وجود 340 هزار واحد مسکونی کم دوام در خراسان رضوی

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی 486 هزار واحد مسکونی روستایی داریم که از این تعداد 146 هزار واحد بازسازی شده اند و 340 هزار واحد کم دوام هستند.

وجود 340 هزار واحد مسکونی کم دوام در خراسان رضوی

جهت دریافت خدمات هزینه نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

سید رضا موسوی نیا 7 دی ماه در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی روستای سیف آباد شهرستان بردسکن با اشاره به اینکه فقط 29 درصد واحدهای روستایی استان بادوام هستند و 71 درصد دیگر کم دوامند، مطرح نمود: در فروردین ماه شاهد وقوع سیل بودیم و در تیرماه توانستیم منابع لازم جهت جبران خسارت را برای یک هزار واحد دریافت کنیم و در فاز بعدی ابتدای مهرماه برای دو هزار واحد اعتبارات مورد احتیاج جذب گشت.

وی ادامه داد: سه هزار واحد احداثی در روستا، 180 واحد در شهر و یک هزار واحد تعمیراتی بوده اند که تا به امروز دو هزار و 250 واحد تکمیل و قابل سکونت هستند و باقی واحدها نیز تا انتها سال تکمیل می شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی بیان نمود: تنها در سال 97 توانستیم بالغ بر 78 میلیارد تومان قیر دریافت کنیم و 330 روستا آسفالت شدند، از سال 94 تا سال گذشته در 850 روستا آسفالت اجرا شده و در امسال نیز 67 میلیارد تومان منابع قیر بوده که ابلاغ شده است.

همچنین فرماندار بردسکن گفت: در ابتدای امسال شاهد بارش 115 میلیمتری بودیم که براثر آن 50 نقطه روستایی و سه نقطه شهری دچار آسیب جدی شدند و به یک هزار و 109 واحد مسکن روستایی و تاسیسات زیربنایی شهری و روستایی این شهرستان خسارت جدی وارد شد.

مجتبی شاکری اضافه نمود: در جریان سیل فروردین ماه امسال 70 درصد از واحدهای مسکونی روستای سیف آباد واقع در بخش مرکزی این شهرستان خسارت دیدند، علاوه بر پدیده طبیعی سیل در بردسکن به طور همزمان در همان ایام این شهرستان با فرونشست زمین نیز به عنوان حادثه ای ثانویه روبرو شد.

وی اظهار کرد: از واحدهای مسکونی که امروز توسط معاون رئیس جمهوری در این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفتند 796 واحد احداثی و 313 واحد مسکن نیز تعمیری هستند، همچنین برای بازسازی واحدهای تخریب شده ناشی از سیل در بردسکن 350 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که 12 میلیارد و 700 میلیون تومان از این مبلغ به طور بلاعوض به هموطنان آسیب دیده ارائه شده است.

تحویل بیش از 16 هزار واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل

در حاشیه این مراسم رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تا به امروز بیش از 16 هزار واحد از واحدهایی که بر اثر سیل خسارت دیده بودند و باید مجدد احداث می شدند به مردم تحویل داده شده است.

علیرضا تابش اضافه نمود: با توجه به سیل ابتدای امسال برنامه ریزی گشت در سراسر کشور ابتدا تمامی واحدهای تعمیراتی که بالغ بر 85 هزار واحد مسکونی بودند به اتمام برسند که با ارائه تسهیلات بانکی و همچنین بلاعوض به اتمام رسیدند، همچنین همزمان برای واحدهایی که باید مجدد احداث می شدند، تصمیماتی اتخاذ شد.

وی بیان نمود: در سراسر کشور حدود 65 هزار واحد خسارت دیده ناشی از سیل داشتیم که باید آواربرداری و مجدد احداث می شدند، تا به امروز بیش از 58 هزار واحد با بانک ها عقد قرارداد شده و پی کنی آن ها نیز اجرا شده و در مراحل مختلف کار هستند.

وی ادامه داد: برای بازسازی سیل 4900 میلیارد تومان تسهیلات داشتیم که تا به امروز حدود 54 درصد هزینه شده است، تمامی اعتبارات مورد احتیاج را در اختیار داریم و برابر پیشرفت به مردم پرداخت می گردد. در حال حاضر 1900 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض در اختیار داریم که متناسب با پیشرفت تا به امروز 53 درصد به مردم تحویل داده شده است.

بردسکن قطب معادن خراسان رضوی است

همچنین استاندار خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان بردسکن با داشتن چندین معدن و تنوع مواد معدنی قطب معادن خراسان رضوی است.

علیرضا رزم حسینی اضافه نمود: بردسکن معادن ارزشمند و فلزات رنگین بسیار خوبی دارد، همچنین پیگیر پست برق که از درخواست های معدن کاران شهرستان بردسکن به شمار می رود، هستیم.

وی همچنین عملکرد مشخص های اقتصاد مقاومتی شهرستان بردسکن را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با وجود اینکه 8 ماه از اجرای کار بیشتر نمی گذرد بعضی از آن ها پیشرفت بسیار خوبی دارند و بعضی نیز در حال مطالعه هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 657

به "وجود 340 هزار واحد مسکونی کم دوام در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 340 هزار واحد مسکونی کم دوام در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید