تور ارزان روسیه: حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ ؛ روسیه

به گزارش مجله تور یک روزه، سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو است که در منتهی الیه شمال غرب روسیه واقع شده است. سن پترزبورگ پرجمعیت ترین شهر اروپا، بعد از لندن، پاریس و مسکو است.

تور ارزان روسیه: حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ ؛ روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

سن پترزبورگ، یکی از شهرهای زیبا و پرجمعیت روسیه است که سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ای دارد. در سن پترزبورگ می توان از مترو، اتوبوس، تراموا، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی برای جابه جایی در شهر استفاده کرد. متروی سن پترزبورگ یکی از برترین وسایل حمل و نقل عمومی است و هزینه آن نسبت به سایر وسیله های حمل و نقل مقرون به صرفه تر است.

در این مطلب به سراغ حمل و نقل عمومی سن پترزبورگ، یکی از شهرهای جام دنیای 2018 رفته ایم، با ما همراه باشید:

اتوبوس

در سن پترزبورگ دو نوع اتوبوس وظیفه جابه جایی مسافران را در داخل شهر بر عهده دارند، اتوبوس های عمومی که به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی سن پترزبورگ اداره می شوند و اتوبوس هایی که متعلق به شرکت های خصوصی هستند. راستا حرکت اتوبوس های عمومی و شخصی تفاوت زیادی ندارد و تنها تفاوت این دو نوع اتوبوس قیمت کرایه آن ها است. اتوبوس های تجاری یا خصوصی با علامت های K یا T تعیین شده اند.

اتوبوس های تجاری خود به دو دسته تقسیم می شوند، اتوبوس های بزرگ و مینی بوس ها.

تنها تفاوت این دو نوع اتوبوس تجاری، میزان و ظرفیت جابه جایی مسافر آن ها است و هیچ تفاوتی در قیمت و راستا حرکت ندارند.

اتوبوس های برقی و تراموا در سطح شهر در راستاهای تعیینی حرکت می نمایند، ولی بیشتر گردشگران و افراد محلی از اتوبوس های تجاری و مترو برای جابه جایی استفاده می نمایند.

نحوه پرداخت کرایه در اتوبوس های تجاری به دو صورت است، پرداخت هنگام سوار شدن و پیاده شدن. در بیش از 90 درصد از موارد باید کرایه را زمانی که وارد اتوبوس می شوید، به راننده اتوبوس پرداخت کنید؛ ولی مواردی هم وجود دارد که کرایه در انتهای راستا دریافت می گردد.

اگر در بالای اتوبوسی که سوار می شوید، با این عبارت Оплата при входе روبرو شدید، هنگام وارد شدن باید کرایه پرداخت کنید و اگر عبارت Оплата при выходе را دیدید، هنگام خروج کرایه را بپردازید.

کرایه اتوبوس های عمومی در سن پترزبورگ برابر با 40 روبل و کرایه اتوبوس های تجاری و مینی بوس ها از 36 تا 42 روبل است.

اتوبوس برقی

اتوبوس های برقی با شماره پلاک T در سطح شهر در حرکت هستند و در بیشتر راستاهای پر رفت وآمد سرویس می دهند. اگر برای رفت وآمد در شهر اتوبوس های برقی و اتوبوس ها را انتخاب می کنید، بهتر است از کارت اعتباری سفر درون شهری بهره ببرید. هزینه سفر با اتوبوس برقی برابر با 40 روبل است.

تراموا

سن پترزبورگ شهر تراموا است، سن پترزبورگ شهری با بیشترین تعداد تراموا در سراسر دنیا است. ایستگاه های توقف تراموا در سن پترزبورگ با علامت T تعیین شده است. از ژانویه سال 1998 تراموا در سطح شهر فعال است و برای پرداخت هزینه آن فقط باید پول نقد همراه داشته باشید. ترامواهای سن پترزبورگ قرمزرنگ است. هزینه سفر با تراموا در سطح شهر برابر با 40 روبل است.

تاکسی

تعداد تاکسی های شخصی در سطح شهر سن پترزبورگ بسیار زیاد است و شرکت های خصوصی یا دولتی تاکسی رانی در این شهر کم هستند. به علت کمبود تاکسی در سطح شهر، کرایه تاکسی ها بسیار بالا است و پیدا کردن تاکسی معتبر هم سخت است. در حال حاضر چند شرکت معتبر تاکسی آنلاین در سن پترزبورگ در حال فعالیت هستند، ولی هزینه این تاکسی ها هم گران است.

پس از تقاضای تاکسی از شرکت های تاکسی اینترنتی، 15 الی 20 دقیقه طول می کشد تا تاکسی شما برسد. هزینه این تاکسی ها در ازای هر 5 الی 7 کیلومتر برابر با 10 دلار است و در صورت بیشتر شدن راستا تاکسی متر هزینه را محاسبه می نماید.

تاکسی های شخصی زیادی در سطح شهر سن پترزبورگ فعالیت می نمایند و پیشنهاد می گردد تا از این تاکسی ها برای رفت وآمد استفاده نکنید، هر ماشینی که علامت تاکسی را در بالای ماشینش قرار داده، تاکسی نیست و نباید به راحتی به هر راننده ای اطمینان کرد. بیشتر راننده تاکسی های شخصی سن پترزبورگ، مهاجران قفقازی و آسیای مرکزی هستند.

اگر با وجود تمام ریسک ها تصمیم گرفتید تا سوار تاکسی های شخصی شوید، قبل از سوار شدن کرایه را با راننده اتوبوس طی کنید و سپس سوار شوید.

مترو

متروی سن پترزبورگ یکی از برترین خطوط مترو آسیا است و استفاده از این وسیله حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار آسان است. کرایه مترو از 36 الی 45 روبل است. مترو سن پترزبورگ در سال 1955 تأسیس شد و امروز دارای 5 خط و 67 ایستگاه است.

ایستگاه های متروی سن پترزبورگ با علامت M آبی رنگ در خیابان دیده می شوند. مترو هر روز از ساعت 5:30 دقیقه صبح تا 12 شب فعال است.

نکته جالبی که در رابطه با متروی سن پترزبورگ وجود دارد، عمق آن است. مترو این شهر، عمیق ترین مترو دنیا است و برای رسیدن به خطوط مترو باید از تعداد زیادی پله عبور کرد.

هنوز در متروی سن پترزبورگ از ژتون های خاصی برای عبور از گیت اصلی استفاده می گردد. این ژتون ها ابعادی بزرگ تر از سکه دارند و برای ورود به ایستگاه باید آن را وارد دستگاه مخصوصی کرد.

منبع: کجارو / guidetopetersburg.com / saint-petersburg.com
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1957

به "تور ارزان روسیه: حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ ؛ روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ ؛ روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید