تور ایتالیا ارزان: پنجاه و دومین دوره آموزش زبان فارسی در ایتالیا شروع شد

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، پنجاه ودومین دوره آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا (پنجمین دوره مجازی) با حضور محمد تقی امینی، رایزن فرهنگی کشورمان در رُم رسماً گشایش یافت.

تور ایتالیا ارزان: پنجاه و دومین دوره آموزش زبان فارسی در ایتالیا شروع شد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

امینی در آیین گشایش این دوره، ضمن معرفی ساختار و فعالیت های رایزنی فرهنگی ایران در رُم، یادگیری زبان را یکی از برترین راه های شناخت فرهنگ یک کشور و آموزش زبان فارسی و معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی به مخاطبان ایتالیایی را یکی از اولویت های این نمایندگی برشمرد.

وی با معرفی رایزنی فرهنگی ایران به اسم معتبرترین مرکز غیردانشگاهی آموزش زبان فارسی در ایتالیا، با تأکید بر اینکه هر کشوری زبانی خاص و هر زبان، ادبیاتی مخصوص به خود دارد؛ بر اهمیت زبان و زبان آموزی به اسم یکی از ابزارهای مهم برقراری ارتباط و انتقال فرهنگ میان ملت ها تأکید کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در رُم اضافه نمود: زبان یک موهبت الهی است، که به غیر از انسان، به هیچ موجود دیگری داده نشده و انسان به یاری زبان می تواند عقاید، احساسات، عواطف، درک از زیبایی و تفکرات خود را برای دیگران بیان نموده و از آن ها برای حل مسایل روزمره خود یاری بگیرد.

امینی ضمن آرزوی موفقیت برای فارسی آموزان، جهت هرگونه همکاری فرهنگی اعلام آمادگی و از فارسی آموزان درخواست کرد از سایت رایزنی فرهنگی بازدید نمایند تا با فرهنگ و تاریخ ایران آشناتر شوند.

بنابر اعلام این خبر، پنجاه ودومین دوره آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در رُم، پنجمین دوره ای است که در پی ممنوعیت ها و محدودیت های ناظر بر فاصله گذاری اجتماعی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، به صورت مجازی برگزار می گردد که خود با تحت پوشش قرار دادن متقاضیان سراسر ایتالیا، به افزایش چشم گیر تعداد شرکت نمایندگان انجامیده است.

این دوره به وسیله مهناز اسماعیلی، مدرس فارسی زبان در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته مشتمل بر ده جلسه آموزشی به طول یک ساعت و نیم (مجموعاً 135 ساعت) مطابق استاندارهای آموزشی بنیاد سعدی برگزار می گردد.

در سرانجام از فارسی آموزانی که در هشتاد درصد از ساعات آموزشی حضور داشته باشند، آزمون سرانجامی مهارت های خواندن، نوشتن، سخن گفتن و … به عمل آمده و برای حائزین نمره قبولی، گواهینامه شرکت در دوره صادر خواهد شد.

بر اساس توافق رایزنی فرهنگی ایران در رُم با دپارتمان های زبان فارسی دانشگاه های ایتالیا، دانشحویان زبان فارسی دانشگا ه ها می توانند از دوره های آموزشی برخط رایزنی بهره مند شوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1796

به "تور ایتالیا ارزان: پنجاه و دومین دوره آموزش زبان فارسی در ایتالیا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: پنجاه و دومین دوره آموزش زبان فارسی در ایتالیا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید