استرداد 12 میلیاردی اموال مال باختگان کلاهبرداری فیشینگ

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیس پلیس فتا تهران عظیم از کشف 34 پرونده کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب مال باختگان اطلاع داد و گفت: در این پرونده ها بیش از 12 میلیارد ریال به مال باختگان مسترد شد.

استرداد 12 میلیاردی اموال مال باختگان کلاهبرداری فیشینگ

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ داود معظمی گودرزی بیان داشت: در هفته گذشته 34 تن از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار کردند، بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم رایانه ای پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، مطرح نمود: در رصد و پالایش اطلاعاتی تعیین شد که این موارد برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و به وسیله کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی (فیشینگ) اجرا شده است.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم ابراز داشت: کارآگاهان پلیس فتا پیروز شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی، 12 میلیارد ریال وجوه کسر شده از حساب 34 مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به آنان مسترد نمایند.

این مقام سایبری توضیح داد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری ها در دست آنالیز است و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1365

به "استرداد 12 میلیاردی اموال مال باختگان کلاهبرداری فیشینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرداد 12 میلیاردی اموال مال باختگان کلاهبرداری فیشینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید