ثروتمندترین و چاق ترین ملت جهان را بشناسید

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران: قطری ها با سپردن همه کارهای خود به خدمتکارها و آشپزها در ویلاهای خود می نشینند و روز به روز چاق تر می شوند، بدون اینکه به فکر سلامتی خود باشند.

ثروتمندترین و چاق ترین ملت جهان را بشناسید

قطر کشور کوچکی است که با یک مشکل عظیم روبروست: اضافه وزن مفرط.

به گزارش خبرنگاران شهروندان قطر حتی از شهروندان آمریکایی هم چاق ترند. تحقیقات نشان می دهد تقریباً نیمی از جمعیت عظیمسالان و یک سوم جمعیت بچه ها قطر اضافه وزن دارند و تقریباً هفده درصد جمعیت این کشور به بیماری دیابت مبتلا هستند. بعلاوه درصد بالایی از نوزادان قطری با نوعی نقص فیزیکی یا اختلالات ژنتیکی متولد می شوند که به گفته کارشناسان این مشکل و مسائل مربوط به چاقی و دیابت در دهه های اخیر بیشتر شده است.

اما منشاء این مسائل چیست؟ شاید مهم ترین عامل، اقتصاد قطر باشد که نسبت به سایر کشورها رشد بسیار سریعی داشته است. به گزارش خبرنگاران قطر در حال حاضر عظیمترین صادرکننده نفت و ثروتمندترین کشور دنیا به تعداد می رود که در واقع یک شبه ره صد ساله را طی نموده و طرز زندگی مردم آن ناسالم تر و پرخطرتر از قبل شده است. در عین حال مردم این کشور همچنان به سنت های قبیله ای مانند ازدواج فامیلی پایبندند و این امر باعث بروز مسائلی مانند اختلالات ژنتیکی نوزادان قطری شده است.

قطر 1.700.000 نفر جمعیت دارد که تنها 250000 نفر آن اصالتاً قطری هستند. زندگی ساده و قبیله ای این مردم حالا تبدیل به زندگی اشرافی در ویلاها شده است و هتل های لوکس و رستوران های فست فود در همه جای دوحه (مرکز این کشور) دیده می گردد. البته تنها قطر با این مسائل روبرو نیست و کشورهای نفت خیز دیگری مانند کویت، بحرین و عربستان سعودی هم با این مسائل دست به گریبان هستند. سنت های اجتماعی محافظه کارانه (مانند ازدواج فامیلی) و هم رشد سریع مالی وجه مشترک این کشورهای ثروتمند است.

منبع: برترین ها
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1700

به "ثروتمندترین و چاق ترین ملت جهان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندترین و چاق ترین ملت جهان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید