حیوانات عجیبی که به ملکه الیزابت هدیه داده شده

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران: اگر بخواهید به دیدن ملکه بریتانیا بروید باید برای او هدیه ببرید و جالب است بدانید حیوانات وحشی هم جزئی از هدایایی هستند که به او داده شده است!

حیوانات عجیبی که به ملکه الیزابت هدیه داده شده

اسب

همه می دانند که ملکه الیزابت 91 ساله عاشق اسب است. او سوارکاری را از سه سالگی آغاز نموده و تاکنون ادامه داده است؛ بنابراین عجیب نیست که به مناسبت تاج گذاریش در سال 1953 پنج اسب هدیه گرفت: یک اسب عرب از شاه فیصل عراق، یک نریان و یک مادیان از امام یمن، و دو اسب کوتوله از پرون رئیس جمهور آرژانتین. اسب های زیادی هم در سال های بعد به او اهدا شد که برای سوارکاری، اسب کالسکه یا حتی اسب های پلیس استفاده شدند.

گاو

انجمن کشاورزی و باغبانی سلطنتی جزایر کانال دو گاو به ملکه الیزابت هدیه داد، یکی در سال 1957 و دیگری در سال 1978. هر دو گاو به گله سلطنتی در ویندزور فرستاده شدند. این گله از سال 1858 برای تامین محصولات لبنی تازه برای ساکنان قلعه شکل گرفته است.

کانگورو

در سال 1977 باغ جانورشناسی سلطنتی ملبورن در استرالیا شش کانگوروی قرمز، دو درنای برولگا و یک دونارت به ملکه هدیه داد.

قوی سیاه

اگر نمی دانستید قو های سیاه واقعا وجود دارند باید بدانید ملکه الیزابت دو قوی سیاه دارد! آن ها را رئیس جمهور برزیل در سال 1976 همراه با دو توکان، دو مورچه خوار، یک تنبل دو انگشتی و یک آرمادیلو به ملکه هدیه داده است. قو ها به ذخیره گاه گلوچسترشایر و حیوانات دیگر به باغ وحش لندن فرستاده شدند.

فیل

یک ملکه با فیل چه کار می تواند بکند؟ فقط می تواند آن را به باغ وحش لندن بفرستد! در سال 1972 رئیس جمهور کامرون یک فیل جنگلی آفریقایی به نام جامبو به ملکه هدیه داد. این فیل با هواپیما به بریتانیا آورده شد و در طول پرواز موز، آواکادو و قند به او داده شد. هنگام ورود وزن آن تقربیا 590 کیلوگرم شده بود.

لاکپشت

آیا می دانستید لاکپشت آلدابرا می تواند تا 250 سال عمر کند؟ ملکه الیزابت می دانست، چون دو تا دارد. در سال 1972 دولت و مردم سیشل دو لاکپشت به ملکه الیزابت هدیه دادند که اکنون در باغ وحش لندن نگهداری می گردد.

جگوار سیاه

در خصوص حیوانات عجیب و غریب صحبت می کنیم. در سال 1968 بخشدار برزیل یک تنبل و دو جگوار سیاه به نام مارکوس و آزیتیا برای ملکه فرستاد. آن ها اکنون در باغ وحش لندن نگهداری می شوند.

کروکدیل

در سال 1961 مردم برندینگ در رودخانه زامبیا، یک کروکدیل به ملکه هدیه دادند. این کروکدیل هم در باغ وحش لندن نگهداری می گردد.

اسب آبی

توبمن، رئیس جمهور لیبریا در سال 1961 دو اسب آبی کوچک برای ملکه فرستاد. این اسب های آبی کوتوله، نسخه کوچک اسب های آبی بزرگ هستند. منظورمان از کوچک این است که بین 1.5 تا 5.7 متر رشد می نمایند. این اسب های آبی به باغ وحش لندن فرستاده شدند.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 280

به "حیوانات عجیبی که به ملکه الیزابت هدیه داده شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیوانات عجیبی که به ملکه الیزابت هدیه داده شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید