مشهورترین بنا های تاریخ را قبل و بعد از ساخت ببینید

به گزارش مجله تور یک روزه، به نقل از ام اس ان، چه در زمان پیش بینی شده تمام شوند و چه ساختشان بیش از یک قرن طول بکشد، امروز مشهورترین سازه های جهان چنان چشمگیر هستند که تصور می شود تلاش زیادی برای ساختشان کشیده شده است.

مشهورترین بنا های تاریخ را قبل و بعد از ساخت ببینید

در این گزارش عکس های تاریخی را می بینید که برخی از شناخته شده ترین بنا های تاریخی را قبل از اینکه تبدیل به یک مکان مهم شوند، مستند کرده اند:

پل بروکلین

پل بروکلین نیویورک در سال 1883 تکمیل شد. در فرایند ساخت این پل از دیگ های آب بندی شده و تحت فشار برای حفاری پایه های زیر سطح دریا استفاده شد.

جان آگوستوس روبلینگ، طراح پل بروکلین در اوایل فرایند همه گیری بیماری کزاز درگذشت. واشنگتن پسر روبلینگ پروژه ساخت پل بروکلین را تحویل گرفت، اما او نیز سرانجام فلج شد. کارگران زیادی در طول ساخت و ساز پل بروکلین جان خود را از دست دادند.

ساگرادا فامیلیا

ساخت باسیلیکا ساگرادا فامیلیا در بارسلونا از سال 1882 آغاز شد و آنتونی گائودی که در آن زمان به عنوان یک نابغه یا یک دیوانه توصیف می شد، با طرحی بلندپروازانه کلیسای آینده، مسئولیت ساخت آن را پذیرفت.

گائودی تا زمان مرگ در سال 1926 روی بنای باسیلیکا ساگرادا فامیلیا کار می کرد، اما این پروژه تا یک قرن پس از مرگ او هنوز به طور کامل ساخته نشد و ساخت باسیلیکا ساگرادا فامیلیا همچنان ادامه دارد.

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی حاصل تفکر دو فرانسوی بود. این مجسمه ادای احترامی به سرانجام بردگی در ایالات متحده آمریکا به حساب می آید و ساخت و سازش در سال 1876 در فرانسه آغاز شد. مجسمه آزادی پس از سرانجام ساخت به آمریکا و بندر نیویورک منتقل و توسط گروهی از مهاجران مونتاژ شد.

برج ایفل

برج ایفل یک پیروزی فنی است. این اثر تاریخی300 متری در سال 1887 و پس از دو سال تکمیل شد. گروهی از فرانسوی ها در زمان ساخت این اثر، آن را به یک چراغ خیابان غم انگیز شباهت می دادند.

برج ایفل هم اکنون در طول سال بیش از 2میلیون بازدیدکننده دارد.

استادیوم ومبلی

استادیوم ومبلی در محل برج واتکین رقیب قدیمی برج ایفل ساخته شد. برج واتکین ناقص ماند و سرانجام زیر پایه های استادیوم ومبلی به خاک سپرده شد.

استادیوم ومبلی در سالهای 1924تا 1925 میلادی برای برگزاری نمایشگاه امپراتوری انگلیس ساخته شد و تا سرانجام آن قرن به خانه رسمی تیم فوتبال انگلیس تبدیل شد. بعد ها استادیوم جدید ومبلی روی خرابه های استادیوم قدیمی ساخته شد.

کانال پاناما

ساخت کانال پاناما سه دهه طول کشید. با بهره برداری از کانال پاناما در سال 1914این پروژه به گران ترین پروژه ساخت و ساز ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. کانال پاناما یکی از عجایب هفتگانه جهان مدرن محسوب می شود.

دیوار برلین

هنگامی که دیوار تقسیم برلین شرقی و غربی یک شبه و بدون هیچ هشداری در سال 1961 ساخته شد؛ این دیوار یک نماد ترسناک از جنگ سرد بین اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا و متحدانش به حساب آمد.

دیوار برلین در حالی ساخته شد که به شدت با اسلحه، سگ محافظ و مین از آن حفاظت می شد تا کسی نتواند از شرق دیوار به غرب آن فرار کند. سرانجام دیوار برلین در سال 1989سقوط کرد.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1188

به "مشهورترین بنا های تاریخ را قبل و بعد از ساخت ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهورترین بنا های تاریخ را قبل و بعد از ساخت ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید