نشست مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش برگزار گردید

به گزارش مجله تور یک روزه، فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این که موزه ارتش کرمان به درستی معرفی نشده است، گفت: این موزه دارای سلاح های قدیمی و ابزار مختلف جنگی منحصربه فردی است که آثار موجود در آن در سطح کشور کم نظیر است.

نشست مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، امیر سرتیپ دوم معمارباشی در نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم با صنعت گردشگری در ارتباط هستند، اظهارکرد: در استان کرمان آثار تاریخی فراوانی از گذشتگان به یادگار مانده است که براساس حس وظیفه شناسی باید از این آثارحفاظت نموده و آنها را به نسلهای آینده بسپاریم.

وی با بیان اینکه کشور ایران به ویژه استان کرمان دارای قدمت و آثار زیادی در زمینه های تاریخی و فرهنگی هستند، اضافه نمود: این آثار مایه مباهات مردم ایران زمین هستند که باید با معرفی آنها، زمینه را برای حضور گردشگران خارجی مهیا ساخت.

معمار باشی، موزه ارتش کرمان به عنوان یکی از موزه های جذاب این خطه نام برد و توضیح داد: آثار موجود در این موزه در سطح کشور کم نظیر است که می طلبد میراث فرهنگی و ارتش برای جذب مخاطبان و افزایش تعداد بازدیدنمایندگان آن با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه موزه ارتش کرمان دارای سلاح های قدیمی و ابزارهای مختلف جنگی منحصربفردی است که دارای قدمت قابل توجهی هستند، اضافه نمود: رسانه ها از جمله صداو سیما و راهنمایان گردشگری می توانند در زمینه معرفی این موزه به گردشگران و علاقمندان یاری زیادی نمایند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بهترین فرصت برای معرفی موزه ارتش کرمان ایام نوروز و شروع فصل تابستان است، مطرح نمود: در کوششیم با اطلاع رسانی گسترده این موزه را به عنوان یکی از جاذبه های خاص استان کرمان به گردشگران بشناسانیم.

این فرمانده ارتش به فرهنگ سازی در جهت حفظ و نگهداری آثار گذشتگان و همچنین آشناسازی گردشگران با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کرمان تاکید و اعلام کرد: انجام اینگونه فعالیت ها به رونق فرهنگ گردش و گردشگری یاری می نماید.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه حفاظت از آثار تاریخی و محوطه های باستانی این استان بدون همکاری دستگاه های نظامی، انتظامی و امنیتی میسر نیست، گفت: پیروزیت موجود در حفظ و حراست از داشته های تاریخی - فرهنگی استان کرمان را باید مدیون همکاری مناسب این قبیل دستگاه ها دانست.

غلامرضا فرخی از موزه ارتش و موزه دفاع مقدس به عنوان داشته های تاریخی-فرهنگی این خطه نام برد و اظهار کرد: موزه ارتش کرمان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این استان محسوب می گردد و می تواند در زمینه جذب گردشگر پیروز عمل کند.

وی با بیان اینکه معرفی موزه ارتش کرمان منوط به هم فکری و برنامه ریزی مناسب است، توضیح داد: باید با راه اندازی پایگاه اینترنتی مجزا، چاپ بروشورهای تبلیغاتی دوزبانه، اطلاع رسانی به وسیله رسانه های مکتوب و مجازی و همچنین تهیه نماهنگ ها و پخش گزارشهای خبری متنوع به وسیله صدا وسیما به شناساندن این موزه یاری کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به همکاری خوب دستگاه های نظامی، انتظامی و امنیتی با اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان اشاره نمود و اضافه نمود: پیروزیت موجود در حفظ و حراست از داشته های تاریخی - فرهنگی استان کرمان را باید مدیون همکاری مناسب این قبیل دستگاه ها دانست.

فرخی صندلی و نقش ارزنده ارتش در بین مردم را بسیار مثبت برشمرد و اعلام کرد: در دوران بعد از دفاع مقدس همچنان شاهد کوشش های بی وقفه ارتش در بحث حفظ امنیت کشور هستیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 367

به "نشست مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید