معرفی نامزد کویت برای دبیرکلی اوپک

به گزارش مجله تور یک روزه، کویت هیثم الغیص نماینده سابق خود در اوپک را به عنوان نامزد برای سمت دبیرکلی این گروه معرفی کرد.

معرفی نامزد کویت برای دبیرکلی اوپک

به گزارش خبرنگاران، هیثم الغیص نخستین رقیب برای جانشینی محمد بارکیندو است که موعد خدمتش در ژوییه به سرانجام می رسد.

دبیرکل آینده در حالی که این سمت را بر عهده خواهد گرفت که اوپک و متحدانش شامل روسیه باید محدودیت عرضه تاریخی که در دوران پاندمی کووید 19 به اجرا گذاشتند را با امید به احیای کامل اقتصاد جهانی، به طور کامل سرانجام دهند.

دبیرکل اوپک چهره عمومی و مسئول برگزاری دیدارها از جمله دیدارهای فوق العاده و اجرای امور روزانه دبیرخانه این گروه در وین است.

هیثم الغیص از ژوئن نایب رییس بازبینی بین المللی شرکت نفتی دولتی کویت پترولیوم بوده است. پیش از آن وی نماینده شماره دوی کویت بود که سالها در این سمت خدمت کرده بود و به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی مشترک هم حضور داشت.

پلاتس به نقل از منابع آگاه نوشت: هیچ نماینده دیگری از اوپک هنوز برای این احراز این سمت کاندید نشده است.

این مقام که تحت مقررات اوپک می تواند به مدت دو سه ساله بر عهده گرفته شود باید به تایید همه 13 عضو این گروه برسد که فرایند مذکور معمولا با کشمکشهای سیاسی همراه بوده و اغلب به بن بست می رسد.

بر اساس گزارش پلاتس، بارکیندو نامزدی بود که در سال 2016 در آخرین لحظه مورد موافقت قرار گرفت. وی در سال 2019 به مدت سه سال دیگر در این سمت ابقا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1916

به "معرفی نامزد کویت برای دبیرکلی اوپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نامزد کویت برای دبیرکلی اوپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید