رئیسی: سیاست به انزوا کشاندن ایران شکست خورده است

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیسی گفت: نتایج سفر به ازبکستان، نشان می دهد؛ تلاش دشمن برای به انزوا کشاندن ایران با تهدید و تحریم، شکست خورده است.

رئیسی: سیاست به انزوا کشاندن ایران شکست خورده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیسی بامداد شنبه در بازگشت از سفر سه روزه به ازبکستان در تشریح نتایج و دستاورد های این سفر، با بیان اینکه سفر به سمرقند در راستای تقویت سیاست همسایگی و همه جانبه گرایی اقتصادی ایران انجام شد، گفت: در راستای این نگاه ابتدا دیداری دوجانبه با رئیس جمهور و مقامات عالی رتبه ازبکستان داشتیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در 20 سال گذشته مسئولین عالی ایران و ازبکستان سفر متقابلی به کشور های یکدیگر نداشتند، افزود: مسائل مورد علاقه طرفین در عرصه تمدنی و فرهنگی و نیز همکاری های اقتصادی و تجاری در حوزه های ترانزیتی و انرژی، در دیدار با مقامات ازبکستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. طرف ازبکستانی گفت که تمایل دارد همکاری با ایران را در اولویت سیاست های خود قرار دهد و این زمینه و امکان خوبی برای هر دو کشور است.

رئیسی بخش بعدی برنامه های سفر خود به ازبکستان را دیدار با سران کشور های عضو سازمان همکاری شانگ های مطرح کرد که در اجلاس سمرقند شرکت کرده بودند و گفت: در این راستا بیش از 10 دیدار داشتیم و مسائل دوجانبه و ارتباطات اقتصادی و تجاری را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این دیدار ها اراده جدی جمهوری اسلامی در توسعه روابط همسایگی برای طرفین محرز و تصمیمات خوبی برای توسعه همکاری ها اتخاذ شد، شرح داد: سران کشور های چین، پاکستان، هند و دیگر کشور ها به شکل رسمی از بنده برای سفر دعوت به عمل آوردند که این سفر ها در زمان مناسب برای پیگیری توافقات اجرا شده در این دیدار ها انجام خواهد شد.

رئیسی بخش دیگر برنامه های سفر خود را سخنرانی در بیست و دومین اجلاس سران سازمان شانگ های عنوان و گفت: در این سخنرانی ظرفیت های متنوع جمهوری اسلامی برای توسعه همکاری با سازمان شانگ های و کشور های عضو تشریح شد.

رئیس جمهور با اشاره به اعلام ارتقای عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگ های در نشست سمرقند، گفت: عضویت رسمی ایران در سازمان شانگ های زمینه خوبی را جهت ارتباط با زیرساخت های اقتصادی منطقه برای فعالان اقتصای کشورمان فراهم می کند و از همه فعالان اقتصادی و بنگاه های تولیدی می خواهم با توجه به اقبال کشور های منطقه برای همکاری با ایران و استفاده از کالا های ساخت کشورمان، کار و تلاش خود را در راستا بهره گرفتن از این فرصت مضاعف کنند.

رئیسی افزود: آنچه در نتیجه این سفر و رایزنی های اجرا شده در آن حاصل شد، نشان می دهد که تلاش دشمن برای به انزوا کشاندن جمهوری اسلامی ایران با تهدید و تحریم، با شکست روبرو شده است و امروز همه کشور ها علاقمند به توسعه همکاری ها و روابط خود با ایران هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2101

به "رئیسی: سیاست به انزوا کشاندن ایران شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: سیاست به انزوا کشاندن ایران شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید