هرآنچه باید درباره مینی سریال اریک با بازی بندیکت کامبربچ بدانید

به گزارش مجله تور یک روزه، بندیکت کامبربچ از زمان حضورش در فیلم های دنیای سینمایی مارول حسابی سرش شلوغ بوده و حالا قرار است او را در یکی از موردانتظارترین سریال های سال 2024 ببینیم. مینی سریال اریک یک درام هیجان انگیز و روانشناختی بریتانیایی است که این بازیگر محبوب در آن به ایفای نقش می پردازد و ماجرای کوشش های پدری برای یافتن پسر نه ساله اش را روایت می نماید. ابی مورگان، نویسنده برنده بفتا و امی، که سازنده اصلی این سریال است، اعلام نموده که این مینی سریال علاوه بر داستان جستجوی پدری برای فرزندش، قرار است به مسائل مهمی از دنیای واقعی نیز بپردازد که مشخصا شهر نیویورک را در دهه هشتاد میلادی تحت تأثیر خود قرار داده بودند.

هرآنچه باید درباره مینی سریال اریک با بازی بندیکت کامبربچ بدانید

داستان مینی سریال اریک درباره چیست؟

داستان مینی سریال اریک در شهر نیویورک در دهه هشتاد میلادی اتفاق می افتد. در این سال ها آمار جرم و جنایت در نیویورک به طرز نگران نماینده ای بالا رفته بود؛ از جرم های خرد بگیر، تا فساد، نژادپرستی، افزایش فقر و توسعه بیماری ایدز. تاریکی این شهر بر عروسک گردانی به نام وینسنت (بندیکت کامبربچ) سایه می اندازد که روزی ناگهان پسر نه ساله اش، ادگار (ایوان موریس هاو)، در مسیر مدرسه ناپدید می شود. وینست به عنوان یک عروسک گردان که خالق یکی از پیروز ترین برنامه های کودک تلویزیونی است به معروفیت قابل توجهی دست یافته اما در نتیجه این واقعه به شدت متأثر و هر روز بی قرارتر می شود تا جایی که اطرافیانش نگران سلامت روان او می شوند.

ناامیدی بر وینست غلبه نموده و ساعت ها به روزها کشیده می شوند، اما همچنان خبری از پسرش ادگار نمی شود. بی تابی او نیز هرروز تشدید می شود؛ به ویژه که وینسنت خودش را مقصر گم شدن پسرش می داند. تا اینکه روزی وینسنت نقاشی هایی پیدا می نماید که ادگار پیش از گم شدن کشیده بوده است. در این نقاشی ها عروسک آبی به نام اریک وجود دارد که موجب می شود ایده ای در فکر وینسنت جرقه بخورد. شاید او بتواند عروسک اریک را ساخته و آن را به برنامه خودش در تلویزیون بیاورد. به این امید که ادگار عروسک اریک را ببیند. وینست مطمئن است که این حتما باعث می شود پسرش زودتر به خانه برشود.

هر چه وینسنت زمان بیشتری را صرف ساختن عروسک اریک می نماید، بیشتر از همسر، خانواده و دوستانش فاصله می گیرد. کوشش او برای ساخت اریک کم کم به یک وسواس فکری تبدیل شده و او را با دنیای بیرون بیگانه می نماید. انگار او عمیقا باور دارد که اگر بتواند اریک را به برنامه اش بیاورد، ادگار حتما او را خواهد دید و متوجه خواهد شد که چقدر خانواده اش منتظر بازگشتش هستند. وسواس مخرب وینسنت نسبت به اریک تبدیل به هیولایی می شود که تمام فکر این پدر درمانده را درگیر خود می نماید؛ انگار که تنها راه بازگرداندن ادگار به خانه در اریک خلاصه شده است. با این پیش فرض مینی سریال اریک به مخاطبان وعده سریالی را می دهد که قرار است حسابی با احساسات مخاطب بازی کند و می تواند زمینه ای باشد برای به تصویر کشیدن موضوعات روانشناختی و نشان دادن فرایند پذیرش، سوگواری و چالش های دشواری که چنین شرایطی می تواند برای تمام خانواده به بار بیاورد.

چه بازیگرانی در مینی سریال اریک نقش آفرینی نموده اند؟

ستاره و نقش اصلی سریال که کاراکتر وینسنت سالیوان، پدر عروسک گردان ادگار را بازی می نماید بندیکت کامبربچ است. او به خاطر اجراهای احساسی و تأثیرگذار خود شناخته می شود و در مینی سریال اریک نیز اجرایی شگفت انگیز از پدری مغموم و درمانده ارائه می دهد که کودک نه ساله اش گم شده است. احتمالا بندیکت کامبربچ را به خاطر بازی در نقش شرلوک هلمز در سریال شرلوک (2010 تا 2017) یا دکتر استیون استرنج در دنیای سینمایی مارول می شناسید. آخرین نقش آفرینی او نیز به پروژه وس اندرسن، یعنی داستان شگفت انگیز هنری شوگر و سه داستان دیگر (The Wonderful Story of Henry Sugar and Three More) بازمی شود. اما اگر می خواهید پیش از تماشا اریک کامبربچ را در یک درام احساسی دیگر ببینید، مینی سریال پاتریک ملروز گزینه ای است که به شما پیشنهاد می کنیم.

ایوان موریس هاو را قرار است در اولین نقش او به عنوان ادگار اندرسون، پسر نه ساله گم شده ببینیم. در دیگر نقش های مکمل گبی هافمن بازیگر امریکایی را داریم که برای ایفای نقش کیسی اندرسون، مادر ادگار انتخاب شده است. اگرچه گبی معروفیتی به مقدار کامبربچ ندارد، اما از کودکی فعالیت بازیگری خود را شروع نموده و نقش آفرینی هایش تا به امروز قابلیت های او را ثابت نموده اند. بازی او را می توانید در فیلم هایی چون وحشی (2014)، زودباش، زودباش (Cmon Cmon) و سریال هایی چون دختران (2014 تا 2017) و شفاف (2014 تا 2019) ببینید.

مک کینلی بلچر سوم در نقش کارآگاه مایکل لدرویت ظاهر شده که پرونده گم شدن ادگار را پیگیری می نماید. شاید بازی او را به عنوان مأمور ترور ایوانز در سریال اوزارک (Ozark) نتفلیکس به یاد داشته باشید. علاوه بر او، روبرتا کولیندرز، جف هفنر (بازیگر نقش ریچارد کاستیلو)، دن فوگلر (در نقش لنی ویلسون)، فیبی نیکولز (در نقش آن اندرسون) و کلارک پیترز (بازیگر کاراکتر جرج لاوت) از دیگر بازیگرانی هستند که در مینی سریال اریک حضور دارند.

سازندگان اصلی مینی سریال اریک چه کسانی هستند؟

سازنده و نویسنده اصلی سریال ابی مورگان، نماینشنامه نویس و فیلمنامه نویس ولزی است. معروفیت او بیشتر برای نویسندگی فیلم های بانوی آهنی (The Iron Lady) در سال 2011، شرم (Shame) با بازی مایکل فاسبندر و کری مولیگان در همان سال و حق رأی (Suffragette) است. در کارنامه این نویسنده می توانید کار روی سریال هایی چون آینه سیاه (Black Mirror) و شکاف (The Split) را نیز ببینید.

مورگان خود شرح داده که فکر می نموده ایده اش آنچنان مورد پسند سرویس های پخش خانگی واقع نشود، اما نتفلیکس و تهیه نمایندگان سریال از همان طرح های اولیه اشتیاق زیادی برای فراوری مینی سریال اریک از خود نشان دادند؛ به ویژه که خود مورگان تجربه زندگی در نیویورک دهه هشتاد را داشته و این تجربه نقش مهمی در داستان اریک بازی می نماید.

آن طور که از تریلر این مینی سریال برمی آید، این مجموعه قرار است جنبه های متفاوتی از زندگی خانواده ای در نیویورک را دربربگیرد؛ از والدینی که دنبال پسر گمشده اشان می گردند، تا کارآگاهی که با فساد سیستماتیک دست و پنجه نرم می نماید، شهری که در انواع جرم و جنایت ها مدفون شده است و در این میان، پسربچه ای که ممکن است دیگر هیچ وقت به خانه اش بازنشود. یک عروسک آبی هفت فوتی نیز داریم که این سوال را مطرح می نماید که دقیقا چه کسانی هستند که تبدیل به عروسک های خیمه شب بازی در دست سیستم شده اند؟ مورگان خود مینی سریال اریک را اینگونه توصیف نموده است: سفری تاریک و دیوانه وار به قلب نیویورک دهه هشتاد میلادی و دنیای خوب، بد و زشت وینسنت.

کارگردانی این مجموعه برعهده لوسی فوربز (Lucy Forbes) بوده و تهیه نمایندگی آن را نیز هالی پولینگر بر عهده داشته است. در کارنامه فوربز کارگردانی سریال های کمدی و درام را پیدا خواهید کرد و این کارگردان برنده بفتا بیش از هر چیز به خاطر کار روی مجموعه تلویزیونی خاتمه دنیای لعنتی (The End of the F***ing World) شناخته می شود. علاوه بر بازیگری، بندیکت کامبربچ از دیگر تهیه نماینده های این سریال است که جین فدراستون و لوسی دایک نیز او را همراهی می نمایند.

طبق گزارشات، ایده اولیه ساخت مینی سریال اریک به سال 2021 میلادی بازمی شود که شرکت های لیتل چیک (Little Chick) و سیستر (Sister) فراوری آن را شروع کردند. از فوریه 2023 بندیکت کامبربچ و سایر گروه بازیگران این مینی سریال اعلام شدند و از اوایل همان سال فیلمبرداری اریک در نیویورک و بوداپست شروع شد.

این سریال چند قسمت دارد؟ چه زمانی منتشر خواهد شد؟

اریک به عنوان یک مینی سریال شش قسمتی ساخته شده و قرار است تمام اپیزودهای آن در یک روز و در تاریخ 30 می 2024 (10 خرداد 1403) روی سرویس پخش خانگی نتفلیکس منتشر شوند.

منبع: خبرنگاران مگ

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1403 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2268

به "هرآنچه باید درباره مینی سریال اریک با بازی بندیکت کامبربچ بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرآنچه باید درباره مینی سریال اریک با بازی بندیکت کامبربچ بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید