حضور تیم ملی جوجیتسو در مسابقات جهانی ابوظبی بعد از غیبت 4 ساله، رستمیان: امید صددرصدی به کسب مدال داریم

به گزارش مجله تور یک روزه، تیم ملی جوجیتسو ایران به منظور شرکت در رقابت های جهانی این رشته، فردا پنجشنبه راهی ابوظبی امارات خواهد شد.

حضور تیم ملی جوجیتسو در مسابقات جهانی ابوظبی بعد از غیبت 4 ساله، رستمیان: امید صددرصدی به کسب مدال داریم

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی جوجیستو کشورمان بعد از غیبت چهارساله در مسابقات جهانی، قرار است با ترکیب 11 ورزشکار مرد در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در این رقابت های حضور داشته باشد.

کیان علی زاده، مهراب افسری، مهران ستار، احمدرضا عیدی، مسعود حسن زاده، رضا شفیعی، فرهان موسوی، حمید امرایی، محمد سعیدی، حبیب رنجبر و امیرحسین خادمیان نفرات اعزامی کشورمان را به این مسابقات تشکیل می دهند.

سیدامیر خوش بین هدایت این تیم را برعهده دارد و محمدحسن رستمیان رییس انجمن جوجیتسو ایران نیز به عنوان سرپرست، یوسف جولانی به عنوان مربی و جواد شفیعی به عنوان مربی بدنساز، این تیم را همراهی می کنند.

آخرین حضور تیم ملی جوجیتسو ایران در مسابقات جهانی به سال 2014 و در کشور فرانسه باز می شود که در این رقابت ها تیم کشورمان پیروز به کسب دو مدال نقره و سه برنز شد.

محمدحسن رستمیان پیرامون ضرورت حضور تیم ایران در این دوره از رقابت ها گفت: تیم ملی جوجیتسو دو دوره در مسابقات جهانی غایب بود که تداوم این مسئله سبب از دست رفتن کرسی های ایران در فدراسیون جهانی می شد. ما کرسی های مهمی را در حوزه داوری، نایب رئیسی آسیا، بانوان و امور ورزشکاران در اختیار داریم و حیف است که به خاطر برخی کج سلیقه گی ها آن را از دست دهیم.

وی در مورد پیش بینی نتایج تیم کشورمان در این مسابقات گفت: ما در شرایطی این تیم را به مسابقات اعزام می کنیم که اکثر فدراسیون ها با مسائل مالی روبرو هستند. با این حال به توانمندی نفرات اعزامی مطمئن هستم و امید صددرصدی به کسب مدال داریم.

رئیس انجمن جوجیتسو سپس با ارزیابی شرایط و جایگاه جوجیتسو در میان رشته های رزمی کشور گفت: جوجیتسو در بازی های آسیایی حضور دارد و می تواند به عنوان یک رشته مدال آور در ارتقاء رتبه کاروان ورزش ایران تاثیرگذار باشد. از همین رو لازم است حمایت ها از این رشته بیشتر شود.

وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که برخی فدراسیون ها و رشته های رزمی، ورزشکاران و قهرمانان خود را با محدودیت هایی روبرو می کنند و اجازه نمی دهند که به صورت هم زمان در رشته جوجیتسو نیز فعالیت داشته باشند. این اقدام خلاف عرف بین الملل بوده و موجب می شود تا ورزشکار را از فرصت مدال آوری محروم سازد. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا دیگر شاهد چنین کج اندیشی هایی در ورزش کشور نباشیم.

رستمیان در انتها با قدردانی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش گفت: خوشبختانه اخیرا شاهد حمایت هایی از سوی مسوولان ورزش کشور از این رشته هستیم و این موضوع سبب شده تا ما با دلگرمی بیشتری به کار ادامه دهیم. ان شالله با کسب مدال های خوش رنگ از این مسابقات بتوانیم جوابگوی این حمایت باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 572

به "حضور تیم ملی جوجیتسو در مسابقات جهانی ابوظبی بعد از غیبت 4 ساله، رستمیان: امید صددرصدی به کسب مدال داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور تیم ملی جوجیتسو در مسابقات جهانی ابوظبی بعد از غیبت 4 ساله، رستمیان: امید صددرصدی به کسب مدال داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید