کشف ماده افزایش دهنده ظرفیت باتری های لیتیومی

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، مزیت استفاده از این ماده آن است که کاربرد آن آسیبی به باتری های مذکور نمی زند و باعث کاسته شدن از عمر آنها نمی گردد.

کشف ماده افزایش دهنده ظرفیت باتری های لیتیومی

بر اساس این آنالیز، بلورهای آنتیموان که به طور اتوماتیک و برگشت پذیر در چرخه شارژ شدن و خالی شدن شارژ باتری تخلیه می شوند، دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که برای افزایش ظرفیت شارژ باتری بدون کاستن از امنیت آنها قابل استفاده هستند.

آنتیموان از جمله عناصر شیمیایی جدول تناوبی است که دارای جلای فلزی سفید مایل به آبی بوده و بسیار شنماینده است. این ماده ساختاری بلورین دارد و بلافاصله پوسته پوسته می گردد. آنتیموان در دمای اتاق با هوا واکنش نمی دهد اما روی شعله بلافاصله با نور درخشانی می سوزد و مقادیر فراوانی گازهای سفید فراوری می نماید. آنتیموان رسانایی ضعیف برای گرما و الکتریسیته است.

محققان به علت شنماینده بودن این ماده تا به حال نتوانسته بودند از آن برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی باتری استفاده نمایند، اما با پیشرفت فناوری نانو تجاری سازی این روش با هزینه ای معقول ممکن شده و آنتیموان در ابعادی هزار برابر کوچک تر از پهنای مو فراوری شده است.

پژوهشگران با پوشاندن این ماده با کریستال های اکسیدشده ظرفیت ذخیره سازی و پایداری آن را افزایش داده اند و امیدوارند در آینده بتوانند باتری های لیتیومی جدیدی را بر مبنای این فناوری فراوری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1025

به "کشف ماده افزایش دهنده ظرفیت باتری های لیتیومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ماده افزایش دهنده ظرفیت باتری های لیتیومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید