سخت ترین و آسان ترین قرعه تیم ملی

به گزارش مجله تور یک روزه، قاعدتا باید بر اساس رده بندی تیم ها در رنکینگ فیفا بهترین و بدترین قرعه ممکن را برای تیم ملی ارزیابی کنیم. در این صورت مطلوب ترین قرعه این است که بخوریم به استرالیا، عراق، چین، عمان و لبنان. بدترین قرعه هم این است که با کره جنوبی، عربستان، امارات، سوریه و ویتنام هم گروه شویم. البته همه چیز هم به رده بندی تیم ها مربوط نمی گردد.

سخت ترین و آسان ترین قرعه تیم ملی

به گزارش خبرنگاران، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: مسابقات مرحله اول انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آسیا به خاتمه رسید و 12 تیم راه یافته به دور بعدی معین شدند. قرعه کشی مرحله بعدی و اصلی انتخابی جام جهانی روز سوم تیر برگزار خواهد شد و آنجا ایران رقبایش را خواهد شناخت. هنوز زمان و شکل برگزاری مسابقات دور بعد معین نیست. مرحله نهایی جام جهانی پاییز سال آینده در قطر برگزار خواهد شد. بنابراین چند ماه قبل از آن حتما باید تکلیف 32 تیم اصلی حاضر در آن بازی ها معین گردد. غیر از تیم ملی این 11 تیم به دور بعدی رسیده اند: ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، عربستان، امارات، سوریه، چین، عراق، عمان، ویتنام و لبنان.

فرمول صعود

تیم هایی که برشمردیم در دو گروه شش تیمی به رقابت خواهند پرداخت. از هر گروه دو تیم اول به طور مستقیم راهی مرحله نهایی جام جهانی می شوند. تیم های سوم هم ابتدا یک بازی پلی آف بین خودشان برگزار می نمایند و تیم فاتح راهی پلی آف بین قاره ای می گردد. هنوز معین نیست تیم پنجم آسیا در پلی آف بین قاره ای به مصاف نماینده کدام قاره برود اما به هر حال تیم های سوم گروه های دوگانه هم شانس صعود خواهند داشت.

سیدبندی

قرعه کشی روز سوم تیرماه، تابع سیدبندی تیم ها بر اساس رنکینگ فیفا است. ایران و ژاپن در حال حاضر تیم های اول و دوم رنکینگ فیفا در آسیا هستند و طبیعتا در سید یک قرار گرفته اند. به این ترتیب احتمال هم گروهی ایران و ژاپن در مرحله بعدی صفر است. تیم هایی که در پنج سید دیگر کنار هم قرار گرفته اند هم با یکدیگر هم گروه نخواهند شد. در سید دوم کره جنوبی و استرالیا قرار دارند که یکی از این دو تیم حریف اصلی ما در مرحله بعدی خواهد بود. در سید سوم عربستان و عراق حضور دارند. در سید چهارم امارات و چین هستند. در سید پنجم سوریه و عمان را داریم و در سید ششم ویتنام و لبنان قرار گرفته اند.

سخت و آسان

قاعدتا باید بر اساس رده بندی تیم ها در رنکینگ فیفا بهترین و بدترین قرعه ممکن را برای تیم ملی ارزیابی کنیم. در این صورت مطلوب ترین قرعه این است که بخوریم به استرالیا، عراق، چین، عمان و لبنان. بدترین قرعه هم این است که با کره جنوبی، عربستان، امارات، سوریه و ویتنام هم گروه شویم. البته همه چیز هم به رده بندی تیم ها مربوط نمی گردد. مثلا استرالیا برای ما طبیعتا رقیب آسان تری نسبت به کره جنوبی نیست. ما بعد از هشتم آذر 76 و آن نبرد معروف در ملبورن دیگر به مصاف استرالیا نرفته ایم و طبیعتا آنها برای دریافت یک انتقام تاریخی، با انگیزه مضاعف به میدان خواهند آمد. نهایتا باید دید کدام قرعه برای تیم ملی رقم می خورد.

احتمال تغییر

همه چیز را گفتیم غیر از این که ممکن است پیش از انجام قرعه کشی در رنکینگ فیفا تغییراتی رخ بدهد. دیروز بعضی سایت های بین المللی با محاسبات شان از مسابقات اخیر ملی مدعی شدند احتمال بالا و پایین رفتن چند تیم وجود دارد. حتی در این صورت هم دو سید اول بدون تغییر می ماند. یعنی ما به ژاپن نمی خوریم و از بین استرالیا و کره جنوبی هم با یکی از آنها هم گروه خواهیم شد. در دو سید بعدی اما احتمال تغییر وجود دارد. بر این اساس ممکن است در سید سوم عربستان و امارات کنار هم قرار بگیرند و سید چهارم از عراق و چین تشکیل گردد. در سیدهای پنجم و ششم هم مثل قبل شاهد حضور سوریه - عمان و لبنان - ویتنام خواهیم بود. اگر این تغییرات اتفاق بیفتد و شانس هم با ما یار نباشد، ممکن است غیر از یکی از دو تیم کره و استرالیا، به طور همزمان با دو تیم عربستان و عراق نیز هم گروه شویم که به معنای واقعی کلمه گروه مرگ خواهد بود!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1639

به "سخت ترین و آسان ترین قرعه تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخت ترین و آسان ترین قرعه تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید