کنترلر بعضی از دارندگان PS5 به همین زودی دچار مشکل شده است

به گزارش مجله تور یک روزه، هر چند خرابی دسته یک کنسول بازی بعد از مدت طولانی یا با استفاده بد و نادرست چندان عجیب نیست و از آن طرف دوا ل شاک 4 هم گاه از مسائل مختلفی رنج می برد و بسیاری را آزرده خاطر نموده بود؛ اما برای کنترلر کنسولی که فقط چند ماه از عرضه آن می گذرد، وقوع مسائلی که احتیاج به تعمیر دارند، قطعا عجیب است. اتفاقی که انگار برای برخی از کنترلرهای دوال سنس کنسول پلی استیشن 5 اتفاق افتاده است.

کنترلر بعضی از دارندگان PS5 به همین زودی دچار مشکل شده است

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

تا به امروز بارها از مزایا و خوبی های دوال سنس و نسل بعدی بودنش صحبت نموده ایم اما حال نوبت به مشکلاتی رسیده که برخی از افراد در حال استفاده از این کنترلر با آن روبرو شده اند. طبق برخی از گزارش ها، کنترلر جدید و جذاب پلی استیشن 5 بیش و کم از مشکل دریفت آنالوگ ها که در گذشته به صورت گسترده در کنترلر جوی -کان کنسول نینتندو سوییچ هم دیده شده بود، رنج می برد. این مشکل باعث می گردد که آنالوگ های کنترلر (به خصوص آنالوگ سمت چپ که برای حرکت بازیکن تعبیه شده) خودبه خود دستوراتی را اعمال نمایند. یعنی ممکن است حتی به صورت فیزیکی آنالوگ ها را حرکت ندهید اما به صورت اتوماتیک فعالیتی را انجام دهند. این مشکل در حالی برای برخی از کاربران ایجاد شده که مدت زیادی از عرضه پلی استیشن 5 سپری نشده است. کوتاکو گزارش می دهد که حتی برخی از کاربران گزارش وقوع این مشکل را فقط حدود ده روز پس از خرید کنسول به صورت آنلاین ثبت نموده اند.

  • داخل کنترلر دوال سنس PS5 را ببنید

بخش پشتیبانی مشتریان سونی به کوتاکو اعلام نموده که مشکل دریفت دوال سنس که در بالا شرح داده شد، شامل گارانتی خواهد بود (طبیعتا شامل ایران نخواهد بود) و آن ها تعمیرات مربوطه را انجام می دهند؛ با این حال اگر بخواهید چنین کاری را انجام دهید، هزینه فرستادن کنترلر به مرکز تعمیر را خود باید بپردازید. Gameindustry.biz هم این موضوع را از سونی پیگیری نموده است.

مشکل دریفت آنالوگ ها در این سال های اخیر گریبان بسیاری از کنترلرها و شرکت های کنسول سازی را گرفته است. حتی دوال شاک 4 هم بعد از مدتی از این مشکل رنج می برد. با این حال، در این سال های اخیر شاید بتوان گفت نینتندو بیش از همه با این مشکل دست وپنجه نرم نموده است. طبق گزارش های مختلف، حدود 25 هزار نمونه از این مشکل برای کنترلر جوی -کان نینتندو سوییچ در سراسر اروپا ثبت شده است که حتی باعث شد کمیسیون اروپا هم تحقیقاتی را برای این مشکل تشکیل دهد. البته، خارج از اروپا هم در کانادا و آمریکا دادخواست هایی برای این قضیه ثبت شد. حتی سال گذشته دادخواستی برای مشکل آنالوگ های برخی از کنترلرهای کنسول ایکس باکس وان ثبت شد.

  • بازی های PS5 از قابلیت های دسته DualSense چه استفاده ای می نمایند؟

هرچند باید منتظر گزارش های بیشتر و همچنین واکنش دقیق تر سونی در رابطه با این موضوع باشیم اما دور از انتظار نیست که اگر این گزارش ها افزایش یابد ، قطعا تحقیقات بیشتری در رابطه با پیگیری این موضوع انجام می گردد و این قضیه می تواند دردسری را برای سونی ایجاد کند. تا به امروز بازخوردهای بسیار خوبی از ویژگی های جدید و نسل بعدی دوال سنس به گوش خورده است و زیادتر شدن این مشکل قطعا می تواند خبر ناراحت نماینده ای هم برای هواداران و هم برای سونی باشد.

منبع: Gameindustry.biz

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1494

به "کنترلر بعضی از دارندگان PS5 به همین زودی دچار مشکل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترلر بعضی از دارندگان PS5 به همین زودی دچار مشکل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید