قالب 1+5 مورد مصاحبه واقع شود.

او تاکید کرد بنابراین جمهوری اسلامی ایران اولا در هیچ موضوعی غیر از نحوه اجرای برجام با کشور های 1+5 صحبت نخواهد کرد و ثانیا در خصوص امنیت منطقه خلیج فارس تنها حاضر است با کشور های منطقه و بدون هیچ دخالت خارجی مصاحبه نماید.

شیخ احمد ناصر وزیر خارجه کویت نیز در این دیدار با استقبال از استمرار رایزنی های دو کشور، مصاحبه و مذاکره بین کشور های منطقه را تنها راه چاره مناسب برای برطرف اختلافات بیان نمود. وی همچنین بر اراده و علاقمندی کویت به توسعه مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف تاکید کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1408

به "روایت عراقچی از موضع ایران در برابر بازگشت آمریکا به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت عراقچی از موضع ایران در برابر بازگشت آمریکا به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید