امارات به سیاره مریخ فضاپیما می فرستد

به گزارش مجله تور یک روزه، مریخ چقدر گرم است؟ اماراتی ها با اولین مأموریت مریخی خود به ما یاری می نمایند از پاسخ این سوال آگاه شویم.

امارات به سیاره مریخ فضاپیما می فرستد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، امارات متحده عربی از این هفته آماده شروع اولین مأموریت مریخی خود در تاریخ می گردد. اولین مأموریت فضایی امارات به جستجوی داده های مختلفی از سیاره سرخ و آنالیز میزان گرم بودن سیاره سرخ خواهد پرداخت.

دولت امارات متحده عربی می خواهد این مأموریت الهام بخش نسل جوان باشد تا با سفرهای فضایی آشنا شوند و به سمت مهندسی فضایی سوق داده شوند.

همانطور که گفته شد، این اولین بار است که یک جامعه عربی به فضا سفر می نماید. پنج سال پیش، امارات متحده عربی گفت که قبل از پرتاب هر کس به فضا به زمان احتیاج دارد، زیرا بودجه این کار در آن موقع محدود بود.

آژانس فضایی اصلی این کشور موسوم به مرکز فضایی محمد بن راشد تصاویری از پروژه Hope به معنای امید را که گفته می گردد یک تغییر دهنده بازی در اکتشافات فضایی است، منتشر می نماید.

مأموریت امید مریخ(Hope Mars) از 14 ژوئیه شروع خواهد شد و انتظار می رود تا فوریه سال 2021 به سیاره سرخ برسد. در صورتی که این ماموریت موفقیت آمیز باشد، رسیدن آن به مریخ با پنجاهمین سالگرد تأسیس امارات متحده عربی مقارن خواهد شد.

عمران شرف مدیر پروژه این مأموریت در مرکز فضایی محمد بن راشد(MBRSC) گفت: این مأموریت فقط مربوط به امارات متحده عربی نیست، بلکه مسئله منطقه و مسئله جامعه عربی است. این منطقه دوران سختی را پشت سر می گذارد و ما به اخبار خوب احتیاج داریم و ما باید جوانان منطقه را به نگاه به پتانسیل خود سوق دهیم و جوامع خود را بسازیم و اختلافات را کنار بگذاریم تا با مردم با اعتقادات و پیشینه های مختلف همکاری کنیم.

در هفته جاری، سوخت رسانی به فضاپیمایی که به مریخ سفر می نماید شروع می گردد و پیش بینی می گردد که چند هفته دیگر خود را آماده پرتاب کند.

گزارش شده است که کاوشگر اماراتی هفت ماه طول می کشد تا به مریخ برسد و در مدار خود قرار بگیرد. گفتنی است که سیاره مریخ 493 میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد.

این کاوشگر باید یک سال مریخی یا 687 روز زمینی در مدار مریخ بماند.

امارات متحده عربی برای ارسال این کاوشگر به فضا از یک موشک ژاپنی استفاده می نماید. امارات یک سکوی پرتاب برای پشتیبانی از این ماموریت ندارد. به همین دلیل از یک موشک خریداری شده از ژاپن استفاده خواهد نمود. ضمن اینکه قیمت این موشک فاش نشده است.

بر خلاف سایر مأموریت های مریخی که توسط دیگر کشورها صورت گرفته است، این نخستین باری است که یک مأموریت مریخی روی چهارچوب کلی آب و هوای این سیاره تمرکز خواهد نمود.

بنابراین آیا بالاخره می توانیم بدانیم مریخ چقدر داغ است؟

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1009

به "امارات به سیاره مریخ فضاپیما می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات به سیاره مریخ فضاپیما می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید