آمریکا مدعی شد: روسیه به ارسال سلاح به لیبی ادامه می دهد

به گزارش مجله تور یک روزه، فرماندهی نیرو های تروریست آمریکایی در قاره آفریقا مدعی شد که روسیه همچنان به ارسال سلاح به لیبی ادامه می دهد.

آمریکا مدعی شد: روسیه به ارسال سلاح به لیبی ادامه می دهد

به گزارش گروه بین الملل مجله تور یک روزه، فرماندهی نیرو های تروریست آمریکا در آفریقا مدعی شد که روسیه همچنان به ارسال سلاح به لیبی ادامه می دهد.

فرماندهی آمریکا در آفریقا همچنین گفت که روسیه اقدام به ارسال جنگنده و تجهیزات نظامی به لیبی نموده است.

9 سال پیش در 19 مارس سال 2011 عملیات نظامی نیرو های ناتو به سرکردگی ایالات متحده با اسم رمز طلوع ادیسه برای سرنگونی دولت معمر قذافی بر اساس قطعنامه 1973 شورای امنیت سازمان ملل متحد شروع شد.

صف آرایی ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر ژنرال سابقاً فراری این کشور در زمان قذافی (مستقر در شرق لیبی) و دولت وفاق ملی (مستقر در غرب لیبی) به نقطه سرنوشت سازی رسیده و مصر و ترکیه برای حمایت از هر دو طرف به مرحله یک رویارویی نیابتی تمام عیار رسیده اند.

صرفنظر از مصر که با داشتن 1300 کیلومتر مرز خاکی مشترک با لیبی این کشور را عمق راهبردی خود در آفریقا می داند، ترکیه هم به دنبال احیای روز های اوج امپراطوری عثمانی این بار در شمال آفریقا است. علاوه بر این دو، نبرد احتمالی لیبی بازیگران دیگری هم دارد. روسیه با نیرو های شرکت واگنر، ایتالیا با حمایت نظامی مستقیم از دولت وفاق ملی، فرانسه با استقرار نیرو های خود در مرز های لیبی و الجزایر و آمریکا یا حمایت مستقیم از دولت مصر بازیگران دیگر این میدان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1087

به "آمریکا مدعی شد: روسیه به ارسال سلاح به لیبی ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مدعی شد: روسیه به ارسال سلاح به لیبی ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید