شهاب نخبگانی به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس رسید

به گزارش مجله تور یک روزه، خبرنگاران/فارس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و بنیاد ملی نخبگان استان، طی تفاهم نامه ای با اجرای طرح شهاب همکاری می نمایند.

شهاب نخبگانی به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس رسید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ملاقات با رئیس بنیاد نخبگان فارس که پیرامون طرح شهاب(شناسایی و راهنمایی استعدادهای برتر) انجام شد، با اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای همکاری با بنیاد نخبگان گفت: طرح شهاب، ایده ای است که اگر به بار بنشیند، می تواند آینده ای درخشان را برای کشور بسازد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، صابر سهرابی دامه داد: این اداره کل در زمینه شناسایی مؤسسه ها و مدرسان فزونی که همراه با هنر، اخلاق و حکمت را نیز با خود دارند، برای همکاری با بنیاد نخبگان انجام خواهد داد.

او اظهار داشت: این تفاهم نامه، چون نقشه راهی برای شناسایی و پرورش نخبگان نوجوان و آینده سازان کشور خواهد بود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس نیز در این ملاقات گفت: این بنیاد، در شناسایی نخبگان نوجوان و جوان، عدالت را پیش روی خود دارد؛ از این رو در سراسر استان برای شناسایی نخبگان همه کوشش خود را انجام خواهیم داد.

حبیب شریف با اشاره به این که فارس در زمینه طرح شهاب پیشگام بوده است، گفت: از همه نیکوکاران برای کمک به به پیشرفت طرح شهاب در استان فارس، درخواست کمک داریم.

معاون این بنیاد نیز گفت: در طرح شهاب، نوجوانان کلاس چهارم و کلاس پنجم در ارزیابی نخست از سوی آموزگاران و مدرسه بر پایه هوش ریاضی، هوش هنری، هوش اجتماعی، هوش تجربی، هوش کلامی، هوش فضایی شناسایی و دسته بندی می شوند. در گام بعدی، این دانش آموزان در آزمون هر هوش، بار دیگر سنجیده می شوند تا نخبگان در هر هوش شناسایی شوند؛ این را نیز می دانیم که گاه کسانی دارای دو یا چند هوش هستند.

فخارزاده اضافه کرد: این نخبگان نخست از سوی مدرسه و آموزش و پرورش به توانمندسازی هوش خود خواهند پرداخت.بعلاوه خانواده های آنان نیز در این باره توجیه خواهند شد تا از سوی خانواده نیز به توانمندسازی آنان کمک گردد. در بخش اجتماعی نیز، دستگاه ها و نهادهایی کارکردی در زمینه هر کدام از هوش ها هست، به توانمندسازی آنان خواهند پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1819

به "شهاب نخبگانی به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهاب نخبگانی به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید