تایید سویه تازه کرونا به نام دلتاکرون

به گزارش مجله تور یک روزه، آژانس امنیت بهداشت انگلیس اکنون گونه جدیدی از ویروس کرونا را که حاصل ادغام سویه های دلتا و امیکرون است آنالیز می نماید.

تایید سویه تازه کرونا به نام دلتاکرون

به گزارش فارس به نقل از دیلی میل، آژانس امنیت بهداشت انگلیس اکنون گونه جدیدی که حاصل ادغام دلتا و امیکرون است را آنالیز می نماید.

براساس اظهارات کارشناسان، این سویه در فردی تکامل یافته که هر دو نوع را به طور همزمان گرفته است. لیوندیوس کوستریکیس، استاد علوم زیستی دانشگاه قبرس، این نسخه ویروسی را دلتاکرون نامید و گزارش ها حاکی از آن است که این نسخه ویروسی دارای ردپا های ژنتیکی شبیه به اومیکرون در ژنوم دلتا است.

مقامات امنیت بهداشت انگلیس هنوز نمی دانند ویروس تازه تکامل یافته چقدر عفونی یا ابتلا به آن تا چه اندازه شدید است یا بر عملکرد واکسن تأثیر می گذارد یا خیر.

پل هانتر، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه آنگلیا شرقی، به میل آنلاین گفت: این جهش در جوامعی که سطوح بالایی از مصونیت در برابر سویه های امیکرون و دلتا را ایجاد نموده اند نباید خطر زیادی ایجاد کند.

کارشناسان می گویند: چندین نوع نوترکیب در همه گیری شناسایی شده است، اما منجر به شیوع جدی نشده است به ندرت اتفاق می افتد که نوترکیب ها خطرساز باشند، این جهش ها عموما کم خطر از دیگر نمونه ها هستند و به راحتی از رقابت خارج می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1974

به "تایید سویه تازه کرونا به نام دلتاکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید سویه تازه کرونا به نام دلتاکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید