بدنامی پامپئو در رسانه های عمده دنیا

به گزارش مجله تور یک روزه، پامپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا به جای مد نظر قرار دادن سلامت عموم مردم کشورش با انداختن مسئولیت شیوع گسترده کرونا در آمریکا بر گردن دیگران چهره ای زشت از خود به نمایش گذاشته است.

بدنامی پامپئو در رسانه های عمده دنیا

به گزارش گروه بین الملل مجله تور یک روزه به نقل از رادیو بین المللی چین، در روزهای اخیر، فرایند پوشش رسانه های عمده ای چین و آمریکا به طرز شگفت انگیزی در سرزنش شدید مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا یکی شده است. داغی موضوع پامپئو حتی فراتر از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آن کشور شده و هنوز از موضوعات داغ دنیا است. ولی ماجرا چیست؟

اوج این موج 28 آوریل بود که در مدت حدود یک هفته، برنامه اخبار ساعت هفت شامگاه سی سی تی وی پنج بار پی در پی به شدت به انتقاد از سیاهنمایی هایی پامپئو علیه چین پرداخت.

چندین رسانه عمده ای آمریکایی از جمله سی ان ان نیز پی در پی به نقل از برنامه تفسیر بین المللی از بخش اخبار سی سی تی وی، سرزنشهایی را متوجه پامپئو کردند.

طبق تحلیلها، گزارشهای رسانه های عمده دنیا غیر از نقل بی طرفانه اخبار درباره سخنان پامپئو و واکنش چین به آنها، حاوی انتقادهایی از پامپئو به عنوان فرایند اصلی است.

در میان رسانه های آمریکا، گزارشهای انتقادی بیشتری در روزنامه واشنگتن پست، سی ان ان و شبکه اخبار سیاسی آمریکا (پلیتیکو) دیده می گردد که بعضی از کارشناسان علوم پزشکی، مقامات دولتی و ستون نویسان آمریکا انتقادهای تندی را منتشر نموده اند.

روزنامه هیل حتی مستقیما با عنوان پامپئو، سگ ترامپ برای دریافت پاچه چین در مسأله شیوع کووید-19، نقدها محافل مختلف از پامپئو را جمعبندی و اشاره نمود که سخنان پمپئو علیه چین کاملا بازی سیاسی و با هدف مهار واکنش داخل آمریکا نسبت به ناتوانی دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس است.

کار پامپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا در واقع چه بوده است؟

داده ها نشان می دهد حدود 80 درصد سخنان پمپئو مربوط به چین و حمله و سیاهنمایی علیه چین بوده است. طی مدت شیوع کروناویروس جدید، سخنان پامپئو بیشتر به سه زمینه توطئه منشاء کروناویروس جدید، توطئه پنهانکاری و توطئه مسؤولیت گریزی چین تقسیم می گردد.

شیوع کروناویروس جدید در آمریکا در ماه مارس امسال به یکباره حالت انفجاری گرفت و سیاهنمایی های پامپئو علیه چین در ماه آوریل به اوج رسید که تنها ظرف یک ماه به 28 بار و تقریبا روزانه یک حمله شد. به عبارت ساده هدف پامپئو این است که با سیاهنمایی چین، ناتوانی آمریکا در راستای مقابله با شیوع کروناویروس جدید را فرافکنی کند.

رسانه های دیگر کشورها نیز با اشاره به رفتار پامپئو مبنی بر اتهام زنی و سیاهنمایی بی دلیل علیه چین پیوسته مخالفت و سرزنش خود را نشان داده اند.

روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد گزارش داد: گرت ایوانز، وزیر خارجه پیشین از حزب کارگر استرالیا گفت که نادیده دریافت تمام ارزیابیهای اطلاعات و ترویج توطئه منشاء کروناویروس جدید مبنی بر مصنوعی بودن ویروس در آزمایشگاهی در ووهان، تنها نابودی اعتبار بین المللی آمریکا را سرعت بخشیده است.

روزنامه تایمز انگلستان گزارش داد: پمپئو گفت شواهد و مدارک زیادی برای اثبات این که منشاء کروناویروس جدید یک آزمایشگاه در وو هان است، دارد. اما وقتی به او یادآوری می نمایند که سازمان اطلاعات آمریکا هفته گذشته گزارشی منتشر کرد که محتوایش کاملا عکس سخنان اوست، او جواب می دهد: بله، درست است، با گزارش سازمان اطلاعات آمریکا موافقم.

روزنامه لو پوئن فرانسه گزارش داد: ادعای پمپئو این است که شیوع کروناویروس جدید به دلیل بی احتیاطی کارمندان آزمایشگاه ووهان و موضع غیرمسئولانه شهرداری ووهان بوده است. اما آیا شاهد و مدرکی دارد؟ نه!

از آنجا که شیوع کروناویروس جدید در آمریکا به سختی مهار می گردد، پامپئو به عنوان وزیر خارجه آن این کشور به جای مد نظر قرار دادن امنیت و سلامت عموم مردم کشورش و با تصور فرافکنی مسوولیت شیوع گسترده کروناویروس جدید در آمریکا به گردن چین، نه تنها چهره ای زشت از خود به نمایش گذاشته، بلکه نماد و اعتبار ملی آمریکا را لکه دار نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 988

به "بدنامی پامپئو در رسانه های عمده دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدنامی پامپئو در رسانه های عمده دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید