نوروبیون برای چه کسانی خوب است؟

به گزارش مجله تور یک روزه، ویتامین های گروه B 2، B 1 و B 12 از شایع ترین ویتامین های موجود در آمپول نوروبیون است؛ این ویتامین ها در خون سازی تأثیر دارند به خصوص ویتامین B 12، ویتامین های B 1 و B 6 نیز در تقویت نورن ها و اعصاب نقش دارند.به طور معمول در عموم این تصور وجود دارد زمانی که احساس ضعف، خستگی و بی حالی دارند باید از آمپول نوروبیون استفاده نمایند چراکه این این آمپول نقش تقویتی در قوای جسمانی دارد در صورتی که این تصور کاملاً غلط است و فقط افرادی که کمبود ویتامین B دارند می توانند از این آمپول استفاده نمایند.

نوروبیون برای چه کسانی خوب است؟

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: طی مطالعات صورت گرفته از نظر علمی این که فرد به طور روتین برای ترمیم احساس خستگی بدون اینکه کمبود ویتامین B داشته باشد آمپول نوروبیون تزریق کند تأثیری نخواهد داشت بلکه اثر روانی مصرف دارو است مگر اینکه کمبود ویتامین B داشته باشد و با تجویز پزشک دُز مشخصی از این آمپول را تزریق کند.

سید امین موسوی درباره کاربرد آمپول نوروبیون، اظهار کرد: ویتامین B به طور طبیعی در منابع غذاهای گوشتی و حیوانی وجود دارد و گوشت و جگر غنی ترین منابع حاوی ویتامین های گروه B هستند و کاربرد این آمپول برای کسانی است که کمبود ویتایمن B دارند. معمولاً کسانی که در رژیم های گیاه خواری مطلق هستند کمبود ویتامین B دارند و احتیاج است که ویتامین B آن ها از این طریق تأمین گردد.

وی ادامه داد: به طور معمول در عموم این تصور وجود دارد زمانی که احساس ضعف، خستگی و بی حالی دارند باید از آمپول نوروبیون استفاده نمایند چراکه این این آمپول نقش تقویتی در قوای جسمانی دارد در صورتی که این تصور کاملاً غلط است و فقط افرادی که کمبود ویتامین B دارند می توانند از این آمپول استفاده نمایند.

موسوی بیان نمود: ویتامین های گروه B2، B1 و B12 از شایع ترین ویتامین های موجود در آمپول نوروبیون است؛ این ویتامین ها در خون سازی تأثیر دارند به خصوص ویتامین B12، ویتامین های B1 و B6 نیز در تقویت نورن ها و اعصاب نقش دارند.

وی گفت: طی مطالعات صورت گرفته از نظر علمی این که فرد به طور روتین برای ترمیم احساس خستگی بدون اینکه کمبود ویتامین B داشته باشد آمپول نوروبیون تزریق کند تأثیری نخواهد داشت بلکه اثر روانی مصرف دارو است مگر اینکه کمبود ویتامین B داشته باشد و با تجویز پزشک دز مشخصی از این آمپول را تزریق کند.

این متخصص بیماری های داخلی گفت: کسانی که گیاه خوار هستند در ریسک ابتلا به کمبود به ویتامین B قرار دارند، بنابراین می توانند با تجویز پزشک در روتین خود از این آمپول استفاده نمایند.

وی درباره عوارض این آمپول مطرح کرد: به علت اینکه این آمپول محلول در آب است عوارض خاصی ندارد اما در موارد نادری ممکن است فرد دچار خارش پوستی، تهوع، استفراغ و آکنه گردد.

موسوی گفت: این آمپول احتیاجی به تجویز پزشک ندارد و از داروخانه ها به طور آزاد تهیه می گردد اما مصرف آن به صورت روتین توصیه نمی گردد؛ در موارد دیگری نیز وقتی در فرد مسائل عصبی (منظور روانی نیست) و مسائل نورولوژیک وجود داشته باشد از سوی پزشک این آمپول تجویز می گردد.

وی درباره شایعات اینکه این آمپول سبب ایجاد سرطان می گردد، مطرح کرد: جزو عوارضی که شرکت داروساز عنوان نموده است سرطان ذکر نشده است و اگر هم چنین موردی پیش آمده حتماً علت دیگری دخیل بوده است اما بیماری پلی سیتمی ورا که بدخیم هم نیست می تواند از عوارض مصرف بی رویه این آمپول باشد.

این متخصص بیماری های داخلی در سرانجام اظهار کرد: این آمپول در تمامی افراد نقش تقویتی ندارد بنابراین توصیه می گردد افرادی که کمبود ویتامین B آن ها به وسیله پزشک تشخیص داده شده است از این آمپول استفاده نمایند به طور مثال این آمپول در بیماران دیابتی که نورون های محیطی آن ها تحت آسیب قرار می گیرد، می تواند یاری نماینده باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2274

به "نوروبیون برای چه کسانی خوب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروبیون برای چه کسانی خوب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید