یک اخراجی دیگر از دانشگاه تهران، ماجرا چیست؟

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه حکم دکتر امیدی به دلایل گزینشی، تمدید نشد، گفت: موارد علمی و آموزشی علت این قطع همکاری نبود بلکه برای استخدام، فرد باید مورد تایید منابع گزینشی نیز قرار بگیرد.

یک اخراجی دیگر از دانشگاه تهران، ماجرا چیست؟

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا جمشیدی ها ضمن بیان این مطلب در خصوص قطع همکاری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با دکتر رضا امیدی یکی از اعضای هیات علمی این دانشکده اظهار کرد: جذب اعضای هیات علمی مراحل مختلفی دارد، دکتر رضا امیدی عضو گروه سیاستگذاری اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران از اول مهر سال 97 تا 31 سال شهریور سال 98 به مدت یکسال با قرارداد پیمانی به استخدام دانشکده در آمد پس از این مدت قرارداد ایشان به مدت سه ماه دیگر یعنی تا تاریخ 30 آذر 98 تمدید شد.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: فرایند استخدام هیات علمی در دانشگاه ها امری فردی نیست که شخص در خصوص آن تصمیم بگیرد بلکه سازمان ها و نهاد های متفاوتی از جمله گزینش، حراست، نهاد های امنیتی و ... در خصوص استخدام فرد نظر می دهند؛ بنابراین استخدام مراحلی دارد و بر اساس اطلاعات موجود در خصوص شخص تصمیم گیری می گردد.

وی تاکید نمود: قرارداد دکتر امیدی از تاریخ اول فروردین سال 99 تمدید نشد، اما حقوق او قطع نشده بلکه در حساب ایشان به شکل مسدود به جای مانده است.

دکتر جمشیدی ها گفت: در تاریخ 12 دی ماه جاری مجددا هیات جذب دانشگاه تهران در خصوص دکتر امیدی تشکیل جلسه داد و در این جلسه نیز وی رای لازم را برای ادامه همکاری کسب نکرد.

وی در ادامه توضیح داد: در حال حاضر با دکتر امیدی به طور کامل قطع همکاری شده است و حکم این استاد از سال آذر سال 98 در دانشگاه تمدید نشده است.

دکتر جمشیدی ها در خصوص دلیل عدم تمدید قرارداد دانشگاه تهران با دکتر امیدی نیز گفت: حتما دلایل مهمی وجود داشته که قرارداد تمدید نشده است و این دلایل در پرونده این استاد وجود دارد و من نمی توانم اعلام کنم. اما می توان گفت موارد علمی، آموزشی و تکلیفی دلیل عدم تمدید نبود و موارد دیگر گزینشی از جمله این دلایل می باشد؛ چرا که برای استخدام یک فرد باید منابع اطلاعاتی و گزینشی اعلام نمایند که فرد مورد تایید است و مسئله خاصی ندارد.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تاکید نمود: حکم دکتر امیدی در زمان دولت قبلی تمدید نشد و در دولت فعلی تنها این عدم همکاری اعلام عمومی شد، بنابراین اعلام می گردد که در این دولت با وی قطع همکاری نشده و مساله مربوط به قبل است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2007

به "یک اخراجی دیگر از دانشگاه تهران، ماجرا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک اخراجی دیگر از دانشگاه تهران، ماجرا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید