برنامه پارسال تولید خودرو برای امسال

به گزارش مجله تور یک روزه، براساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گویا قرار است این سازمان وعده یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 1399 را برای امسال محقق کند. در اهم برنامه های وزارت صمت برای تولید این تعداد خودرو سواری و وانت و همچنین افزایش 79 درصدی تولید اتوبوس، مینی بوس و ون هدفگذاری شده است.

برنامه پارسال تولید خودرو برای امسال

به گزارش خبرنگاران، برنامه های وزارت صمت در سال جاری در هفت محور توسعه، تولید و تعمیق ساخت داخل با 13 برنامه، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیرنفتی با شش برنامه، توسعه معادن و صنایع معدنی با تاکید بر نقشه راه معدن با چهار برنامه، توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان با چهار برنامه، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری با پنج برنامه، بهبود فضای کسب و کار و مانع زدایی از فرایند تولید به سه برنامه و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری با پنج برنامه تقسیم شده است.

طی برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها هدف گذاری شده است که سال جاری میزان تولید انواع سواری وانت از 984 هزار و 200 دستگاه تولید شده طی سال 1399 فراتر رود و به یک میلیون و 200 هزار دستگاه برسد. چنانچه این وعده طی سال جاری محقق شود، 25 درصد رشد تولید در این حوزه رقم خواهد خورد.

این در حالی است که وزارت صمت از خودروسازان توقع داشت در سال 1399 به ظرفیت تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه برسند اما همانطور که آمار نشان می دهد، در سالی که شعار جهش تولید را پیش می کشید، تعداد خودروهای سواری به یک میلیون دستگاه هم نرسید؛ لذا وزارت صمت چندان توقع خود را از خودروسازان بالا نبرده و همچنان به همان وعده 1.2 میلیون دستگاهی سال گذشته راضی است.

همچنین برای سال جاری (1400) وزارتخانه مذکور برنامه ریزی کرده است که جهش 79 درصدی را در تولید انواع اتوبوس، مینی بوس و ون رقم بزند و میزان تولید آن ها را از 1873 دستگاه در سال گذشته به 8968 هزار دستگاه برساند.

فرایند کاهشی تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ها

لازم به ذکر است که آمارهای موجود از عملکرد خودروسازان در تولید انواع خودروها طی سال 1399 و مقایسه آن با سال 1398، نشان می دهد که تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ها نسبت به آمار تولید آن ها در سال 1398، افت 7.8 درصدی داشته است.

علاوه بر این ، در حوزه صنایع مرتبط با صنعت خودروسازی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد که میزان تولید لاستیک خودروها را از 278 هزار و 200 تن تولید شده در سال 1399 به 330 هزار تن برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1612

به "برنامه پارسال تولید خودرو برای امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه پارسال تولید خودرو برای امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید