گلگهر به دنبال تداوم صدرنشینی، جنگ استقلالیها برای سه امتیاز

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران، دومین روز از هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر با انجام 5 بازی برگزار می گردد که در این بازیها آلومینیوم و ماشین سازی در اراک به میدان می فرایند، فولاد در تبریز به مصاف تراکتور می رود، سایپا میزبان مس رفسنجان است، گل گهر از پیکان پذیرایی می نماید و استقلال در استادیوم آزادی به مصاف صنعت نفت آبادان می رود.

گلگهر به دنبال تداوم صدرنشینی، جنگ استقلالیها برای سه امتیاز

آلومینیوم اراک - ماشین سازی تبریز

رسول خطیبی سرمربی پیشین ماشین سازی و فعلی آلومینیوم است و همین موضوع به تنهایی کافی است تا حساسیت های این بازی را افزایش دهد.

به جز رسیدن خطیبی و آلومینیوم به یکدیگر، این ملاقات مصافی بین دو تیم پایین جدولی است که این هم باعث افزایش حساسیت های آن می گردد. آلومینیوم اراک هنوز پیروز به گلزنی در لیگ برتر نشده و ماشین سازی تنها یکبار طعم گلزنی را چشیده است. آلومینیوم 4 و ماشین سازی 6 بار دروازه شان باز شده است و آنچه مایه امیدواری تیم اراکی است، گل نخوردن در دو بازی آخر است.

مساوی به درد هیچ یک از دو تیم نمی خورد چون باعث صعود آنها در جدول نمی گردد. پیروزی برای اراکی ها منجر به یک پله صعود در جدول می گردد و تبریزی ها در صورت پیروزی با دو پله صعود به رده سیزدهم می رسند.

تراکتور - فولاد

این بازی را هم می توان یکی از بازیهای حساس این هفته دانست. شاگردان علیرضا منصوریان در تراکتور هفته گذشته نخستین پیروزی خود را به دست آوردند تا با اعتماد به نفس بیشتری بازیهای خود را ادامه دهند. در دیگر تیم، جواد نکونام راهنمایی تیم خوزستانی را بر عهده دارد.

این ملاقات جدالی بین اسطوره های استقلال است که در لیگ بیستم با تیم های مدعی و قرمز پوش تبریز و اهواز رقابت می نمایند. تساوی در این بازی به درد هیچ کدام از تیم ها نمی خورد. اما پیروزی یکی از دو تیم می تواند منجر به صعود چند پله ای در جدول گردد.

فولاد 5 بار در 4 بازی قبلی خود گلزنی نموده و تراکتور تنها 2 بار پیروز به گلزنی شده است. در مقابل فولاد 4 بار دروازه اش باز شده و دروازه سرخ پوشان تبریزی تنها 2 بار توسط حریفان گگردده شده است. فولاد تنها یک امتیاز از تراکتور بیشتر دارد و به لطف همین یک امتیاز 4 پله بالاتر از این رقیب تبریزی در جدول قرار گرفته است.

سایپا - مس رفسنجان

دو تیم نارنجی پوش لیگ بیستم جدال جالب توجهی در هفته پنجم خواهند داشت. سایپایی ها به تازگی در جدول رده بندی به شرایط خود سر و سامان داده اند و دوست ندارند فرایند رو به رشدشان در مقابله با تیمی از انتهای جدول فرایند متوقف گردد.

ابراهیم صادقی تنها مربی شاغل در لیگ است که از فصل هجدهم کار خود را به عنوان سرمربی در تیم کنونی اش آغاز نموده و با دوام ترین مربی به حساب می آید و به نظر می رسد کاملاً تحت حمایت باشگاه سایپا واقع شده است.

در مقابل با اینکه محمد ربیعی نیز فصل گذشته سرمربی مس رفسنجان بود و این تیم را به لیگ برتر رساند، اما شرایط نامساعد این تیم در جدول باعث متزلزل شدن صندلی وی شده است و از این رو ملاقات دو تیم برای ربیعی بسیار حائز اهمیت است.

گل گهر سیرجان - پیکان

شاید حتی خوشبین ترین طرفداران گل گهر هم پیش از آغاز فصل گمان نمی بردند تیمشان در هر چهار هفته ابتدایی فصل صدرنشین مسابقات باشد و حالا انتظارها از این تیم بالا رفته است.

گل گهر اولین تیمی بود که امتیازاتش در این فصل دو رقمی شد و حالا آنها که هفته گذشته خارج از خانه پیروز شدند، در خانه مقابل تیمی بازی دارند که به ارائه بازی بسته مقابل تیم های قدرتمدتر از خود شهره است.

همه تیم های مدعی چشم به لغزش گل گهر دارند و سیرجانی ها به دنبال ارائه بهترین عملکرد هستند تا تداوم صدرنشینی های متوالی آنها به هفته پنجم کشیده گردد. اتفاقی که به نظر می رسد چندان هم دور از دسترس نباشد.

پیکان هم که با مهدی تارتار عملکرد قابل قبولی داشته است، بعد از پیروزی بر شهرخودرو و متوقف کردن استقلال، حالا کار سخت تری در سیرجان مقابل صدرنشین مسابقات دارد.

پیروزی سیرجانی ها در این بازی صدرنشینی شان را تحت هر شرایطی حفظ خواهد نمود و پیکان که با 5 امتیاز در رده یازدهم جدول واقع شده است در صورت پیروزی در این بازی ظرفیت چند پله صعود را خواهد داشت.

استقلال - صنعت نفت

این بازی که یکی از حساس ترین بازیهای هفته پنجم است، در صورتی حساس تر می گردد که گل گهر مقابل پیکان شکست بخورد چون در این صورت آبی پوشان می توانند در صورت پیروزی بر صنعت نفت به صدر جدول صعود نمایند. البته منوط به اینکه تفاضل گل این تیم هم نسبت به گل گهر بهتر گردد. آبی پوشان تا به امروز در هر دو ملاقات خانگی خود پیروز شده و گلی هم نخورده اند و این آمار امیدواری آنها را نسبت به این بازی بیشتر می نماید.

مهم ترین بازیکن صنعت نفت طالب ریکانی کاپیتان بازیساز و گلزن آنهاست که به تنهایی به اندازه تمام تیم استقلال گل زده و در بالای جدول گلزنان برتر نیز واقع شده است.

آبی پوشان برای این بازی 5 بازیکن را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند که مهمترین آنها وریا غفوری و شیخ دیاباته است. به جز این دو نفر، سیاوش یزدانی، فرشید اسماعیلی و مسعود ریگی هم به دلیل آسیب دیدگی شرایط حضور در این بازی را ندارند و این یکی از دغدغه های عظیم تیم فکری برای این بازی است.

برنامه بازیهای روز دوم از هفته پنجم لیگ برتر به توضیح زیر است؛

دوشنبه 17 آذر 99

گل گهرسیرجان - پیکان تهران ساعت 15/ استادیوم امامعلی سیرجان

رضا عادل - علی الفتی - سیاوش باقرنژاد - مصطفی بینش

ناظر: مسعود مرادی

آلومینیوم اراک - ماشین سازی تبریز ساعت 15/ استادیوم امام خمینی اراک

عباس راکی - رحیم حاجی پور - ولی کاووسی - عبدالنبی پورخلف

ناظر: نادر جعفری

تراکتور - فولاد خوزستان ساعت 15/ استادیوم یادگار امام تبریز

محمدرضا اکبریان - تورج عیوض محمدی - محسن سلطانی - سعاد وفاپیشه

ناظر: حسن کامرانی فر

سایپا تهران - مس رفسنجان ساعت 15/ استادیوم شهید دستگردی تهران

امیرسامان سلطانی - مهدی شفیعی - مجتبی غریب - مسعود حقیقی

ناظر: بهرام مهرپیما

استقلال - صنعت نفت آبادان ساعت 16:15/ استادیوم آزادی تهران

حسن اکرمی - یعقوب سخندان - امیر محمدداود زاده - مرتضی منصوریان

ناظر: علیرضا کهوری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1332

به "گلگهر به دنبال تداوم صدرنشینی، جنگ استقلالیها برای سه امتیاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلگهر به دنبال تداوم صدرنشینی، جنگ استقلالیها برای سه امتیاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید