تکواندو گرندپری ژاپن، طلسم جانگ شکسته نشد؛ هادی پور نقره ای شد، انتها کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز

به گزارش مجله تور یک روزه، نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار نهایی مسابقات دومین مرحله گرندپری در سال 2019 به مدال نقره رسید.

تکواندو گرندپری ژاپن، طلسم جانگ شکسته نشد؛ هادی پور نقره ای شد، انتها کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز

به گزارش خبرنگاران، روز دوم از مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال 2019 از صبح (شنبه - 23 شهریورماه) با برگزاری رقابت های 58- و 80+ کیلوگرم مردان و 67- کیلوگرم پیگیری شد و آرمین هادی پور با شکست در دیدار نهایی به مدال نقره رسید تا نمایندگان کشورمان با کسب یک مدال طلا(میرهاشم حسینی)، یک مدال نقره(آرمین هادی پور) و یک مدال برنز(سجاد مردانی) به کار خود خاتمه بدهند.

آرمین هادی پور نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان در این رقابت ها ابتدا در مرحله یک شانزدهم با نتیجه 19 بر 7 مقابل لئون گلاسنویک ار کرواسی به پیروزی رسید. او در مرحله یک هشتم نهایی به دلیل عدم حضور تکواندوکار ترکیه ای به دور یک چهارم نهایی صعود کرد.

هادی پور در این مرحله با نتیجه 12 بر 5 مقابل صفوان خلیل از استرالیا پیروز شد. او در مرحله نیمه نهایی نیز در مقابل آدرین ویسنته، قهرمان اروپا در سال 2018 از اسپانیا با ارائه مبارزه ای بسیار خوب با نتیجه 19 بر 5 به رجحان رسید تا به دیدار نهایی صعود کند.

تکواندوکار وزن نخست المپیک کشورمان، در دیدار خاتمهی به مصاف جون جانگ، قهرمان دنیا در سال 2019، دارنده سه مدال طلا و یک مدال برنز گرندپری و نفر دوم رنکینگ المپیک از کره جنوبی رفت و در حالی که با نتیجه 6 بر صفر از حریف خود پیش بود، در نهایت با نتیجه 22 بر 14 مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید. هادی پور پس از 5 شکست در یک سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا، گرند اسلم و گرندپری مقابل جانگ، این بار به رجحان مقابل او نزدیک شده بوده که این اتفاق نیفتاد و طلسم شکست ناپذیری تکواندوکار کره ای مقابل نماینده کشورمان همچنان باقی ماند.

در همین وزن فرزان عاشورزاده دیگر نماینده کشورمان در نخستین گام با نتیجه 15 بر 9 مغلوب آدرین ویسنته از اسپانیا شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

همچنین در وزن 80+ کیلوگرم، سجاد مردانی ابتدا در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل رافائیل آیوکائف از روسیه با نتیجه 9 بر 7 به پیروزی رسید. او در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 8 بر 7 از سد استفن لامبدین از آمریکا گذشت .

مردانی با رجحان 4 بر 3 مقابل مایکون سیکوئرا، دارنده مدال برنز المپیک ریو و نفر سوم مسابقات دنیای 2019 از برزیل، ضمن صعود به دیدار نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد. مردانی در دیدار نیمه نهایی مقابل نماینده کره جنوبی 5 بر 4 باخت و به مدال برنز رسید.

در این وزن سعید رجبی دیگر نماینده کشورمان ابتدا با نتیجه 23 بر 20 مقابل کارلوس سانسورس از مکزیک به پیروزی رسید، اما با شکست 7 بر 5 مغلوب کیو دون این از کره جنوبی از گردونه مسابقات کنار رفت.

روز گذشته نیز میرهاشم حسینی نماینده وزن 68- کیلوگرم کشورمان پیروز به کسب مدال طلا شد و سروش احمدی از دور مسابقات کنار رفت.

راهنمایی این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق به عنوان مربی است.

این رقابت ها G4 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 353

به "تکواندو گرندپری ژاپن، طلسم جانگ شکسته نشد؛ هادی پور نقره ای شد، انتها کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو گرندپری ژاپن، طلسم جانگ شکسته نشد؛ هادی پور نقره ای شد، انتها کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید